Moj vrt

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2343

13. jun 2018 21:09

Bučke: preberi na spletu o vršičkanju ali pinciranju buč. Bolj natančno je razloženo. 

Katrin11

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

13. jun 2018 21:11

terlikar 1 je napisal/a:

Pozdravljene! A mogoče katera ve, zakaj bučke nastavljajo samo moške cvetove?

To je pogosto na začetku, kasneje se razvijajo oboji. Pa, saj se dajo tudi tu koristno in slastno poorabiti, dokler ne bo bučk.

rimljanka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

14. jun 2018 14:45

Hecno, pri sebi že par let opažam, da se pri cuketah najprej  pojavi precejšnje število ženskih cvetov, šele čez dobrih 14 dni ali še kasneje jim sledijo prvi moški.  Prve bučke zato odpadajo, ker niso oplojene.  Ravno obratna je situaija pri lagenarijah.  

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 14. jun 2018 14:46

Limony  

član od: 9.4.2018

sporočila: 112

14. jun 2018 15:01

Moje so letos presenetljivo “poparčkane” - vsaj en moški cvet se vedno najde, da jih lahko ročno poprašim. Je tako vsaj enkrat večji pridelek, ki pa zahteva tudi več dognojevanja saj rastline precej izčrpajo plodovi.

 

Limony

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

14. jun 2018 19:48

JAZ IMAM PA TOLIKO PLEVELA,DA SE VEN NE VIDIM.Ko je bilo še kar vreme,smo pospravljali seno in sem zamudila,potem pa vsak dan dež in še danes je mokro,prava džungla.Ali se dobi kaj za pošpricat,če ne sem dobra za 14 dni,potem pa še en konec sena.LP

dvorana

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

14. jun 2018 21:19

Špricaš lahko ampak potem boste pa strupe jedli...

 

 

jade

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

14. jun 2018 22:42

Jaz imam pa začuda na bučkah letos že plodove in tudi na kumaricah. Lani pa je bilo obratno in so bili sami moški cvetovi na začetku. Plevela za izvoz, sem danes par hobokov napolnila, da sem oplela, pa še nisem do konca...Noro ...

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2396

15. jun 2018 5:16

Poleg plevela še nalivi dežja,toča,polži,ptiči,srne......Noro leto!

 

Anemiilat

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

15. jun 2018 5:46

dvorana je napisal/a:

JAZ IMAM PA TOLIKO PLEVELA,DA SE VEN NE VIDIM.Ko je bilo še kar vreme,smo pospravljali seno in sem zamudila,potem pa vsak dan dež in še danes je mokro,prava džungla.Ali se dobi kaj za pošpricat,če ne sem dobra za 14 dni,potem pa še en konec sena.LP

dvorana

A pokositi/požeti plevela ne moreš?  Imaš kaj materiala za zastirko?  Če nimaš polžev precej plevela zamoriš tako, da ga na debelo prekriješ z listjem, slamo, starim senom.  Zlasti listje ga učinkovito zamori tudi, če plevel pred nasipanjem listja samo potlačiš.  Z izjemo slaka in regačice. Ta dva sta neuničljiva.

Cila

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

16. jun 2018 5:31

Sem ravno včeraj pod večer populila plevel in malo okopala okrog paradižnikov, paprike, melancan in zelja. Saj ne vem kaj naj rečem - bučk za izvoz in prav tako kumar. Paradižniki tudi lepi. Paprike vse ob istem času nasajene na isti gredi - ene velike, druge majhne - vse pa cvetijo in tudi zaroda je že kar nekaj. Melancani pa majhni in s prvim zarodom. Ta vikend bomo jedli prvi stročji fižol  . Zelje vse "načipkano" od polžev - čeprav smo ga 2x špricali. S solatami pa je križ -sedaj sicer imam še nekaj prve solate, ki pa kaže veliko željo, da ušla v cvet. Ta, ki sem jo sejala pred dvema tednoma pa mikroskopsko majhna na eni gredi - druga greda pa spet ni prišla ven  - sorta salad bowl (pa sem za drugo setev kupila novo seme). Tudi radič nekako nikamor ne zgane   O korenčku, petršilju, poru in blitvi ne bi izgubljala besed - katastrofa - suho, majhno, naluknjano - brez veze. Je pa kljub dežju ponekod precej mokro (tam kjer je dobro zaraščeno in so velike rastline), tam kjer pa ne, pa že kar suho - vsaj pri vrhu, ker je pri nas kakšen dan ali dva nekaj pihalo in se takoj pozna. 

 

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti