Pre-fall, oblačilni report za novo sezono

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. sep 2009 15:47

andrejka je napisal/a:
Kaj pa poletna pisana ali enobarvna dolga krila s škornji (kavbojski stil) - se to še nosi? .
Na kakšni tematski žurki morda....V resničnem življenju bi pa odsvetovala. Široka krila s kakšnimi vzorčki imajo eno nezavedno sporočilo in sicer, da jih nosi ena zelo romantična in malo zasanjana oseba (pač, sinestetični odziv, ampak tako to percipiramo) in s takim kosom se da taktično nastopati samo v romantični ali pa vsaj idilični situaciji. Vsakdanjik pa to ponavadi ni. Na delovnem mestu, pa tudi če je dress code bolj ležeren, se zgodi, da osebe, ki nosijo taka krila nekako doživljamo (pač glava to tako prepozna, podobno kot težko jemljemo nekoga v zelenem rekelcu in nekdo v rumenem težko govori o revščini....psihologija barv in vzorcev je vedno na delo) kot nekoga, ki je lahko kvečjemu pomočnik, enakovreden nam pa ni. Kar malo poglejte okoli sebe in boste šokirane, kako hitro se tale trditev izkaže za točno. Z drugimi besedami, če hočete spoštovanje na delovnem mestu in v družbi, se odpovejte rožicam na širokih krilih in vse, ki na to spominja. Kavbojski škornji so super za kežual izvedbe, ne pa s tem v službo, tudi če ste v najbolj neformalnem delovnem okolju. Saj niste ne John Wayne in ne Bush in ne J.R. Ewing....niti niste Janez Bončina (njemu jih še nekako prezrem)... Dolga krila so okej, če so enobarvna ali tvidasta in če imajo razporek. Široka dolga krila so killer, ker, če hočemo v njih hoditi, morajo biti kar precej široka in to potem za sabo potegne eno maso blaga, ki se pozimi vedno zmoči v dežju, ali pa ga pripremo z vrati od avta ali avtobusa. Če pa imamo pisarniški stol na kolesih, pa v tem zanesljivo povozimo dolgo krilo in je potem zoprne, ker moramo sleči krilo, če se hočemo osvoboditi prijema stola.... Vendelina jr.

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

10. sep 2009 16:44

Tanca, a se ti malo hecaš :) Na prejšnji strani si identično vprašanje postavila in že dobila odgovor. RadaJem

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

10. sep 2009 17:31

RadaJem,

najbrž gre za škrata in ni Tanca čisto nič kriva :)

jasna

tanca  

član od: 13.6.2004

sporočila: 76

10. sep 2009 17:39

@RadaJem: res je bil škrat oz. če sem že slučajno kaj pritisnila res ni bilo namenoma Vendelini jr. pa najlepša hvala za odgovor. Pri barvah res nisem najbolj sigurna. Zdi se mi sicer, da znam kar dobro oceniti, katera ženska je na primer okusno napravljena in katera ne, ko pa pride do mene, pa vse odpove. No, tudi s pomočjo teh reportov sedaj začenjam malo bolj urejeno določati kaj je zame in kaj ne in upam, da bom počasi spravila svojo garderobo v malo boljše stanje :). tanca

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. sep 2009 18:55

alibaba je napisal/a:
A potem lahko pogumno prepasam npr. dolg pulover ali jopo s širokim črnim lakastim pasom? Kdo me bo pravično ocenil odzadaj? Niso mi všeč ženske, stisnjene v pasu, pod njim pa balon.... Kolikor pas poudari ozek pas, tako poudari zadnjico, a ni tako? (priznam... vedno si dam 'kaj čez'. Se bom malo opogumila, pa da vidimo) Pa hvalahvala! alibaba

 

Alibaba, na žalost te ne poznam. Bi ti pa predlagala, da ti pulover ne visi čez ta zadnjo, oz. konča pod boki. To doda samo še en layer  čez tisto, kar si ti misliš, da je že tako ali tako največje.

 

Sem si pa ravnokar kupila čisto tanko, dolgo moher jopico, ki jo bom prepasano  nosila čez hlače, obleko ali krilo. Seveda si jo bom "potegnila gor", tako da bo zgornji del rahlo ohlapno visel čez pas. (kot moško srajco)

Okrog bokov pa ne nosim ničesar razen trenča, in zimske jakne. Ko ko si navlečem kavbojke še toliko manj,

ker imajo le te že tako čisto preveč zadev našitih ravno na sedali, pa še zadrga je masivna. Sem namreč totalna peščena ura.

 

Še vedno mi pa ni jasno kaj je dolčevita. Sem pogledala pri Botega veneti, pa se mi luč vseeno ni prižkala.

Help! Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 10. 2009 18:55

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

10. sep 2009 19:10

Vanja, puli je to. RadaJem

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. sep 2009 19:22

Če jih pap ri omenjeni modni hiši na internetu nisem videla. To me je bolj zmedno kot kaj drugega. Hvala.

Vanja

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

10. sep 2009 20:00

Vendelina jr. je napisal/a:
sara.vidmar je napisal/a:
Kje bi lahko kupila bombažno ruto, kakršne so nosile naše babice? (Saj veste ... kakšne drobne rožice ali pike, pa obroba v drugačni barvi, pa dovolj velika, da se z njo dejansko lahko pokriješ, ovratne rutice so premajhne, pa res mora biti bombaž, ne svila ali volna ali kaj tretjega.) sara
Tole me je malo presenetilo - namreč, če se referiraš na tisto bombažno zadevo, iz katere so včasih delali predpasnike in rute - v zgodnjih devetdesetih pa poletne srajčne oblekice - tega materiala je vse manj v metraži (in nisem čisto prepričana, da me to žalosti). Po drugi strani pa ni za izključiti, da kje na kakšnem štantu zadaj na tržnici dobiš kake zelo pisane rute, ampak so več-ali-manj poljske ali češke. In za slednje sem prepričana, da me ne moti, da se jih težko dobi. Druga stvar je, kaj želiš pokriti: namreč, bombažna ruta čez ostal tekstil, to zelo težko stoji na mestu. Plus, bombaž se mečka in v kombinaciji z jesenko-zimskimi materiali deluje preveč "cunjiš". Volna, svila z ali brez umetnih vlaken se bolje kombinirajo z zimskimi materiali. Edina izjema, ki pogojno gre tudi na zimske materiale, je "palestinska rutica ali šal", ki jo prodajajo tudi v bolj gosti verziji (v kakšnem intershopu bi se jo našlo). O kakšni slovenski-etno-verziji, ki bi pokrivala to isto...sem pa trenutno brez ideje. Če pa na vsak način potrebuješ ruto/šal z etno-motivi, se to ponavadi najde v H&M pri dodatkih, pa v kakšni orientalni trgovini.
Hvala za odgovor. Dala si mi idejo - tržnica. Tja res še nisem šla pogledat. Sicer pa tako kot sem rekla - iščem navadno bombažno ruto, kakršne so nosile naše babice na kmetih. In ne palestinske rute in ne volne in ne svile in res je čisto vseeno, kako da se kombinira s čimerkoli že. (Saj vem, da je bilo dobronamerno in ajd, mogoče kateri drugi pride prav.) Samo eno navadno ruto bi rada kupila. Pa je nikjer ne najdem. sara

neznan uporabnik

11. sep 2009 7:59

Ko boš že na trgu (v Ljubljani?), stopi čez cesto vv trgovino "Pri Janezu", to je vizavi Vodnikovega spomenika ob avtobusni postaji, pojma nimam, katera firma je to, "Pri janezu" je ime poslovalnice. Se znajo dobiti take rute, kot jih iščeš. Potem je v bližini (v Plečnikovem Pegleznu na začetku Poljanske) trgovina Biserka, poglej tudi tam. japaja

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

11. sep 2009 9:32

Japaja, hvala za ideje. Bom pogledala ob priliki, ko bom v Lj. sara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti