Raster očala

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

22. okt 2008 12:34

Točno tako je. lp, vanjatajnsek

Lidija Č.  

član od: 27.7.2008

sporočila: 2

23. okt 2008 10:59

Jaz imam dioptrijo L:1.5 in D: 3.5. Z razdalje 2-h metrov ne vidim prebrati podnapisov na televiziji diagonale 84 cm. Ko pa sem si kupila rasterska očala, pa sem videla brati z razdalje 3-h metrov s televizije diagonale 55 cm. Očala delujejo, vendar je treba oči uvajati na spremembo oz. na delovanje očesnih mišic, ki pri nošenju očal z dioptrijo skoraj nič ne delujejo, ker jim ni treba. Zato se nam dioptrija ponavadi samo viša, ker so mišica z višanjem le te, vse bolj lene. Če mišice zelo bolijo, ste za ta dan že prekoračili mejo nošenja, oz. naslednji dan znižajte za kakšno minutko.Priporočam, da si najprej kupite kartonska očala, ker so veliko cenejša in videli boste, če vam odgovarajo. Imajo jih v trgovinah s kristali, himalajsko soljo,... Žal pa še nisem dobila nobenega odgovora s strani medicinske stroke, ker jih večina teh očal sploh ne pozna!? Meni delujejo, saj se mi dioptrija ne dviga več. Veliko sreče! LP Lidija Č. Lidija Č.

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

23. okt 2008 11:06

Lidija, hvala za te informacije, tudi sama premišljujem, da bi najprej kupila kartonasta očala, da bi preizkusila. Sedaj približo vem, v katerih trgovinah v Mb naj povprašam. riba-ribica

Lidija Č.  

član od: 27.7.2008

sporočila: 2

23. okt 2008 11:35

Jaz imam kartonaste, ker za doma je tko vseen kakšne so, za ven pa, kakor je napisala nola, niso, ker so preveč nevarna. Plastična so samo dražja, učinek je pa isti. Lidija Č.

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

23. okt 2008 12:08

Se povsem strinjam. riba-ribica

Gavrilov  

član od: 9.4.2011

sporočila: 4

9. apr 2011 21:59

Jaz uporabljam raster očala slabe 14 dni in lahko povem, da ne delajo čudezov, vidim pa spremembo. Na dan sem približno 10 ur pred računalnikom in imam oči popolnoma utrujene. Zadne 14 dni pa uporabljam te raster očala približno 10 min na dan in mislim, da je malo boljše. :) Gavrilov Sporočilo je spremenil(a) Gavrilov dne 09. 2011 22:01

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti