Kje so ptiči?

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

19. dec 2009 14:08

Jaz sem v Ljubljani (Bežigrad) in dopoldan, ko sem čistila in zračila hišo, je v hodnik priletel kos. Kar sedel je na omarici za čevlje. Vsi smo ga presenečeno opazovali, pa se sploh ni bal. Je bil pa očitno zmeden, saj ko ga je mož po kakih petnajstih minutah prijel (in se je pustil!) in odnesel na vrt sploh ni odletel - sedel je na drevesu in se potikal po vrtu še kake pol ure. Sicer imamo pa pred oknom ptičjo hišico in na drevju obešene lojne pogače in je prav veselje opazovati siničke ki zobajo. Sem in tja pride še kak vrabček, največ je pa siničk in ščinkavcev. Kdo bi si mislil, praktično sredi Ljubljane?!? Issi

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

19. dec 2009 14:09

No pri nas zaenkrat prevelikih problemov z vranami nimamo, so šle jagrom verjento preveč na živce in so letos naredili nekaj odstrela... jih je pa pred šolo 10 preveč in se res nagravžno derejo Sva pa ravno 1 urco nazaj z atijem gledala ptičjo hišico,sinčk je več kot preveč, ščinkovcev in taščic tudi so pa ob temle mrazu tudi zelenci in kalini prišli s planin. Res idila... vsaj ob takih trenutkih sem vesela da živim bogu za hrbtom Roncolino

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

19. dec 2009 15:06

To je Poldo, skoraj udomacen in se sploh ne zmeni, ce kdo odpre vrata, ostali so pa zbezali...

katygopaty  

član od: 20.2.2007

sporočila: 10

19. dec 2009 15:07

Živimo na robu gozda in nas ptički že nekaj časa pridno obiskujejo. V krmilnici je vedno dovolj sončničnih semen, ki jih pridno zobajo siničke, gorske siničke, meniščki, taščica, ščinkavci, zelenci, brglez, plavček, poljski vrabci, detel, kdaj pa kdaj opazim tudi pinožo in čopasto sinico. katycopaty

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

19. dec 2009 15:11

Enako kot katygopaty, polna hiška ptičkov čez cel dan, pisano, glasno (včasih vidiš prepire med kako taščico in vrabčkom), Lojne pogače so oblegane. Naše nimfe uživajo ko jih gledajo, midva pa fotkava. Lani smo imeli celo obisk detlja, letos srako in tudi kos je prišel k hiši...

katygopaty  

član od: 20.2.2007

sporočila: 10

19. dec 2009 15:55

Pravkar je na obisku detel. katycopaty

kozamurnik

sporočila: 2311

19. dec 2009 16:58

Upam, da bom letos imela tudi jaz goste v hiški kot lucka52 in ostale, ampak zaenkrat je prazna.Letajo mimo, pa se ne ustavijo, pa nimam muc, le pse. murnik

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

20. dec 2009 10:24

lucka52 je napisal/a:
To je Poldo, skoraj udomacen in se sploh ne zmeni, ce kdo odpre vrata, ostali so pa zbezali...
Joj, kako simpatično ime za ptička. Pa še lepi je :D Lp od R.

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

22. dec 2009 7:20

Hm. Pri nas imamo tri ptičje hiške. Vsako leto je bilo ogromno vrabčkov in siničk, pa še kak drug padalec se jim je pridružil. Letos vrabčkov skoraj ni. :( Tudi kosi so postali zelo redki. Vran je pa res vsako leto več. sonic

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

8. jan 2010 10:27

Ker na KuSlov izvem vse kar me zanima, vas prosim, da mi pomagate najti sliko ptičkov, ki hodijo na naš balkon. So majhni, manjši od vrabčkov, sivi, perje na konicah perutničk je belo in črno, repek je škarjast. Prihajajo v jatah, jejo vse po vrsti in se nikogar ne bojijo. Dajejo videz, da so male lenobe, ker se spravijo v posodo s hrano in jedo do onemoglosti. Ne najdem slik domačih ptičev, da bi ugotovila kateri ptiček je to.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti