Moj vrt

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

5. jun 2018 15:12

Jaz jih poberem dopoldne ali pa pozno popoldne. Imam jih na sončnemu mestu in mi rastejo v višino. Dolgo rose ni. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Limony  

član od: 9.4.2018

sporočila: 112

5. jun 2018 15:41

Moj letošnji vrtni miks : ) Imam majhen vrtiček, zato sadim predvsem cepljene sadike, ki mi dajo večji pridelek. Prihodnje leto bodo klasičen vrt zamenjale dvignjene grede na malo večji površini. Že sedaj veliko tega raste kar v loncih namesto rožic. 

Paprika prihaja počasi k sebi - hladne noči po presaditvi so naredile svoje, zato sem plodove odstranila da so si lažje opomogle. S kumarami letos nisem imela sreče - ravno včeraj sem presadila novo rundo v korito, upam da tokrat rata. Dve v loncu, ki sta se obdržali pa vidim da imata plodove - nekaj pa bo! Paradižnik je zaenkrat vredu - vedno posadim pol sadik 2-3 tedne za prvo rundo tako se konstantno najde kaj za v lonec.

Eta Sama pridelek pobiram zjutraj, ko ni več rose. 

Limony

Sporočilo je spremenil(a) Limony dne 5. jun 2018 15:42

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

5. jun 2018 18:49

Praviš majhen vrt, ampak zelo lep. Čestitam!

 

naor

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2396

5. jun 2018 20:19

Čudovito, kako bo šele lep drugo leto!

 

Anemiilat

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

5. jun 2018 22:47

Luškan vrt in lepo ti uspeva...Lep jajčevec in paradižnik....Saj bo, ko se bo vreme stabiliziralo...

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

6. jun 2018 12:01

Zakaj nekatere redkvice naredijo gomolj, druge pa ne, čeprav so rastle v istem časovnem obdobju?

Kaj je narobe, če redkvica ne naredi gomolja, ampak gre kar v cvet?

rdkapica

Limony  

član od: 9.4.2018

sporočila: 112

6. jun 2018 12:25

Hvala vam in js drugo leto upam, da bodo gredice stale po planu ( in mreža proti toči - se bojim da brez več ne gre )

Rdkapica možnih je več razlogov: preveč gnojenja predvsem z dušikom, premala razdalja med rastlinami ali pa vročina. Redkvice imajo raje nižje temperature zato jih ob višjih sejemo tako, da bodo senčene v popoldanski vročini. Ne smejo pa biti popolnoma v senci, ker potrebujejo vsaj 5-6 ur sonca za formiranje bunkice.

Limony

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. jun 2018 14:03

rdkapica je napisal/a:

Zakaj nekatere redkvice naredijo gomolj, druge pa ne, čeprav so rastle v istem časovnem obdobju?

Kaj je narobe, če redkvica ne naredi gomolja, ampak gre kar v cvet?

rdkapica

Prav nasprotno, nič ni narobe, tak čas je, redkvica je dolgodnevnica in gre v cvet ob dolgem dnevu. Sej jo spet avgusta in bo noramlno naredila gomolje. Vse redkvice niso enakega dednega materiala, pa se obnašajo malo različno, moda so bile preveč skupaj,....razlogov je lahko veliko in ne da se odgovoriti, bolj natančno. No, morda kak strokovnjak za redkvice bi vedel,.

rimljanka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

6. jun 2018 14:07

Tudi meni se je to zgodilo z jesenskimi redkvicami. Spomladanske mi sedaj lepo delajo bunkice, seme je drugo. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

13. jun 2018 21:02

Pozdravljene! A mogoče katera ve, zakaj bučke nastavljajo samo moške cvetove?

 

Bernarda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti