Zmajeva krila

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

tema odprta - 13. sep 2009 15:28 | ogledi: 9.183 | odgovori: 9

Ali mogoče katera ve, kako se doma razmnožuje zmajeva krila.

Že več let kupujem zmajeva krila in dosedaj ni bilo nikoli težav, zelo lepo so mi rastla in cvetela. Letos mi je eno celo uspelo ohraniti in mi letos zelo lepo dela in cveti, letošnje pa sem že zdavnej vrgla stran, ker ni bilo nič z njimi. Ker je zmajevk ogromno vrst, bi sedanjo rada ohranila in razmnožila pa nevem kako. Ali je mogoče kateri že uspelo in kako.

Lp in hvala,

anitram1

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

13. sep 2009 19:31

Kako se razmnožujejo ne vem, vem pa da jih bom letos tudi jaz shranila.Baje jih je treba porezat in shranit na mesto kjer ne bodo zmrznile. Bo katera dala še kako idejo.? petardica

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

13. sep 2009 19:56

Moja teta jih je ohranila z podtaknjenci.Sama nimam prostora za prezimovanje, zato še nisem poskusila.L.P. adalbert

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

13. sep 2009 20:06

Ruth Reš je v neki TV oddaji povedala, da se sicer lahko poskusi s podtaknjenci, vendar se rado zgodi, da se ti ne razvejajo - torej dobimo dolgo, lomljivo rastlino z malo cvetovi. Sama lepe rastline prezimim v kleti in jih naslednje leto uporabim za mašenje lukenj na gredi. Tudi sem jih že porezala, kar se je čisto dobro obneslo. Vsekakor so zmajeva krila super zadeva - z malo nege veliko učinka. Lisa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

13. sep 2009 20:12

petardica je napisal/a:
Baje jih je treba porezat in shranit na mesto kjer ne bodo zmrznile. petardica

Ja, pa morda 1 ali 2x malo zalij, pa pazi, da bo zemlja ves čas SAMO vlažna. Lahko pa poskusiš tudi vršičke potakniti, če imaš prostor. Po mojem mnenju bi se morale ukoreniniti tudi kar v vodi. Seveda prej odtrgaj vse cvetove in vse liste, ki bi prišli pod vodo, večje liste lahko prirežeš.

Če se potaknjenec ukorenini, po moje ni nobenega razloga, da se poganjek ne bi razvejal. Ko pač tak poganjek zraste, mu odlomimo vrh in s tem spodbudimo rast stranskih. Poganjek bi se moral razvejati, pravi teorija (rsatlinski hormoni, apikaln adominanca,....), s temi begonijami tega nisem poskusila, na splošno pa verjemi, da se vršičkani poganjki razvejijo. Veliko uspeha.

rimljanka - zasebno mnenje

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

13. sep 2009 22:02

Lisa je napisal/a:
Ruth Reš je v neki TV oddaji povedala, da se sicer lahko poskusi s podtaknjenci, vendar se rado zgodi, da se ti ne razvejajo - torej dobimo dolgo, lomljivo rastlino z malo cvetovi. Lisa

Res je, mami se je zgodilo ravno to.

Atina

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

14. sep 2009 10:07

Se strinjam z rimljanko. Jaz se ravnokar pripravljam, da porežem ta lepe vrhe in naredim podtaknjence - kot lani. Je pa res, da ti je potem hudo pri srcu odlomit lep vrh, pa čeprav veš, da se bo potem rastlina razvejala. lp, vanjatajnsek

MARTAQ  

član od: 1.2.2008

sporočila: 120

14. sep 2009 13:20

Jaz sem jih lani podtaknila in so krasne rožice, lepše kot leto prej, ko sem jih kupila. Tako, da sem jih letos tudi sama podtaknila. lp

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

14. sep 2009 13:30

Sem jih že dosti vzgojila in je tako, kot pravi rimljanka, Če ne odlomiš vrha, se rastlina ne bo razvejala. Če imaš prostor, lahko tudi stare rože prezimiš in ti bojo pomladi na novo pognale. V tem primeru boš imela ogromne rože. Tatjana

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

14. sep 2009 13:48

@rimljanka: zakaj nekatero cvetje, grmovnice,itd.,vzgojeni iz potaknjencev(ne zamerite, ampak beseda podtaknjec-ci me vedo spravi v !) cveti manj, drugi pa cvetijo,rastejo in so ravno taki kot maticna rastlina? To sem recimo opazila pri vrtnicah,ki, vzgojeneiz potaknjencev,cvetijo bistveno manj. Tudi okrasni krompir je bolj mizeren,manjsi,listki ozji,raste zelo pocasi... Po vsem kar vem,oz.kar sem prebrala,bi morala biti tako vzgojena rastlina popolnoma enaka maticni...ampak verjetno le ni tako enostavno....? Hvala. lp Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 14. 2009 14:08

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti