Miss universe 2009 slo

patriša  

član od: 31.3.2008

sporočila: 32

28. apr 2009 0:40

Wran, he he he patriša

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. apr 2009 6:39

Nobenega mladostnika se "ne odpravi s kondomom"...... Se pa pač kondom vpelje v diskusijo. Tako, kot se vpelje v diskusijo marsikaj, če se o zadevah res pogovarjamo, ne pa, da se govori drug mimo drugega (kar sem tudi že ogrmnokrat tule prebrala). Pogovarja se o zaščiti in kontracepciji, pogovarja se o medsebojnem spoštovanju, pogovarja se drugačnosti in nediskriminaciji, o odvisnostih, pa o tem, da če se zmenimo, kdaj mora biti mladostnik doma, je potem takrat doma, neodvisno od tega, kako dovolijo drugi starši....pa še o mnogo temah. In če grem nazaj na kondome. Starši mladostnikov včasih prosijo kakšne svoje frende, ki jih njihovi otroci spoštujejo in se po njih zgledujejo, da malo pogledajo na mladostnike v času, ko se mladostniki ne želijo pogovarjati s starši ali če se o kakšni temi ne želijo pogovarjati s starši. In v tem svojstvu sem sama večkrat spremljala kakega mladinca /kodo lekarne (v smislu, prvič te spremljam, drugič to delaš sam/a). In ne enkrat smo potem ta misteriozni zavitek odprli in pogledali, kako se zadeva natakne (fazon je v tem, da je to tako kot nogavica, če začneš na napačni strani zavihka, zna biti, da bo stvar lezla dol). Je bilo hihitanja in zardevanja, ampak tudi to fazo je treba oddelati. Bolje to, kot pa ljudje, ki pri tridesetih še kar ne znajo uporabljati (ker, a veš, še nikoli nisem.....). Skratka, meni je takšen način komunikacije bližji in v tem elementu sem bolj skandinavka. T udi ne vidim smisla, da bi kogarkoli odpravljala s kondomi. Mi za tako početje intelekt totalno zadošča. Wranči, požri se od hudega, prav....))))))))))))))))) Vendelina jr.

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

28. apr 2009 8:25

Ha, ha, ha. WRAN, bodi pametna in izkoristi. Zakaj ne bi imela nekaj od tako velike pameti, ki jo nekdo vseskozi ponuja. Lep dan. Mic Sporočilo je spremenil(a) Mic dne 28. 2009 08:28

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

28. apr 2009 11:08

Danes sem planiral delat na vrtu, pa dežuje, obadve knjigi sem posodil, tako, da od branja ne bo nič, pa dejmo kaj napisat.

Predvsem moram povedati, da tekmovanja za mis(tra) imam za žalitev homo sapiensa, ne le žensk ali moških.

Na povsem samoumeven odgovor, da ne bi spale z nekom, ki ga poznajo kratek čas, pridemo ( nekateri ) do sklepa da bi .........

Priznam, sem iz enga drugega časa, verjamem v nekatere vrednote, kot so ljubezen, zvestoba, čistost, morala........., vem starokopiten sam. Lahko my dier lady frend ne spoštuje te vrednote ( ali pa to za njo sploh niso vrednote ), lahko se bori za novo družbo, v kateri bodo fanti(možje) naskakovali punce(žene), kar na cesti ( seveda s kondomom,  nekako tako kot to počnejo psi ), lahko to tudi sama počne, lahko se tudi vi ostali strinjate kako je to dober ( novi časi, pa amerika ), žal to ni moj svet in sem prepričan, da bo še zmeraj en kup punc in fantov zvestih drugim ( prej omenjenim ) vrednotam.

To sem mogel povedat, da ne izpade, da vsi mislimo, da je glavni moralni problem razdelitev kondomov......

ežoj

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

28. apr 2009 12:06

Ežoj, iz lastnih izkušenj in izkušenj ožjih prijateljic vem, da obstajajo(mo) tudi take, ki imamo drugačen pogled na to in se držimo zvestobe. Eni tako, drugi drugače, prav pa je, da se o tej temi govori in ne pomete pod prag. Je pa res, 100 ljudi, 100 čudi. Če komu paše živeti v stilu ala" Amande iz Sexa v mestu" pa naj, samo da to dela varno. Poznam ji nekaj, ki to prakticirajo in imajo čisto "pošlihtano v glavi". Hvala bogu živimo v tem času, ko to ni več tako nenormalo in nas ne linčajo zaradi tega :) Tako da, živi in pusti živeti. Glede teh punc pa: Meni bi bilo veliko bolj simpatično in iskreno, če bi katera od njih odgovorila z da, ker roko na srce, vsaj ena se je malce obotavljala in je izpadlo vse skupaj rahlo smešno. Da ne govorim o nepoznavanju geografije. Mislim da za nagrado dobijo leto dni šolanja na igralski akademiji v New Yorku - reva sploh ne bo vedela kje je, bo mislila da je v Veliki Britaniji :) Gigi_84

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

28. apr 2009 13:02

Jaz pa mislim, da je vendi v bistvu hotela povedati, da ima danes veliko  mladih spolne odnose že zelo zgodaj, tudi po kratkotrajnem poznanstvu in da je hudo narobe, če se ne zavedajo posledic. In zelo fajn, če imajo koga, s katerim se lahko o tem odkrito, brez sramu pogovorijo.  In da to največkrat niso starši.

 

Pa še nekaj, to pa je moje mnenje, kondomi so občutno predragi in zato mladim finančno manj dostopni.

Lejla13

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. apr 2009 17:47

Lejla13 je napisal/a:

 

 

Pa še nekaj, to pa je moje mnenje, kondomi so občutno predragi in zato mladim finančno manj dostopni.

Lejla13

 

Res ne vem, koliko stanejo kondomi, ampak verjetno se s ceno kašne  spolno prenosljive bolezni ne da primerjat.

Me spominja na tistega, ki je rekel, da si ni mogel privoščiti prevoza s taksijem, ker je bil malo pod vplivom alkohola, za popravilo avta je pa imel, ko ga je razbil.

Vanja

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

28. apr 2009 18:26

Važno,da smo prišli iz misic na kondome in da je Vendy dala žegen mladim "porivajte kjerkoli želite,s komerkoli in kadarkoli samo uporabite kondom" (to bi pa lahko še na TV vrgli,si predstavljate ta naval...vsi po kondome,samo zato da bi lahko imeli spolne odnose ta moment s sosedovim 10 letnikom) Joj sem žleht (zdaj bo pa Ežoj razočaran nad mojim zrelim razmišlanjem) No ampak vendy ima v končnem še vedno prav,zaščita mora bit.Čeprav mi še dolgo ne bo jasno,zakaj bi to spolnost tko radi stlačili v šolo.Tisti,ki bi o tem radi kaj zvedeli pobrskamo po internetu in vprašamo,tisti durgi pa tudi v šoli ne bi nič odnesli od tega (no mogoče kakšen kondom ki bi potem napihnjen končal na šolski ograji)...in ne boste vrjeli,v našem razredu je nek velik privrženec papeža vrgel kondom v smetnjak v pričo predavateljice,ker je papež rekel,da so kondomi ne vem kaj (kaj je že rekel?) Aja,si predstavljate da bi potem te iste misice vprašali "ste že imeli intimen odnos z nekom,ki ste ga poznali 1 dan?" in bi vse 3 odgovorile DA Roncolino

neznan uporabnik

28. apr 2009 19:20

če bi to dali na strnski tir,kot je le ta bil zamišljen ,pa bi se lahko razpisali.tako bi prizanesli nežnim dušicam,da bberejo naše bedarije.kajti vendelina bi lahko pojasnila kako prideš od misice na kondom.pa tridesetletnik,ki ga ne zna natakniti,vendi bi lahko pisala navodila za uporabo kondomov.pa lep pozdrav. hmm

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

28. apr 2009 20:26

Sicer nisem brala vsega in sploh ne vem o čem govorite, amapk jaz ne bi bila jaz, če še kaj ne pristavim zraven " Pa ne mi rečt, da so že zbrali miss universe 2009, pa glih letos sem se hotela prijavit".

jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti