Diplomirala sem:)!!

SonjaV  

član od: 25.5.2007

sporočila: 35

26. nov 2008 15:10

"Da mladi študirajo, da bi pomagali revnim....., ob tem sem se nasmejala, kolikor se jaz z njimi pogovarjam vsak študira zato, da sam uspe, je matreialno preskrbljen, si kupi dober avto, stanovanje. Karitas , socilane ustanove pa so zato, da pomagajo tistim revežem, ki pošteno in marljivo delajo pa se s svojo plačo ne morejo preživeti- no mogoče pa tudi njim manjka diploma." Ah, daj no, s.marinka4, zdaj ga pa že ornk serješ ... Tukaj sploh ne gre za to, kdo je zakaj in kdaj diplomiral. Gre za to, da je diplomirala habibti in da je tega zelo vesela. In prav ima. Zakaj se ne bi pohvalila, če je pa vesela? Ljudje se vse premalokrat ustavimo, da bi cenili svoje dosežke. Oziroma se mi zdi, kot da je to postalo nezaželjeno... Kaj ni to grozno? Le pohvalite se, če čutite, da ste naredili nekaj posebnega (pa četudi to pomeni, da ste spekli svojo prvo omleto :D :D :D :D ). Oddajte svojo pozitivno energijo drugim ... dandanes je pošteno primanjkuje. SonjaV

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

26. nov 2008 15:10

Ti si pa res revčka, z diplomo ali brez, najbrž ne prva in žal ne zadnja...

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

26. nov 2008 15:13

Aja, držite pesti jutri , mam tremo

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. nov 2008 15:40

Petkica, a maš jutri zagovor diplome ali kaj? Če imaš, potem ti svetujem tole, če pa nimaš, bo pa morda komu drugemu tole prav prišlo: Na zagovoru diplome gre ponavadi takole: - Ugotovi se, da kandidat/ka izpolnjuje pogoje in da lahko pristopi k zagovoru k diplomi - Nato mentor prebere recenzijo diplomskega dela, - Nato ima kandidat približno 15-30 minut časa za to, da še pove kaj svojega, praviloma tega, ČESA v diplomskem delu ni in zakaj ne. - Nakar sledijo vprašanja članov komisije in potem morebiti še občinstva. Kandidat si oceno v bistvu pridela z ustnim zagovorom in zmaga v primeru, da ima bleščečih 15 minut. Če pa to ni bleščeče, ti komisija podeli eno oceno nižje, kot bi jo drugače dodelil zgolj napisanemu. Oziroma obratno, lahko greš z ustnim za eno oceno gor (vsaj jaz sem svoje desetke dobivala takole). Bleščečih 15 minut je ekvivalent izgovorjenih 90 vrstic teksta (30 vrstic ali ena novinarska kartica se v bistvu bere 5 minut).. Zlasti mladina pri 24-ih, ki je polna znanja, nabranega ob pisanju, ima težave s tem, da bi to znanje spravila v 90 vrstic. In potem pove vse, kar zna in to traja tudi do ene šolske ure. Pozor, neselekcioniranje teme zbija oceno. Plus, na tak način ti zmanjka štofa pri odgovorih komisije - oziroma, se pri odgovorih ponavljaš, pri ponavljanju si pa vedno bolj površen in so zato odgovori slabši. skratka, moj topli nasvet: Napiši si 90 vrstic, preberi jih in potem to vadi pred ogledalom (zapri se v kopalnico, pleme naj se pa malo po mestu sprehaja) do točke, ko boš znala to povedati brez ustavljanja in se ti še vse skupaj ne bo zdelo vedno bolj profano. Bo šlo? Pa pripravi si svojo srečno linžerijo. Pomaga. Pa srečno. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. nov 2008 16:04

s.marinka4 je napisal/a:
Ja in kaj potem, če si diplomirala.Nisi ne prva in ne zadnja z diplomo v žepu. Diploma ni merilo, da je nekdo kaj bolj pameten od drugih. Pokazalo se bo s tem, kako te bodo spoštovali pacienti oz. kako bodo zadovoljni z tvojim delom. s.marinka4

 

Draga moja, so ti jih že drugi malce napeli, jaz bi dodala samo to:

 

habibti se ni hvalila s svojo diplomo, svoje olajšanje in veselje, da je to za njo je samo hotel deliti z nami, svojimi virtualnimi (in tudi dejanskimi) znanci in prijatelji s kulinareike. In diploma je ena etapa, pomembna, sicer tudi ti svojih ne bi poudarjala,  kajne?  Btw, imaš diplomi dveh faksov ali iz dvopredmetnega študija? Saj ni pomembno, razlika pa je le.

 

Z nami delijo svoje veselje mnoge članice: srečnice, ki so že postale babice, tudi novopečene mamice svojim tukajšnjim prijateljem sporočijo vesele novice, nekatre so vesele nove zaposlitve. In v tem kontekstu se je oglasila habibti, ker nas ima za svojo veselo in prijazno druščino in mene veseli, da nas ima nekdo tako rad, da svoje veselje deli z nami.

In me tudi veseli, da si ti tako zadovoljna sama s seboj, da drugega takoj potlačiš, če pokaže veselje nad tistim, kar smatra za svoj uspeh.

 

Z modrim označeno v citatu pa samo dokazuje, da si pravzaprav ti v tistem košu, v katerega skušaš  spraviti habibti. Tebi niti dve diplomi ne pomagata, da bi tudi drugemu privoščila uspeh. Včasih so rekli, da ni bolj praznega človeka od tistega, ki je sam sebe poln ...

 

Ne zameri, ampak ko nekoga, ki je vesel svoje diplome in to veselje deli z drugimi, tako "poklopiš", se mi zdi prav, da tudi kakšno bolj nesramno rečem. Enkrat za spremembo sem bolj direktna celo od my dear vendy...

 

Mamamia

mamamia

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

26. nov 2008 16:26

Hvala Vendy. Me je mentor zdajle klical (a ni faca) in razložil, da je predsednik komisije zelo neugoden, ter da naj ne čvekam več kot šest minut. Tolk se pa v špeglu še nisem nagledala kot zadnji teden:) V glavnem, se še jutri dobiva eno uro prej, redbule sem pa tudi že kupila Imam pa 78 vrstic Sem zreducirala, ampak, če bo mus, lahko nakladam

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

26. nov 2008 16:29

Petkica: BREAK A LEG... Začetnica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. nov 2008 16:43

Petkica, 6 minut je 36 vrstic. Preostnaek materiala pa uporabi za odgovore. Plus, ko ti bodo zastavljali vprašanja, boš imela možnost, da odgovorajajš sproti ali pa si zapišeš vsa vprašanja in potem daješ malo daljše odgovore. Večina se odloči za možnost vseh vprašanj vnaprej, nakar sledi 15 minutna priprava in potem odgovarjaš. Pri odgovorih pa itak ni časovne omejitve. Vendelina jr.

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

26. nov 2008 16:44

držimo pesti petkica in pa čestitke novopečeni zobozdravnici anaeva

gobica1402  

član od: 21.7.2007

sporočila: 472

26. nov 2008 16:54

Čestitke!

gobica1402

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti