Diplomirala sem:)!!

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

26. nov 2008 12:10

Iskrene čestitke od ene kulinarične, ki je naredila šolo po ekspresnem postopku, za diplomo je pa zmanjkalo "goriva". Bo treba, bo treba... Uživaj v svojem delu, pa povej, kje si na razpolago helenag

s.marinka4  

član od: 12.12.2007

sporočila: 121

26. nov 2008 12:32

Ja in kaj potem, če si diplomirala.Nisi ne prva in ne zadnja z diplomo v žepu. Diploma ni merilo, da je nekdo kaj bolj pameten od drugih. Pokazalo se bo s tem, kako te bodo spoštovali pacienti oz. kako bodo zadovoljni z tvojim delom. s.marinka4

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

26. nov 2008 13:25

A si ji fouš? Al si samo slabe volje? Se zgodi. Ampak ona je vesela, to je pa ja lepo, no.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

26. nov 2008 13:33

s.marinka4 je napisal/a:
Ja in kaj potem, če si diplomirala.Nisi ne prva in ne zadnja z diplomo v žepu.Diploma ni merilo, da je nekdo kaj bolj pameten od drugih. Pokazalo se bo s tem, kako te bodo spoštovali pacienti oz. kako bodo zadovoljni z tvojim delom.s.marinka4

Ej, marinka četrta, a se ti ne zdi, da si mal žleht. Kolikor je bilo iz dosedanjega pisanja videti, habibti ni nikjer govorila o pameti, povedala je le dejstvo: diplomirala sem. Vsak ( no vsaj mislim ), ki je prišel do kakršnekoli diplome, posebej univerzitetne, ve koliko je truda potrebno vložiti, "zic ledra ", potrpljenja pa še marsikaj. Že zaradi tega je potrebno spoštovati trud in napor posameznika, ki to uresniči. Morda za nekoga to ni nič ( jaz sicer takšne še nisem srečal, vendar je možno, da obstoji ), in tisti naj se pol pohvali in reče: kaj zganjate tak cirkus okrog ene univerzitetne diplome, v istem času sem jaz naredil tri. Ker tako pišeš, morda si ti ena od takšnih, pa dej nas seznani ( ni se treba hvalit, le seznani nas, da te lahko spoštujemo ) koliko univerzitetnih diplom si ti stekla v podobnem času. Pol boš zaslužola vse naše ( no vsaj moje ) spoštovanje, zaničevanjem dela drugih, tega ne boš dosegla.

bodi lepo pozdravljena

ežoj

s.marinka4  

član od: 12.12.2007

sporočila: 121

26. nov 2008 13:56

Študiraš zaradi sebe, da imaš v življenju boljše izhodišče (služba....) oz. vsaj jaz sem iz tega razloga in doštudirala, napisala sicer ežoj samo dve diplomski nalogi, pa vendar se s tem nisem nikoli hvalila okrog. Ja priznam, sem bila kar "orenk" žleht a brez zaničevanja.Še vedno pa sem mnenja, da ni ne prva in ne zadnja in da konec koncev "papir" ni vse. s.marinka4

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. nov 2008 14:15

Ježeš, Marinka, taka "žlehtoba" pa sploh ni seksi. Škoduje lepoti, dela gube, tolče na špeh, bljak.... Glej, nobeden si ne umišlja, da je diploma Mount Everest kariere in življenja. Je samo ena od etap v življenju. Ki jo je treba prehoditi z disciplino, marljivostjo in talentom (če eden od tega manjka, ni nič). Tudi vsi (ki smo to nekoč dosegli) vemo, da imaš potem v profesionalnem življenju nize večjh stresov kot so priprava diplomske naloge, diplomskega izpita ipd....in da v povprečju v vsakem letu službe predelaš toliko stresa kot da bi vsaj štirikrat v letu diplomiral. Ampak eni tudi vemo, da ima življenje neke rituale. In jih ima za to, da se obeležijo določeni dosežki in da se zmanjša negativna napetost, ki je ob tem nastala. In zato so diplome in potem čestitke. Pa slavnostna podelitev diplom. Pa praznovanja ob prvem resnem napredovanju v službi (kaj boš pa rekla, ko bo kak tvoj znanec napredoval v službi - mu boš čestitala ali ga boš zabila s tem, da drugi tudi napredujejo in so what?). Pa čestitke znancev in sodelavcev in pametni ljudi, če nam kaj slučajno kariernega uspe. Ker pameten človek ve, da s tem, ko nekomu čestita, ga s tem ne bo "nič manj", samo izkazal bo nekomu veselje in spoštovanje. In morda bo ta njemu ob podobni priliki ravno tako čestital. Veš, to, Marinka, to je tudi mreža socialnih odnosov. Česar pa ti, kljub dvema izdelkoma, nekako še nisi zapopadla. Kot tudi tega, da kdor ne zmore priznati uspeha nekoga drugega, evidentno še ni zrel za svojega. P. S. Ežoj, to pot se pa totalno strinjava.... Vendelina jr.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

26. nov 2008 14:16

s.marinka4 je napisal/a:
Študiraš zaradi sebe, da imaš v življenju boljše izhodišče (služba....) oz. vsaj jaz sem iz tega razloga in doštudirala, napisala sicer ežoj samo dve diplomski nalogi, pa vendar se s tem nisem nikoli hvalila okrog.Ja priznam, sem bila kar "orenk" žleht a brez zaničevanja.Še vedno pa sem mnenja, da ni ne prva in ne zadnja in da konec koncev "papir" ni vse.s.marinka4

Kongratuliram za obe diplomi, a iz tega razumem, da imaš dva faxa končana ( v podobnem času kot habibti )? Kaj bumbar sprašujem, verjetno res, če me že seznanjaš ( se ne hvališ ). Sicer za sebe priznam, da če sem kaj dosegel, sem bil ponosen na to. Predpostavljam, da si starejša oseba, tam okrog pedesetih, pa je posebej čestitati, da se spraviš študirat pri tej starosti. Kako sem uganil tvoja leta, sprašuješ? Ja čist enostavno le tako stara oseba bi se spustila študirat iz takih razlogov kot ti. Mladi so idealisti, študirajo zato, da pomagajo revnim, da spremenijo svet na boljše da............

Če se bo slučajno zgodilo, da dobim Nobelovo nagrado, res me bo matralo, kako to povedati, da ne zveni kot hvala, saj je nobelovcev kot listja in trave, ne bi bil ne prvi ne poslednji.

ežoj

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. nov 2008 14:23

ežoj je napisal/a:

p>Če se bo slučajno zgodilo, da dobim Nobelovo nagrado, res me bo matralo, kako to povedati, da ne zveni kot hvala, saj je nobelovcev kot listja in trave, ne bi bil ne prvi ne poslednji.

ežoj
Ežoj, glavno, da ti bo v primeru Nobelove nagrade frak dobro stal, če se boš ob tem malo hvalil, je pač to kolateralni učinek.....))))))))))) Vendelina jr.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

26. nov 2008 14:39

Habibti tudi jaz ti iskreno čestitam. Danes sem opravila enega zame težjih izpitov na moji fakulteti. Sicer sem šele v drugem letniku, pa vem, da bo pot do tja, kjer si ti še dolga. Toliko odrekanja... Sama veš koliko truda si vložila v to in prav je, da zakričiš na ves glas in vse seznaniš kako pridna si bila. Ja, tudi jaz sem ti fauš, pa ti vseeno želim vse lepo! Začetnica

s.marinka4  

član od: 12.12.2007

sporočila: 121

26. nov 2008 14:42

Ežoj, No nisem še starejša oseba , pa tudi tam okrog 50-ih še nisem, doštudirala pa sem tudi že pred leti, tako, da še zmeraj dobro vem kako to izgleda. Vesela sem vsakega uspeha, ki ga nekdo doseže "pritisk" pa se mi je dvignil, ker hvala preko foruma no to mi je pa mal "mem". Da mladi študirajo, da bi pomagali revnim....., ob tem sem se nasmejala, kolikor se jaz z njimi pogovarjam vsak študira zato, da sam uspe, je matreialno preskrbljen, si kupi dober avto, stanovanje. Karitas , socilane ustanove pa so zato, da pomagajo tistim revežem, ki pošteno in marljivo delajo pa se s svojo plačo ne morejo preživeti- no mogoče pa tudi njim manjka diploma. s.marinka4

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti