Miss universe 2009 slo

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. maj 2009 11:03

Glede bazične geografije: Slovenija je v EU in skladno s tem spada v bazično omiko (ne v znanje, v omiko), da zna človek našteti vse članice in njihova glavna mesta. In da to nauči tudi svoje otroke. To sicer drži. Potem pa pred tremi meseci naletimo na "fričeka" na Dunaju, ko se dogovarjamo za eno pošiljko, pa gospod reče, da v Slovenijo tega ne pošiljajo, ker to počno samo za države, članice Eu. Preden smo mu dopovedali (v čisti nemščini, da ne bo pomote, z dunajskim naglasom, ker ga del družine pač obvlada zaradi let, prebitih tam), da smo že od leta tega in tega tudi mi v EU, smo lepo dali en naslov v Lipnici, kam naj pošljejo in je bilo urejeno. Še prej je pa vprašal, kako bomo spravili čez mejo, in se je pomiril šele, ko smo mu rekli, da je to naša skrb, on naj le preveri, če ima denar že na računu. Torej omejenost pri poznavanju ni značilnost nekega naroda, ampak je občečloveška lastnost. Moj oče je bil tudi zgrožen, ko sem za eno leto zgrešila nek dogodek v Kosovski bitki (ne bitke, en dogodek v zvezi z njo!), in se ni mogel načuditi, da sem končala gimnazijo, ne da bi natanko vedela za ta datum ... Bi bilo pa zanimivo vedeti, kaj je spodnja meja splošne razgledanosti. In omike, da se naveže na dear Vendy (tale dear je te dni frčal kam drugam kot k tebi, Vendelina, pa kak sweety tudi, hehe, potem pa je prišel odgovor "you sweaty", in smo crkavali od smeha). Ampak gre za drugo celino in po zraku se marsikaj izgubi ... Jej, smetim temo. Mamamia mamamia

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

14. maj 2009 11:55

mamamia je napisal/a:
Potem pa pred tremi meseci naletimo na "fričeka" na Dunaju, ko se dogovarjamo za eno pošiljko, pa gospod reče, da v Slovenijo tega ne pošiljajo, ker to počno samo za države, članice Eu. mamamia
Nekaj podobnega se je nam zgodilo, ko smo nekaj naročali v Franciji. Tip nam je na vsak način poskušal razložiti, da oni "robo" pošiljajo samo v države EU. K

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. maj 2009 11:55

Darling, jaz se nisem nikoli obremenjevala s tem, kaj znajo in česa ne znajo Avstrijci, Nemci, whoever....in se pač nikoli nisem tolažila s tem, da če tega slehernik v sosednji mi državi ne zna, pa da meni potem tudi ni treba. Mene je vedno zanimalo, česa še ne znam in kaj se lahko naučim od vsakogar, ki je v kakšnem elementu boljši od mene (in paralelno s tem si pa tudi ne pustim, da mi pametuje o kakšni temi nekdo, ki je v tisti temi definitivno v deficitu) - ta trenutek imava s cellentom usklajevanje okrog čokoladnega testa in bom z guštom probala po njegovi maniri - in to, učiti se od nekoga, ki zna, to mi je večen izziv. Imam tudi sama izkušnjo (podobno kot ežoj), ko me je nekoč še v osemdesetih letih v Portsmouthu ogovoril nek Britanec in me vprašal, če govorim slovensko ali hrvaško, ker da ne more čisto zadeti pogovora s kolegico, ki je bila takrat z mano... Pa izkušnjo ene gostilne kakih 15 km od Bilbaa, ko so mi Baski v trdi francoščini razlagali, kako so spremljali osamosvojitev Slovenije.... In meni so take izkušnje blazno inspirativne. Take si zapomnim. To, kako kdaj kje kak poštni uradnik ni vedel, kje je Slovenija - te stvari me pa sloh ne težijo. Kadarkoli se mi je kaj takega zgodilo, sem v lepi angleščini rekla, da imam čas in da lahko v miru preverijo moje navedbe (in da naj izvolijo dolgi vrsti za mano pojasniti, zakaj mojo zadevo tako dolgo obdelujejo...), pa so jo dosti hito našli na karti. Hočem reči, če ima človek znanje, ima samozavest. Doma in v službi. V domačem kraju in kje drugje. Meni se niti v osemdestih letih (ko kaj več, kot osnovne šole nisem imela), ko smo se šli orenk socializem, ni na potovanju po tujini nikoli zgodilo, da bi me zaradi mojega "slovanstva" kdo drugorazredno-do-čefursko obravnaval (kar sem slišala, da so izkušnje mnogih). Tudi nisem nikoli imela nobenih čudnih izkušenj v krajih tipo Celovec in Trst - pa se je zgodilo, da sem v kakšnem obodjbu morala biti tam vsaj enkrat na mesec - nasprotno, imam vrsto pozitivnih izkušenj. In si mislim, da imam vrsto dobrih izkušenj zaradi samozavesti, ki mi jo je prineslo znanje. Če ni v glavi znanja (pridobljenega z opazovanjem življenja in z žlahtno radovdenostjo in nadgrajenega s tem, kar ti da šola), se ne da od nikoder črpati samozavesti. Še ultimativno dober izgled ne pomaga in tudi superdobra oblačila ne bodo delovala. In preden bo na tole kdo moralistično repliciral (človek nikoli ne ve), o ljudeh iz prejšnjih časov, ki so hodili v šolo štiri leta in niso imeli možnosti za kaj več - ja, tudi med njimi je bila razlika. Tisti, ki so bili radovedni, so vedno razvijali svoje talente, ne glede na stopnjo izobrazbe, tisti, ki so bili pa leni v glavo, so pa za vse živo krivili okolico. Tudi me je življenje naučilo, da čisto vse, kar človek kdaj sliši, mu bo nekoč prišlo silovito prav. Ne ravno takoj, čez deset let pa zanesljivo. Da ne govorim o stvareh, ki so mi pri študiju bolj smrdele kot ne, kako je fino, da jih še kar znam, pridejo strahovito prav. In če tule še kdo (pri zdravi glavi) ne ve, katero je glavno mesto Latvije (hudiča, saj imate gugla), sram ga naj bo. Ni opravičila. Vendelina jr.

neznan uporabnik

14. maj 2009 12:45

mamamia, a je bil v Kilkennyju to en uglajen gospod s pipo? ki je bil v pubu s svojim sinom? točno tako izkušnjo imam tudi sama. pa seveda podobne kot zgoraj opisane. in tudi izkušnjo z ljubljanskimi taksisti, ki najmanj v polovici primerov kiksnejo naš naslov. japaja

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

14. maj 2009 13:31

Vendelina jr. je napisal/a:
In če tule še kdo (pri zdravi glavi) ne ve, katero je glavno mesto Latvije (hudiča, saj imate gugla), sram ga naj bo. Ni opravičila. Vendelina jr.

Ne vem, ali imajo veliko oslov ali zgolj dobro hrano, ker tam se očitno precej RIGA ... (mogoče si bo zdaj lažje zapomniti) ;)

Atina

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

14. maj 2009 13:44

Se pa je zgodilo v pred-schengenskim časom, na meji med Francijo in Italijo, ko so se morali italijanski uniformiranci kar malo potruditi in pregledati nekaj bukev, da so ugotovili, kje za vraga je Slovenija, pa da vizum za vstop v Italijo ni potreben. Po drugi strani, kot so predhodnice že povedale, pa je Irski prodajalec nekje bogu za hrbtom vedel o SLO vsaj toliko, kot tele misice. LP Vlado

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. maj 2009 14:44

japaja je napisal/a:
mamamia, a je bil v Kilkennyju to en uglajen gospod s pipo? ki je bil v pubu s svojim sinom? točno tako izkušnjo imam tudi sama. pa seveda podobne kot zgoraj opisane. in tudi izkušnjo z ljubljanskimi taksisti, ki najmanj v polovici primerov kiksnejo naš naslov. japaja
Ne, ni imel pipe, morda samo tisti trenutek ne, sedel je za blagajno, ko smo plačevali. Pub pa je bil en tak v dveh nadstropjih in po stenah polno pločevinastih tablic različnimi napisi in motivi, s stropa so visele starinske svetilke, mize iz temnega lesa, stoli različni. Odpičeno do skrajnosti, kot ves Kilkenny. Irska je za ponovit. Mamamia mamamia

neznan uporabnik

14. maj 2009 16:44

a pa je za srečo povprečnega slovenca zlo pomembno,da ve katera zaostala baltska država se rasprostira okrog rige.moja mati je imela dolgo,težko pa vseeno večinoma srečno življenje,pa ni vedela za rigo še manj pa za googl.pa lep pozdrav. hmm

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. maj 2009 17:02

"težko, pa vseeno srečno življenje"...je oksimoron. Vendelina jr.

neznan uporabnik

14. maj 2009 17:16

irska je za ponovit, čeprav se je menda zadnje čase kar dosti spremenila. tale pub, ki ga ti opisuješ, ni isti, v katerem sem bila jaz, tudi človek, ki sem si ga zapomnila (in izgubila njegov naslov), najbrž ni isti. čeprav Kilkenny ni veliko mesto in bi bilo možno, da je imel prost dan in prišel na pivo v "naš" pub. me je zbodlo, ker se je ravno tako lovil s Kučanom in Drnovškom, tudi o Bosni ga je dosti zanimalo, najbolj pa nam je zavidal (je rekel), da imamo štiri letne čase. ker tam je itak skoz po malem dež in imajo topogledno samo dva časa: z dežjem ali brez. ampak ne glede na kar koli, zelo lepo sem se počutila, ker je vedel toliko o moji domovini (mejdun, kaj pa če je bil tajni agent?). seveda sem se tudi sama predhodno pozanimala o Irski, tako da smo imeli o čem klepetati. Kaj pa tiste obešanke z rožami na ulicah? Ma, ne bom več obujala spominov, trenutno moram biti tukaj na položaju in bo delo končano, ja, potem pa gas in dolge luči in gremo! japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti