Kje so ptiči?

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

28. dec 2013 23:46

Ker še ni bilo nobene zmrzali in se seme in plodovi še vedno lahko dobijo v naravi, si ptice še vedno lahko najdejo hrano same in zato jih še ni. Imam pa tudi jaz že pripravljeno seme. Moj je bil kar malo hud, ker sem se že enkrat v začetku novembra spomnila in je bilo treba nujno in takoj takrat iti po seme . Pa sem ga do zdaj le enkrat nasula pa še takrat sta mi ga grlici razmetali. 

paulinne  

član od: 15.9.2009

sporočila: 78

30. dec 2013 16:19

Morda pa je razlog v tem. Ptice so bile pridne in si naredile zalogo. Priznam, sama sem to videla prvič v življenju. No, nekaj zalog se je zaradi našega podiranja drevesa zmanjšala.

Je pa res, da bo sedaj to zalogo lahko pojedla takšna na tleh bivajoča živalca. 

paulinne, tudi z žigosanimi znamkami smo lahko dobrodelni

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

2. jan 2014 6:00

Nasi pticki so vsi nazaj, mladicek plavcka iz ene od prejsnjij fotk ni pozabil na gostoljubje in je ze skoraj domac...

Je pa letos manj vrabcev in tudi kosov.

 

lp Lučka

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

5. feb 2014 12:54

Pticki,  pred mojim oknom, v Kocevskem Rogu! Siroteki, v tem ledu,  v gozdu,  niti pod razno ne pridejo do hrane Vcasih se jih na krmilnici gnete tudi po trideset. Ves cas moram paziti, da imam nase muce zaprte v hisi!

Nena-morje

preprost  

član od: 25.1.2014

sporočila: 168

5. feb 2014 14:17

Jaz krmilnice nimam. Imam 7 metrov dolg balkon in včasih se jih nabere. Trideset nikoli, jih je znalo pa bit 20. Vreščijo,mačka je besna in jih gleda skozi okno. Pol dobijo še večji tempo in še bolj čivkajo, ker verjetno vedo, da ne bom odprl vrat in oken. Na koncu se derejo ptiči, mačka je čist izven sebe in še jaz začnem,ker mi razbija kozarce. Hodim z metlo okol in metem črepinje. Saj je zabavno občasno, vsak dan pa lih ne.

 

 

Lp

preprost

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

5. feb 2014 14:18

Pri nam so ptički taka stalnica, da smo imeli tudi že obiske lačnih kanj...

Dokler se jih med hladnejšimi obdobji redno hrani, bodo bili vedno v bližini. Seveda pa je pametno imeti raznoliko vrsto hrane - od kroglic iz mešanice semen in loja, do običajnih sončničnih semen, posušenih krušnih ostankov ipd.

Pri nas smo opazili celo stržka, čeprav bolj poredko, medtem ko je mali detelj postal stalni obiskovalec že pred vrsto leti.

 

Edit: Pred leti smo ptičke med hranjenjem pogosto opazovali čez balkonska vrata skupaj z dvema mačkonoma...tistega značilnega mijavkanja ob podlegu na ptičke na 1/2-metrski razdalji se res ne pozabi :3



Life is war against boredom~



Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 05. 2014 14:20

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 05. 2014 14:22

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. apr 2015 15:06

If you build it they will come: 

2 gnezdi lokalnih vrst siničk v treh valilnicah in eno predalu mizice na terasi, neka druga vrsta ptičkov. Še kak dan ali dva pa bodo v gnezdu jajčka. 

Modrih ptičkov letos ni pa sem edina z valilnico daleč naokoli, tako da ni razloga, da ne bi prišle. Še posebej, ker sta imela lani 10 naraščajev. 

 

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti