Moj vrt

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12653

25. maj 2018 0:05

Trixi je napisal/a:

Tole je moj letošnji vrt

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Trixi, res imaš čudovit vrt, vsaka čast, čestitam. 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Sporočilo je spremenil(a) mopsika dne 25. maj 2018 00:07

urška_k  

član od: 4.12.2013

sporočila: 56

25. maj 2018 19:48

Vprašanje za strokovnjake, ki sami doma gojite limono oz imate drevo. Pozimi, sem drevo imela v stanovanju in se je očitno od žalosti in nepravilne oskrbe posušilo. Vseeno sem spomladi prestavila vse skupaj ven in sedaj so odgnali mali poganjki, kot se vidi iz slike. Je še kaj možnosti  da bo kaj iz tega in ali naj odrežem zgornji vrh? 

urška_k

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

25. maj 2018 19:58

Odreži zgoraj kak decimeter dolgo vejico. če je suha, reži naprej, dokler ne prideš do lesa, ki je živ. Lahko pa enostavno vse skupaj pustiš še kakšne 14 dni recimo, pa se bo videlo, če je zgoraj še kaj živega.

rimljanka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

25. maj 2018 22:42

Tole kar poganja je pod cepilnim mestom in bodo pognali divjaki. Saj so tudi lepi grmički, lahko jih presadiš v vrt, ampak to ne bo limona. Če je pa limona nad cepilnim mestom preživela, boš videla točno tako, kot ti je svetovala Rimljanka - reži dokler ne prideš do živega.

Ne vem kam umikaš citruse pozimi - ogrevano stanovanje ni najboljša izbira, kakšen svetel, neogrevan prostor je bolj primeren, vendar pa korenine ne smejo zmrznit.

nola

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

26. maj 2018 15:12

Nolaaaaa , ko bi ti vedla ,kok sem te pogrešal :) hvala, da si se javila :)

hedonist

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2343

26. maj 2018 17:18

Preganjanje mravelj in krta na nov način Od znanke sem dobila parfum, obupno močan vonj. Rečeno mi je bilo, naj nekaj naredim z njim, ker bo drugače šel v smeti.

Takrat mi je ravno krt postavljal piramide po travi, pa sem ga hotela samo prepoditi na sosednji travnik. Odišavila sem mu par krtin in je obupal nad vonjem, zbežal je na dovoljeno območje  in se ne vrne več.

Na vrtu sem na istem mestu že več let preganjala mravlje, brez uspeha. Pa sem uporabila na mravljišču tisti parfum in danes mravelj ni več! Upam, da so se odselile dovolj daleč.  No, v razdalji več metrov vonj ni bil neprijeten, mogoče bi moral biti ta parfum uporabljen v res razredčeni obliki in na prostem, ne v zaprtih prostorih. 

Embalaža je že šla na odpad in bo še na deponiji dišalo. 

Strupeno  mislim da ni, deluje pa takoj. Verjetno kakšen drug parfum tudi, ki vam ni všeč. 

Katrin11

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

27. maj 2018 15:23

Zdej bi blo fajn, če napišeš kateri parfum je to ; Mogoče Chanel no.5 , al kaj drugega ?? spet ena na pol informacija :(

 

hedonist

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2343

27. maj 2018 16:55

Žal je embalaža že na deponiji. Bil je en turški izdelek. Chanel no.5 sigurno ni bil, tisti baje privlači, ne odganja

Katrin11

urška_k  

član od: 4.12.2013

sporočila: 56

29. maj 2018 23:50

Hvala za nasvete v zvezi z limono. Bom preverila do kam je še živa in upam na najboljše. Za prezimovanje vem da rabi svetlo in hladnejši prostor, a imam na voljo le temen in hladen prostor ali svetel in precej topel prostor, cca 20°C - izbrala sem slednje in očitno je bilo pretoplo. 

urška_k

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 408

5. jun 2018 14:42

Letos imam prvič kumare za vlaganje. Berem, da se trgajo zjutraj, tašča pa pravi, da se ne sme, dokler je rosa...kdaj nabirate kumarice?

eta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti