Gradovi ludvika bavarskega

tjaška  

član od: 20.12.2008

sporočila: 35

tema odprta - 22. jun 2009 12:12 | ogledi: 9.147 | odgovori: 18

Ali ima kdo kakšne izkušnje o tem potovanju??? Je že kdo bil tam? Ali je v redu???

hvala

tjaška

mial  

član od: 3.11.2008

sporočila: 81

22. jun 2009 13:38

Oj tjaška! Bila na gradovih in bila zelo zadovoljna. Ne bo ti žal. Veliko vidiš. mial

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

22. jun 2009 13:49

Mi se odpravljamo tja ravno drugi teden. Če bo še aktualno oz boš še rabila, poročam kako je bilo. girica

aprila  

član od: 20.11.2006

sporočila: 19

22. jun 2009 13:50

Na teh gradovih sem vsako leto nekajkrat - nazadnje včeraj. Vodim ta izlet za agencije in ga zelo priporočam. aprila

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. jun 2009 13:51

Moje priporočilo je tako: Bodi zgodnja in stoj v vrsti za karto za na prvo turo vodenega ogleda. To se sigurno zelo obrestuje. Zadnja vodena tura je ob 17.00 uri. Gužva je strašna, pred tremi dnevi sem se vrnila od tam in verjemi, da se ti splača potrudit. Jaz obožujem te kraje in vedno znova se vračam tja in vedno znova stojim pred 9.00 pred blagajno. Prva palača na Chimseeju je približno 180 km oddaljena od drugih dveh gradov in vse v enem dnevu ne bo šlo. Če te še kaj zanima, se mi oglasi na pz. lp Vesna

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

22. jun 2009 13:52

aprila je napisal/a:
Na teh gradovih sem vsako leto nekajkrat - nazadnje včeraj. Vodim ta izlet za agencije in ga zelo priporočam. aprila
Wow, aprila ... daj nam kakšno koristno informacijo iz prve roke povej, prooooosiiiiim girica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. jun 2009 14:45

Odvisno, s katero agencijo greš. Kot Reca jaz to najraje počnem v lastni režiji. Loni Makaroni

aprila  

član od: 20.11.2006

sporočila: 19

22. jun 2009 18:03

Nekaj besed o obisku gradov: "gradovi" so štirje (v narekovajih zato, ker vsi ne zaslužijo ravno besede grad). Eden je planinska koča, opremljena v orientalskem slogu, na višini 1800 m, več kot tri ure peš južno od Garmisch-Partenkirchna, v gorovju Wetterstein. Ta se imenuje Schachen in tistega ne obiskujemo s turisti, ker je izlet primeren za planince. Na Kimskem jezeru (Chiemsee) je grad na Moškem otoku (Herreninsel). (Splača se obiskat tudi ženski otok-Fraueninsel, kjer je ženski samostan, predvsem v času adventa). Na Moški otok se gre z ladjico iz Priena. Urnik je na internetu, cena je 5,70 EUR za odrasle, povratna - treba jo je hranit za povratno vožnjo, ker jo šele takrat vzamejo in če je nimate, vožnjo plačate še enkrat; za otroke (do 18 let) je cena 3,20 EUR. Karto lahko kupite šele na ladjici, če prej nimate časa. V pristanišču na Moškem otoku se takoj kupi vstopnica za Ludvikov grad in izve tudi ura vstopa. Vstopnica za odrasle je 6 EUR, za otroke do osemnajstega leta brezplačno. Sledi 15-minutni sprehod čez park do gradu. V gradu je (vsaj za skupine slovensko audio vodenje: slišite posneto slovensko besedilo, ki prihaja s CD-ja, vodnik po gradu ga aktivira). Ogled traja 35 minut. Posamezniki najbrž "padejo" v skupino posameznikov z vseh vetrov in dobijo nemško ali angleško vodenje - se pa od letošnjega maja dobi brošura-vodnik po najpomembnejših sobanah vseh gradov v slovenščini! Drugi grad je Linderhof in je skrit v Bavarskih Alpah vzhodno od Garmisch-Partenkirchna(natančneje v Ammerških Alpah), med Ettalom (se splača naredit postanek in pogledat samostan ter kupit pivo, ki ga varijo menihi in je v lepih steklenicah) in avstrijskimi Reuttami. "Grad" je pravzaprav nekoliko večja in razkošnejša vila. Na blagajni se kupi karta (tudi 6 EUR za odrasle, brezplačno za otroke), ki velja za ogled gradu (spet 35 minut audio vodenja v slovenščini), ogled umetne jame-Venus grotte nad gradom (smerokazi vas pripeljejo do nje - 5 minut hoje v hrib) in mavrskega paviljona v parku. Ogled vsega vzame vsaj dve uri. Tretji grad je Neuschwanstein (mogoče najbolj znan, na skali, s stolpiči). Po bavarski strani je ob poti do njega še vasica Oberammergau. Vse hiše v vasi imajo poslikane fasade z nabožno ali pravljično vsebino, vsakih 10 let (naslednji bo prihodnje leto) pa prirejajo pasijon. Splača se skreniti s poti tudi nekaj kilometrov do katedrale v Wiesu - romarska katedrala, opremljena v rokoko slogu). Na gradu Neuschwanstein je največja gneča - velja nasvet, ki zapisan že zgoraj. V nasprotnem primeru lahko pridete na blagajno in izveste, da je naslednji možen termin - šele (recimo) jutri ali čez kakšen dan. Cena 8 EUR za odrasle, za otroke brezplačno. Do gradu se da peš (30-35 minut peš v hrib), s kočijo 3/4 poti, ostalo peš - 6 EUR na posameznika, ne glede na starost, vožnja dol stane 3 EUR; ali z avtobusom: 1,80 EUR gor, 1 EUR dol - vendar avtobus ne pelje h gradu, ampak k Marijinem mostu, nato je treba še 10 minut sledit tablam za grad. Pri vstopu v grad je treba bit točen - ogled spet 35 minut, audio vodenje na isti način kot v prejšnjih dveh gradovih ali pa dobite (velja za posameznike ali če v skupini nismo sami Slovenci ) audio napravo (videt je kot mobitel), ki se aktivira, ko vstopite v določen prostor. Po ogledu gradu ali pa pred njim se splača stopit na Marijin most, kjer lahko posnamete fotografijo, kot jih vidite na razglednicah, v knjigah ... Za ta grad si je (skupaj z degustacijo kakšne klobase) treba vzet vsaj 3-4 ure. Poleg Ludvikovega gradu je še grad Hohenschwangau - grad Ludvikovega očeta, kjer je Ludvik preživel otroštvo. Se ga da obiskat - a z agencijami tega ne delamo, škoda. Osebno bi ta izlet zaključila z vožnjo mimo Sternberškega jezera, kjer so našli Ludvika utopljenega, v Muenchnu, kjer je pokopan v cerkvi sv. Mihaela. Upam, da bo tole komu koristilo - o Ludviku pa če se srečamo na avtobusu ;) Čim bolj uživajte na Bavarskem! aprila

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

22. jun 2009 18:18

aprila, resnično HVALA! To pa si nam res izčrpno povedala pomembne informacije. Ker se odpravljamo z družino v lastni režiji, me je ob informaciji, da lahko zamudim termin za isti dan, kar malo strah. Naš končni cilj je izlet v Legoland, vendar smo si 1. dan izleta rezervirali za ogled gradu Neuschwanstein...spanje in šele nato Legoland. Zgodaj smo nameravali odriniti od doma proti gradu...sedaj pa res upam, da bomo pravočasni za nakup karte za isti dan . girica

aprila  

član od: 20.11.2006

sporočila: 19

22. jun 2009 18:38

Girica, za Neuschwanstein imam za skupino vedno rezervacijo (za ostala dva gradova ni potrebna, ker ni takšne gneče), stane še dodatno 0,90 EUR/osebo. Ne vem, kako je za posameznike. Mogoče se da rezervirat vnaprej preko e-pošte. Poskusi, ker vam bo prihranila skrbi. aprila

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

22. jun 2009 19:52

aprila, po tvojem namigu sem si ogledala spletno stran za nakup kart (http://www.hohenschwangau.de/552.0.html), kjer piše, da je ogled možen samo za skupine?! Kolikor so mi prijatelji pripovedovali so si sami ogledali grad....če je mogoče bi res opravila nakup/rezervacijo preko spleta.....sedaj pa res ne vem? Ali je mžno preko spleta tudi rezervirati karte ali je potrebno opraviti tudi nakup? girica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti