Make-up

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

24. sep 2008 12:01

Veri je napisal/a:
hehe, na to pa pridem, če boste zorganizirale, da vidim, kaj lahko naredite iz mene, hehe, pa če bi me potem lubi sploh še spoznal - me še ni videl z make upom, kot tudi nihče drug ne - ker ga enostavno še nikoli nisem uporabila - razen za pusta Veri
Kaj ti vse zamujaš... Začetnica

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. sep 2008 12:41

Ma jaz se sicer vsak nad diskretno namažem, ker moja služba je taka "natur" usmerjena ustanova in že styling po modi je tu tarča (moških) komentarjev. Recimo, tunika, spodaj pa hlače - komentar, "pa daj te hlače dol", ko so bili čevlji na špico - "uf, moram na rit pazit", hlače na tričetrt - "si stala v vodi, ko so ti jih merili"...potem "si oblečena v zaveso", modna čepica - "ali si v službi na železnici", bermude na škornje pozimi - "a greš v hribe, ko maš pumparce", da o kakih zlatih in srebrnih dodatkih ne govorimo. Za kakšen dogodek se pa grem namazat v salon in sem zelo zadovoljna. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. sep 2008 12:55

Katka, glede na tvoje sodelavce....ne morem, da se ne bi vprašala naslednje: - pa a se tem dečkom bolj malo dogaja ali kaj - ali tisti, ki so izmed njih, ki so single, mislijo, da bodo s takimi "lines" kakšno žensko osvojili - s kakšnimi preprostimi siroticami pa so tisti izmed tvojih sodelavcev, ki niso single - ker s takim pepčkom pa lady res ne more biti. Se mi kar smiliš. Pa jaz sem bolj šarf, če je treba in bi takega prostodušneža pogledala z nasmehom od uhlja do ulja...in rekla: Kolega, popravite svojo komunikacijo-sva se razumela? Hvala! in bi imela mir za vekov veke. Drugače pa razmišljam o primerni lokaciji - mora imeti veliko ogledal. Vendelina jr.

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

24. sep 2008 13:05

katka lopatka je napisal/a:
Ma jaz se sicer vsak nad diskretno namažem, ker moja služba je taka "natur" usmerjena ustanova in že styling po modi je tu tarča (moških) komentarjev. Recimo, tunika, spodaj pa hlače - komentar, "pa daj te hlače dol", ko so bili čevlji na špico - "uf, moram na rit pazit", hlače na tričetrt - "si stala v vodi, ko so ti jih merili"...potem "si oblečena v zaveso", modna čepica - "ali si v službi na železnici", bermude na škornje pozimi - "a greš v hribe, ko maš pumparce", da o kakih zlatih in srebrnih dodatkih ne govorimo. Za kakšen dogodek se pa grem namazat v salon in sem zelo zadovoljna. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/
Ojej! Sem čisto zgrožena. Vendy, dobra ideja, kaj odgovorit v takem primeru. Jelenckova

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. sep 2008 13:05

Eh, saj so bogi in noben ni samski, so bolj kljukci, terenci, ki nimajo občutka za modno, tako, da jih niti ne jemljem tako resno. Večinoma furajo stil "NES hlač " in "yellow cab čevljev". Njihove ženske so pa res čisto preproste, no nekatere izmed njih so že zaradi služb klasično urejene. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. sep 2008 14:00

Jelenčkova, tisto, kaj je treba odgovoriti tipu, ki ti gre benigno na jetra, sem morala v zadnjih petnajstih letih trikrat-štirikrat uporabiti na različnih modelih in ti povem, da deluje. Samo je pri teh stvareh treba biti pozoren. Stavki tipo "pa dej te hlače dol", "joj, moram na rit pazit" - tu je treba gedati cel kontekst in kdo je to rekel in še in še. Sama poznam enega blazno duhovitega gospoda, ki je poleg tega tudi blazen prijatelj in ena velika duša in veš, da če ti bi šlo kaj narobe, bi ta človek dal svojo zadnjo srajco s hrbta, da bi tebe ogrelo - je preprosto izvenserijsko človečen. In to je tudi eden redkih ljudi, ki jih poznam, ki preprosto LAHKO reče, "pa dej te hlače dol", pa se zaradi tega nobena ženska ne bi počutila užaljeno. Skratka, človek zna še kvantati šarmantno - redek talent. Ker pa so šarmantni, duhoviti, talentirani ljudje redka dobrina v vseh družbah, sklepam, da je tudi v Sloveniji tako in iz tega naprej izvajam trditev, da je verjetnost, da se v eni službi nabere več tako duhovitih ljudi, da lahko šarmantno kvantajo, minimnalna. Zdaj, ljudje smo različni, Katka to nekao presliši in deletira, jaz bi si mislila, pa dobro, za to, da mi nekdo smeti delovnik z bedastočami, nisem nič bolje plačana, in bi ga utišala na način iz prejšnjega posta. Imava pa s Katko skupno to, da ocenjujeva, da so take izjave predvsem butaste in jih (upam, Kati, da te pravilno razumem) ne ocenjujeva kot harrasment Ker nadlegovanje - to je pa ena čisto druga zgodba. Vendelina jr.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

24. sep 2008 14:18

Vendelina jr. je napisal/a:
Imava pa s Katko skupno to, da ocenjujeva, da so take izjave predvsem butaste in jih (upam, Kati, da te pravilno razumem) ne ocenjujeva kot harrasment Ker nadlegovanje - to je pa ena čisto druga zgodba. Vendelina jr.
Kaj bi pa potem rekla sodelavcu, ki ti pride za hrbet in pišeš nekaj na pc in te zgrabi za ramena in te začne masirati ali pa te boža po glavi ali po licu ipd. Aja in mu poveš že na lep in grd in še bolj grd način...??? Če mi pa gre kaj na jetra, mi pa grejo sluzasti tipi in da kdo ovira moj osebni prostor (beri dotikanje nesimpatičnih ljudi). Začetnica

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. sep 2008 14:41

Vendelina, poznam jih že skoraj 10 let in se zasmejim. Ni harrasment, tudi tvoja izjava nekako ni primerna zanje :) Je pa dobra in jo sigurno lahko uporabiš kje drugje :) Veliko smo že preživeli skupaj, res pa je, da so večinoma dobrega srca in ti priskočijo v hudem na pomoč. Začetnica, res je, en tak primerek je tudi pri nas. Ko ni zaleglo nič, sem šla do direktorja, ki ga opomnil in mu rekel, da bom naslednjič napisala prijavo. Od takrat je mir. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. sep 2008 14:57

Začetnica, rekla bi mu, da naj nemudoa neha in da je to naredil prvič, zadnjič in nikoli več. In o zadevi nemudoma na štiri oči obvestila predpostavljenega. Če bi imel model pol grama pameti, bi se itak opravičil in ne bi teženja in vsiljenega dotikanja nikoli več ponavljal (meni se zdi, da je tu na delu tista bedasta moška ideja, da je okej, če malo težiš ženska, od desetih te jih bo devet itak odbilo, ena pa ne in potem nadaljuješ pri tisti, ki te prvič ni odbila). Če bi se incidenti ne-daj-bože še enkrat ponovil, bi o zadevi ponovno obvestila predpostavljenega, vendar to pot tudi v pisni obliki. V tem dokumentu bi ga tudi opozorila, da mi je predpostavljena oseba dolžna zagotoviti pogoje za delo, ki ne žalijo človekovega dostojanstva. Se mi zdi, da smo ženske tako hudičevo "na potrpet" narejene. Pa prenašamo ene sluzaste tipe po službah in poskušamo ignorirati njihove sluzaste poskuse česarkoli, pa malo se izogibamo, da ne bi slučajno koga "sprovocirale" že s tem da smo - in kaj za vraga pa imamo od tega? Tisti sluzavci se širijo kot žolca po prostoru in povrh tega še hitreje napredujemo kot me! In to samo zaradi tega, ker smo napačno predpostavile, da "marš proč!" ni damsko, ko je model prvič težil. Če dobro premislim, taki sluzavci sramotijo svoj in naš rod. Svoj zaradi tega, ker mečejo slabo luč na kvalitetne moške in naš, zaradi tega, ker smo vljudnost zamenjale z nezadostnim cenjenjem samih sebe. Vsak ima pravico, da si izbira družbo in se tudi zgodi, da je kdaj kdo pri tem izbiranju kakšne signale malo narobe prevedel - in takrat je treba reči NE (oziroma dati nedvoumno NE-sporočilo). Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

24. sep 2008 16:07

Res je kar je rekla Vendelina, če ga takoj, ampak takoj ne odbiješ, potem teži neprej in naprej in naprej. Si sploh ne predstavljam, da bi se mene kdo tako dotaknil. No, pa je tudi tukaj prednost v tej urejenosti. Moj lubči mi je rekel, da ko me je spoznal, da sem delovala blaaazno zategnjena ravno zato ker sem spedenana, od mejkapa in oblačil. In to pravijo tudi ženske, ki pridejo na novo k nam delat, da zgledam zelo stroga. Ampak v resnici sploh nisem, he, he... In iz tega vidika tudi nobenih nadlegovanj ni, če pa je že kdaj kaj sluzastega, pa. Zadevo takoj uredim, da se lahko nadaljuje nek normalen odnos naprej. p.s. Katka, delala sem potico s pesto nadevom, sem dobila idejo od tebe, ko si delala kruh z njim. Zdaj je to nekaj najbolj zaželjenega pri nas doma. lidka [sonce] Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 24. sep 2008 16:09:38

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti