Kako resnično kaj prihraniti?

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

5. mar 2009 8:13

Na neki tuji televiziji sem zasledila, da so varčne žarnice res varčne samo takrat, če gorijo po več ur skupaj. Če pa jo prižgeš za nekaj minut in potem ugasneš, pa učinka varčevanja menda ni. Kar pa se tiče cen, pa je že ribaracarak napisala vse. Druga stvar, ki me moti pri varčnih žarnicah pa je ta, da naj bi bila njihova svetloba drugačna od navadnih žarnic. Ne znam tega napisati strokovno, ampak varčne žarnice naj bi imele neko modro svetlobo, ki je nevarna za oči. Mi doma varčnih žarnic nimamo, imamo 100W, ker so nam oči resnici na ljubo pomembnejše kot pa tistih nekaj evrov na leto, ki naj bi jih privarčevali, če bi jih sploh. Črna mambica

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

5. mar 2009 9:38

Majdina je napisal/a:
Ko tole berem....imam,imam,imam.... Jaz pa nimam vec idej kako naj varcujem in skrtam od tistega kar je ze tako privarcevano. Majdina

 

S par besedami povedano veliko in marsikje je res tako.

Cila

neznan uporabnik

5. mar 2009 18:36

prvi resen varčevalni ukrep je da vzamemo škarje in razrežemo vse kreditne kartice.pa lep pozdrav. hmm

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

5. mar 2009 18:48

Ampak dolg bo še vedno ostal tudi, če kartice prerežeš.

Ko vas berem kako ste vi pridne me je kar malo sram...

lp

Anamarija

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

6. mar 2009 6:24

WRAN51 je napisal/a:
prvi resen varčevalni ukrep je da vzamemo škarje in razrežemo vse kreditne kartice.pa lep pozdrav.hmm

 

Tole je pa največja neumnost, kar sem jih prebral v tem topiku.

Vse je samo stvar samodiscipline, Mastercard je zelo uporaben na npr. Amazonu in sploh na internetu, in ob pravilni rabi je veliko bolj uporaben od gotovine; dovolj zgovoren podatek za to je, da nikjer ob nakupu s kreditno kartico ne dobiš popusta, ker je dejanski izdatek kasnejši od odhodka in vsak lahko svoj denar obrača naprej, namesto da ga trgovec.

Pa brez zamere in hude krvi.

Drejček

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

6. mar 2009 8:27

[citat=--drejcek--]

[citat=--WRAN51--] dovolj zgovoren podatek za to je, da nikjer ob nakupu s kreditno kartico ne dobiš popusta, ker je dejanski izdatek kasnejši od odhodka in vsak lahko svoj denar obrača naprej, namesto da ga trgovec.

Drejček[/citat] Kolikor vem, je razlog, zakaj trgovine preferirajo gotovino pred karticami, predvsem v tem, da si karticna kompanija in banka od placila s kartico priskrtneta se kaksen procent ali dva (nekoc sem v svoji najljubsi stacuni z racunalniskim materialom kupovala gadget, za katerega mi je bilo samo priblizno jasno, ce je za mojo masino pravi ali ne, tako da sem se zmenila, da ga lahko vrnem, ce ne bo ustrezal - so me pa opozorili, da mi bodo pri placilu z Maestrom vrnili 4% manj od dejanskega zneska, iz cesar sklepam, da se karticne provizije gibljejo tam nekje okrog, najbrz pa niso za vse kartice ali vse tipe kartic enake - bo Vendy kaj vec o tem znala povedat, ce ni poslovna skrivnost). lp, proxima

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

6. mar 2009 8:29

Provizije za kartice seveda so in praviloma znašajo od 3- 5%, odvisno od kartice. fresh

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

6. mar 2009 8:39

... in trgovca oziroma njegovega prometa! veverica

masenka  

član od: 14.8.2003

sporočila: 170

6. mar 2009 9:00

Veliko od omenjenih ukrepov smo pri nas uvedli, ker smo pred nekaj leti kupili stanovanje in smo se seveda morali omejiti. Kupovanje v manjših trgovinah, vlaganje ozimnice, prospekte pregledam da vidim, kje imajo kaj ugodno, ker še vedno urejujemo stanovenje, kupujem v trgoivnah, kjer se da dobiti popust na njihove kartice ugodnosti (in to res so....), kupovanje predvsem oblačil in obutve ter pohištva (jan., feb., julij, avgust) izven sezone ali v času popustov okoli praznikov in podobno... prav tako ne uporabljam več kreditnih kartic, ker so mi neprestano delale težave (tako da vsekakor nisi edina anamarija...), tako da smo krizo pričakali pripravljeni. Seveda pa je problem v tem, da smo po moje že izkoristili vse rezerve. Glede dopusta menim, da ni nujno potovati v drage kraje, če pač nam ne znese več, vendar pa je dopust potreben, da obnovimo energijo in bolje delamo, da lahko še kaj zaslužimo. Ob rednem delu tudi še kaj zaslužim posebej, ni veliko, vendar pride prav za male radosti od kozmetike, frizerja do obleke in seveda dopust.... Potem ta ekstra dohodek zapravim brez slabe vesti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti