Radar!

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

13. nov 2008 23:08

Glede vožnje po avtocesti me pa izredno motijo vozniki, ki se držijo omejitev kot pijanc plota in vztrajno vozijo po prehitevalnem pasu ter se tudi slučajno ne umaknejo.

 

No, ena iz med teh sem tudi jaz! Če je omejitev, je omejitev in velja za vse!Policija že ve, za kaj postavi table! Sama se držim predpisov, ko pijanec plota. Šoferski izpit imam 40 let in v vseh teh letih sem plačala  samo dve kazni, obe za napačno parkiranje. Pa še to, na leto prevozim 20.000 km po celi Evropi in se vedno držim omejitev, tudi če sem popolnoma sama na cesti. Saj nikoli ne veš, če ti prileti kakšna žival na cesto, tudi na to moramo paziti.

Premalo se zavedamo, da je avto kot tempirana bomba, posledice so lahko katastrofalne v delčku sekunde. Ljudje so v veliki večini prepričani, kako dobri in krasni vozniki da so, ko pa pride do nesreče, pa je vedno kriv oni drugi ...

Nena-morje

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

13. nov 2008 23:15

Ja no, kakšenkrat res uide kakšnih 10 - 20 čez mejo, na avtocesti seveda. Če sem sama in ogrožam samo sebe. Nikoli pa ne vozim agresivno, ne prehitevam, ne živciram z vožnjo tik za zadkom itd. In ja, žal sem enkrat že plačala brez iskanja lukenj v zakonu.

Kadar se najde za mano kak butec, ki mi že na daleč blenda in izsiljuje, pa nujno vozim 130 in se ne umaknem, razen če ocenim, da res ne more ustavit. 

Da ne govorim, kaka panika je šele v naselju, kjer je pri nas omejitev 40, pa jaz naciljam 39 in gremo...

Nasja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

14. nov 2008 0:10

Nasja je napisal/a:

Kadar se najde za mano kak butec, ki mi že na daleč blenda in izsiljuje, pa nujno vozim 130 in se ne umaknem, razen če ocenim, da res ne more ustavit. 

Nasja

 

Mene pa zjezajo tisti, ki od daleč blendajo in trobijo, ko jaz s svojim ubogim avtočkom na avtocesti prehitevam tovornjak, ki pelje 90 - moj avto pelje pa max. 128km/h. Moj možiček v tem primeru upočasni luštno na 90 in pelje malo vštric s tovornjakom, da se tisti zadaj pomiri... Potem pa se mu umakne.

Vem, da pišem izven teme, ampak še nekaj bi rada povedala... da se mi zdijo smešni tisti, ki med vožnjo preklinjajo in zmerjajo druge voznike... saj te ne slišijo, no! V tem primeru trpijo le ušesa sopotnikov. Pa še otroci se hitro naučijo sočnih besed, kar meni ne bi bilo ravno v ponos.

tulka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. nov 2008 10:22

"...da se mi zdijo smešni tisti, ki med vožnjo preklinjajo in zmerjajo druge voznike... saj te ne slišijo, no! V tem primeru trpijo le ušesa sopotnikov. Pa še otroci se hitro naučijo sočnih besed, kar meni ne bi bilo ravno v ponos."

Tulka, napak. Bentiti v avtu nad drugimi je namenjenu tistemu, ki benti, ne drugim, ker se na ta način  sproščaš in tako obvaruješ stresa. Si misliš, kakšne so posledice, če jezo zadržuješ v sebi???

Mamamia

mamamia

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

14. nov 2008 10:31

:))))))) Jaz tudi v avtu vcasih tako preklinjam, da se barva lusci s pleha...:))))) To navado ima tudi moj stric, ki se je v casu, ko so bili njegovi mladici se majhni, poskusal nekoliko zadrzevat. Vedno mu seveda ni uspelo. In nekoc je po nekem posiljevalskem manevru v kriziscu njegov prvorojenec iz otroskega sedeza blago pripomnil: "Petej (Peter), zakaj mu pa nisi jeku, naj gje u p**do m***jno?"

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. nov 2008 10:46

Človek ne ve, kako zna preklinjati, dokler ne sede za volan.... Sama to svoje neodkrito znanje ponavadi odkrivam zjutraj na poti v službo. Najbrž zaradi tega, ker se vozim po znani in predvidljivi poti in se potem vedno znova sprašujem, zakaj je toliko ljudi na cesti, če znam od vseh teh samo JAZ voziti? Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

14. nov 2008 10:58

He, he. Moj ego pa ni tako velik, da bi vzgajala koga pred in za sabo. Ob prvi priliki ga pustim naprej, se umaknem, tudi slučajno ne tvega, da se mi en tak zabije od zadaj. Pa zadnje čase gledam promet, kako ljudje peljejo v rdečo luč v križišču, pa ga zabašejo z vseh strani, potem pa se delajo, da ni nič, ko vsi hupajo... Netoleranca, če te kdo vidi, ko OD-parkiraš, ne bo počakal, ampak pritisnil na plin, da bo čimprej mimo, ker itak ga moraš ti pazit, ko bo prinorel mimo. Stres v nakupovalnih središčih, ja... Ljudje ki obvozijo kolono na semaforju, potem se pa gladko vrinejo... (pa če ni to slovenceljsko manjvrednostni kompleks, v avtu na kredit je pa res car...)... Ne vem, kje je tu kdaj kaka kontrola policistov. In potem se ta oseba vozi v koloni, profitira pa kakih 5 avtomobilov prednosti. Enostavno, ne štekam drugače, kot da gre za ego ali pa kak kompleksič... Heh, in ne mi govorit, da so to neke briljantne osebnosti od ljudi... Že z nekega zelooo grobega psihološkega vidika ne... Egocentrizem bo ljudi pokopal... BTW, me je oče enkrat peljel od doma na urgenco v Lj., je pač šlo za minute, pa ni upošteval niti ene omejitve, šli smo čez vse rdeče semaforje... (res da je bil mož postave včasih, pa vožnjo obvlada). No, v taki kritični situaciji res komaj čakaš, da boš imel nekoga pred sabo, ki bo nalašč vozil vštric s kamionom, da ga ne moreš prehitet, a? (pe je takrat vzel v zakup kako kazen, vseeno boljše to, kot da nekdo podleže). Pa tu želim samo rečti, da to NI pravilo, se da pa vsako stvar pogledati širše... lidka [sonce]

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

14. nov 2008 11:31

Ej, Vendy, si pa res en ego... (sej jaz tudi prekljinjam, kot mornarka...) lidka [sonce]

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. nov 2008 13:24

Ko  smo mi z otrokom v avtu divjali v bolnišnico, nas je ustavila policija. Je mož rekel, zakaj divja (ker je res vozil kot norec, in to po mestu) in je policist rekel, naj kar pelje naprej, ko odloži otroka pa  naj se vrne. Tako smo tudi storili in nas niso kaznovali. Tako da če je krizna situacija, znajo tudi policisti bit čisto življenjski. Mamamia

mamamia

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

14. nov 2008 14:36

lidka je napisal/a:
. Stres v nakupovalnih središčih, ja... lidka [sonce]
Nikoli, res NIKOLI, pa ne bom razumela tistih, kateri v nakupovalnih centrih parkirajo na parkirišča za invalide (pa niso invalidi). V nakupovalnem centru pa je res vedno dovolj parkirnih mest, razen v Ikei v Grazu, ko greš takrat, ko je v Sloveniji praznik. Kar se pa tiče pritožb glede radarjev, mi je pred leti kar nekajkrat uspelo, da je zadeva zastarala. Če pa v današnjih časih zadeva še deluje pa ne vem! Z leti se pač človek umiri K

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti