Zamenjava dobavitelja elektrike

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

18. okt 2011 20:20

Dragi moji, včeraj sem dobila prvo položnico GENI-I in namesto dosedanjega zneska z Elektro-Lj, ki je znašal 38,00 EUR/mesec, bom za mesec september plačala 19,23 EUR!  Tralala

Res je da sem pri Elektro-Lj. plačala pavšal pa sem potem ob koncu leta dobila poračun, v glavnem sem bila vedno v plusu, kar pomeni da sem jih še celo leto financirala. Sedaj pa lepo sporočam dejansko stanje, oz. porabo in račun je tu, nižji seveda.  

leandros

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. okt 2011 20:43

leandros, mene pa zanima, kako se plača ostali del, ki ga še vedno pokriva Elektro_Lj. Saj veš, GENI-i plačuješ samo porabljeno električno energijo. Koliko je pa tistega dela?

rimljanka

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

18. okt 2011 20:56

Sorry, vendar ne razumem kaj me sprašuješ? Na specifikaciji GEN-I je točno navedeno, da sem energije porabila za 5,00 EUR, ostali stroški kot so: obračunska moč, omrežnine MT in VT, prispevek po 15. in 64 členu, trošarine,.. pa je nekaj čez 10,00 EUR. Kar skupaj znese nekaj čez 16,00 EUR in na ta znesek je zaračunan še DDV. A si to mislila?    

leandros

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. okt 2011 22:31

Blagor vam s  temi računi, naš obrok znaša 90 evrov ...mesečno seveda, po poračunu, prej 60.  Zdaj smo začeli sproti poročat stanje števca, pa bomo videli, kako se bo izteklo. Smo vmes enega porabnika dobili, samo se mi vseeno zdi velika razlike, kljub poračunu.

 

mamamia

MEGANE  

član od: 2.6.2009

sporočila: 12

19. okt 2011 8:57

Tudi mi smo se začeli spraševati o ceni elektrike, pri isti porabi je bil račun vsak mesec višji. (upoštevana podražitev).V mesecu juniju je prišel poračun in to tudi za mesece , ko je že bil zamenjan števec za digitalnega, ko naj bi porabniki energijo že plačevali po dejanski porabi. Po informativnem pogovoru na Gen-i naj bi bil račun caa 11€ nižji, zato smo se odločili za zamenjavo dobavitelja, sedaj pa čakamo prvo položnico.

Lep dan še naprej.   

MEGANE

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

19. okt 2011 10:01

rimljanka je napisal/a:

leandros, mene pa zanima, kako se plača ostali del, ki ga še vedno pokriva Elektro_Lj. Saj veš, GENI-i plačuješ samo porabljeno električno energijo. Koliko je pa tistega dela?

Če smem odgovoriti jaz: vse stroške v zvezi z električno energijo poravnaš pri svojem distributerju. Ta pa potem lastniku infrastrukture plača za uporabo le-te.

Tudi mi smo zamenjali ponudnika. Prej smo bili pri Elektru Ljubljana, zadaj pa pri Gen-i. Smo zelo zadovoljni. Žal nam je samo, da zamenjave nismo naredili že prej. Bi lahko prihranili še precej več, saj smo zadnji poračun Elektra Ljubljane plačali po novih cenah.

roža

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

19. okt 2011 10:53

mamamia je napisal/a:

Blagor vam s  temi računi, naš obrok znaša 90 evrov ...mesečno seveda, po poračunu, prej 60.  Zdaj smo začeli sproti poročat stanje števca, pa bomo videli, kako se bo izteklo. Smo vmes enega porabnika dobili, samo se mi vseeno zdi velika razlike, kljub poračunu.

mamamia

 

Mamamia, nama se je račun zmanjšal (krepko), ko sva začela striktno vsak večer izklapljat iz štroma računalnike in TV in od kar sva preprogramirala zunanje lučke (ki sicer svetijo z varčnimi žarnicami), da se izklopijo ob 9h zvečer, namesto kasneje.

tjas

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15164

19. okt 2011 13:12

Tudi jaz lahko rečem, da sem z I-Genom zelo zadovoljna, račun za mesec po dejanski porabi je bil 35 evrov (pri elektro bi bil 49). Smo pa kupili nov televizor in hladilnik (oba varčna ) in je tudi tu prihranek. Namreč tako kot tjas pravi so v standbayu tudi lahko visoke porabe in se splača izklapljat. Predvsem je tv med največjimi.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

16. dec 2011 18:44

Danes smo dobili prvo položnico od GEN-I  in je za 13€ nižja kot pri Elektro Ljubljana. Toliko za informacijo, če bo še kdo menjal dobavitelja. Nam je žal, da že prej nismo menjali dobavitelja.

En vetrovni večer želim vsem!

 

 

Lp!

fakin712

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

24. dec 2011 9:09

Naša prva položnica od GEN-i je za 7 eur nižja kot pri Elektru Lj.

Prihranek 84 eur na leto ni ne vem kako visok, je pa, za ta denar se da kupiti marsikaj.

rosie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti