Zlati prinašalec

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

12. mar 2009 17:08

No bom rekla samo to kar so že vse ostale----dobrega vzreditelja! ZP-ji so podvrženi veliko preveč boleznim,da bi tako na blef potegnil enega ven... Kar se pa cane Corsota tiče me pa prav preseneča....prvič sme ga videla 3 leta nazaj,mislim da je bil eden prvih v Sloveniji. Bolje sem pasmo spoznala dobro leto nazaj in ravno danes sva s sošolcem (ki je teden dni nazaj iz Zagreba pripeljal cc psičko) računala,da jih je v sloveniji že 39 ! Res se je "razširila" ta precej nepoznana pasma pri nas Pa še ta mesec so v sloveniji 3 legla kvalitetnih malamutov,da o novofundlandcih sploh ne govorim. Lansko leto tolik legel kot že dolgo ne :) Lepo,lepo Roncolino

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. mar 2009 17:46

Ja, meni je cane corso prva liga, že zato, ker je "sorodnik" mastiffa, pa tudi značajske lastnosti ima lepe.

 

Mi gremo po našega caneta k enim resnim vzrediteljem, sicer v tujino. Kot je pisala Vanja ZDA, me je vzreditelj  že po telefonu izprašal toliko stvari, na katere bi težko odgovorila, če že prej ne bi imeli izkušenj z rotvajlerjem in bullmastiffom. 

Sem prestala test in zdaj nas sproti obvešča o mladiču. Pregled njegovih internetnih strani pokaže, da gre za resne zadeve, psarna je tako urejena, da samo gledaš, povedal je tudi za legla, ki jih ima on sam, in za drugo leglo, za katero da on samca.

Psiček je naš z le enim zadržkom: če ne bo po vseh normah, ga ne bo prodal, je rekel.

Dobimo pa psa že s čipom, pregledanimi testisi (ker bomo imeli samca), DNK izvidom (da se odpravi dom o sorodstvenih povezavah), z izdelano krvno sliko, cepljenji.

 

Tako da, bomči, vzreditelj, ki to prakticira,je resen, sicer pa ravnaj, kot je svetovala Vanja v ZDA. Ker legel zlatih prinašalcev je veliko in konkurenca zato tudi precejšnja.

 

Držim pesti, da boste našli psa, ki ga boste imeli radi in vam bo ljubezen tudi vračal.

 

 

 

 

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 12. mar 2009 18:06:35

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. mar 2009 18:15

 

 

 

No, tak temen tigrast bo naš cane corso.

 

 

Mamamia

mamamia

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

12. mar 2009 19:05

Uuuu, tole je pa mogočna zverinica! čestitke za novega bodočega člana družine, mamamia

Avtorici teme  pa tole:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,8199.0.

po mojem je tale forum zelo resen in boš tu dobila veliko kvalitetnih informacij. sama sem sicer bolj mačkarka, pa ga kar pogosto obiskujem - že zaradi obilice mačjih informacij in čveka z drugimi člani.

Mojca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

12. mar 2009 19:17

mamamia je napisal/a:

Psiček je naš z le enim zadržkom: če ne bo po vseh normah, ga ne bo prodal, je rekel.

..................kaj mu tedaj sledi.....................................................

bomči  

član od: 5.10.2006

sporočila: 33

13. mar 2009 15:48

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Bomči, kakšno bolezen je pa imela tvoja prejšnja psička?

[pika] Vanja
Naša prejšnja psička je zbolela za neozdravljivo boleznijo - krvni rak. bomči

neznan uporabnik

13. mar 2009 16:15

Naš mešanček pa je živel 15 let, na koncu ga je izdal srček ... a je preživel 3 serije sosedovih hanoveranskih barvarjev. Eden je šel zaradi podedovane bolezni ledvic, eden zaradi gastritisa, tretji pa zaradi hrbtenice ... in vsi so prišli iz dobrih psarn, stali pa celo premoženje. Obožujem prinašalce, ampak naslednji kuža bo vseeno en najbolj levi, skuštran in nabrit frajer, mešanica vsaj enih 15 pesjanarjev :) jancka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

13. mar 2009 16:30

O pasmi cane corso sem prvic slisala prav na Siciliji, kjer jih menda v zadnjih letih skoraj po bozje castijo kot izjemno inteligentne druzinske cuvaje (za razliko od tistih na dveh nogah so se izkazali tudi kot povsem nepodkupljivi, kar je v okolju mafijskih vladavin posebna cednost). lp, proxima

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

13. mar 2009 16:33

proxima je napisal/a:
O pasmi cane corso sem prvic slisala prav na Siciliji, kjer jih menda v zadnjih letih skoraj po bozje castijo kot izjemno inteligentne druzinske cuvaje (za razliko od tistih na dveh nogah so se izkazali tudi kot povsem nepodkupljivi, kar je v okolju mafijskih vladavin posebna cednost). lp, proxima

 

Bo nekaj na tem, pri nas so zadnja leta zelo popularni med dealerji.

nola

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. mar 2009 17:27

rimljanka je napisal/a:

mamamia je napisal/a:

Psiček je naš z le enim zadržkom: če ne bo po vseh normah, ga ne bo prodal, je rekel.

..................kaj mu tedaj sledi.....................................................

 

Podari nam ga.

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti