Make-up

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

25. sep 2008 12:40

Smrketa, res je, dobra (objektivna) frendica naj ti bo pri izbiri očal "prva pomoč". Ker.....kaj je še problem pri nas kratkovidnih? To, da se s tistimi stekli brez dioprtije, ki so v razstavnih modelih, sploh ne vidimo dobro v ogledalu!!!!! In potem ugibamo ali in kako nam kaj paše. Jaz optika že leta gnjavim, naj nabavi ogledalo z dioptrijo In, ker tega še ni, vozim s sabo frendico (kafe in sindikalni izlet na ta račun seveda ne izostane). Sicer pa bodi pri izbiri okvija pozorna tudi na to, koliko vidnega polja ti okvir zapre - nekateri plastični modeli s širokimi ročkami znajo biti precej neudobni, če se ne navadiš obračati gleve za vsak pogled vstran. Dobro je tudi, da so ročke očal "vzmetene" - tista vzmet prepreči, da bi se spoj okvirja in ročke zvil ali polomil, če očala slučajno hitro vzameš dol in pri tem povlečeš za ročko. Glej tudi na to, da te okvit ne sme tiščati prav nikjer-ne na nosu, ne za ušesi, sicer.....uf, to so muke, žulji in še kaj. Pa veš kaj, vzami si čas! Ne pomerjaj preveč različnih očal naenkrat, ker boš na koncu zmedena in se boš hotela samo še rešiti optike in boš vsa utrujena kar nekaj izbrala... Raje se v optike odpravi parkrat - v miru poglej, kar ti je všeč, pomeri, čez kak dan pobrskaj še malo, tako, da vmes malo prepiš. Ne koncu ti bo tako ostal zelo ozek izbor, takrat pa povabi s sabo še koga za nasvet, izberi in šermiraj z novimi očali! Za piko na I pa si k očalom privošči še kako malenkost zase (novo šnimko, torbico, frizurco), pa ljudje ne bodo opazili SAMO OČAL! mamaF - Mojca

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

25. sep 2008 12:55

mamaF je napisal/a:
Sicer pa bodi pri izbiri okvija pozorna tudi na to, koliko vidnega polja ti okvir zapre - nekateri plastični modeli s širokimi ročkami znajo biti precej neudobni, če se ne navadiš obračati gleve za vsak pogled vstran. mamaF - Mojca
Veš kaj to sem že jaz povedala. Začetnica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. sep 2008 13:01

Joj, Lidka, sem hotela napisati, da imam verjetno v genih to nenagnjenost k make upu, ampa k mojo sestro poznaš, ona bi bila tudi za ravno sem, pa še očalca nosi.

No, naslednjič, ko jo bova skupaj kam odkurili, bom pa še malo v tvojo toaletno torbico pošpegala.

Loni Makaroni

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

25. sep 2008 13:04

začetnica: Ups, soooorči. Ampak veš kaj, ti jih imaš take fensi, pa jih redko nosiš, jaz imam pa ene kmečke kovinske, pa jih nosim ves čas....pa še šminkat se ne znam. mamaF - Mojca Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 25. sep 2008 13:05:10

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

25. sep 2008 13:13

Mojči draga ne jamraj, samo čakaj na Vendy-Katka tečaj pa te bomo zrihtale tak, da te tvoj dragi prepoznal ne bo. Začetnica

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

25. sep 2008 13:43

Make-up uporabljam le ob res posebnih priložnostih, pa še to nevpadljivega. Zanima me, kaj osnovnega potrebujem, da lahko sploh začnem sanjariti o tem, da bi vsak dan nosila make-up ;) Ter, kje dobiti koristne nasvete, ideje, kako se naličiti... Hvala za kakršnokoli informacijo :) Jejža

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

25. sep 2008 13:54

No, jaz sem bila 100 % prepričana, da hočem plastična očala, pa sem se pri optiku premislila. Zakaj? Na tale kovinska, ki jih imam, paše "nastavek" za sončna očala. Res se mi ne da vsakič stikati navadnih in natikati sončna očala (recimo greš proti daljšemu tunelu, kako boš dal sončna dol in navadna gor med vožnjo???), tisti nastavek pa samo "hop" dol in je. Moj mejkap je pa tudi bolj tako. Pudra sploh ne uporabljam (se mi zdi kot ena maska). Malo poudarim oči in usta in to je to. Gotova v 5 minutah (še ne :) ). Me pa motijo moje obrvi, ki so precej redke. Še populiti se jih ne da na primerno obliko, ker potem ostanem skoraj "brez". Atina

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

25. sep 2008 13:54

Draga JEJŽA! Koristne nasvete in pravilni make up-izbira boš dobila v lekarni.V najbližji lekarni se naroči na mini nEgo in nasvete glede kozmetike DR.HAUSCHKA.Boš videla vižazistka ti bo naredila make up po želji in ti lepo svetovala pravilen izbor izdelkov.Saj veš ženske ponavadi preveč gledamo reklame ,pol pa vse kupimo ,nato pa spoloh zadev ne uporabljamo. Javi kako boš uredila harmonika harmonika

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. sep 2008 14:13

Jejža, v osnovi rabiš veselje. Pa očiščeno kožo in negovano kožo. Kot pravi karakter od Dolly Parton v Jeklenih magnolijah, There is no such thing as a natural beauty.... Kar se sicer bere dvoumno, ampak v konkretnem primeru je stvar pomenila, Pa dajte no, čisto naravne lepote ni.... Nevpadljivo? Kaj za vraga pa bi to moralo pomeniti? Da nikomur ne bi "padla v oči"? Bog ne daj za tak pristop, ki razen brezbarvnega in brezimnega življenja ne zagotavlja ničesar. Skratka, vrži "nevpadljivo" iz besednjaka. "Nevpadljivo" - to je samo sopomenka dolgočasnega in nečesa, kar ne pusti vtisa. Namesto tega razmišljaj o "okusnem" in "s stilom". Vidiš diferenco? Drugače pa rabiš: - 10 minut jutranjega časa več (aja, preden začneš z ličili,. mora biti koža tonizirana in dnevna krema/serum morata biti že lepo v koži, kar pomeni, da moraš ta del narediti minimalno 15 minut prej) - dober tekoči puder, korektor, tribarvni set senčil, 3-4 čopiče za eyeshadow, čopič za rdečilo za lice, rdečilo za lica, šminko+gloss, maskaro Najprej si tekoči puder lepo namažeš po celem obrazu in tudi malo pod brado. To vključuje tudi predel okoli oči in veke (s to podlago ti očesni mejkap drži minimalno 12 ur) in seveda greš s tekočim pudrom tudi čez usta. Ni treba šparat, ni pa treba preveč - to po treh vajah vsaka ugotovi, koliko je treba za lepo prekritost. Potem se lotiš oči. Tu je več variant, vse so okej. Meni je še najbližja tista, da si s tenkim čopičem in temno senco občrtam linijo okoli oči. Potem grem s širokim čopičem s svetlo senco od notranjega dela loka pri nosu proti zunanjemu kotu in pod obrvmi. S srednjim senčilom grem od prve tretjine veke proti zunanjemu kotu, potem pa s temnim senčilom z robnim pristrženim čopičem narišem rob pri zunanjem kotu očesa. Ko boš imela grif, to narediš v eni minuti, ko se zadevo še učiš, potrebuješ za to max 7 minut. Potem z glavničkom ali pa kakšno staro maskaro poravnam linijo obrvi. Pa z novo maskarko trepalnice. Če se kaj od senc razmaže, dam gor korektor (najboljši tisti v čopiču), razmažem s prstom in to je to, se lepo zradira. Potem se nasmehneš. To zaradi tega, ker se tako najbolj vidijo ličnice. Najbolj izrazit del (na sredi lica) poudariš z rdečilom za lica. Jaz čopič po poudrnici podrgnem v na eni strani, potem grem pa po licu z drugo stranjo in se tako rdečilo lepše nanese (ni kakšnih ostrih črt). Maximalno 1 minuta za blusher. Končaš še s šminko. Ali pa glossom. Dokler še ne znaš šofirati z barvami, ti svetujem, da izbereš senčila za oči v barvi zemlje (grejo na vse oči) in kakšno zemeljsko-opečnato šminko ali gloss. Vijole so prenevarne za začetnike. Vendelina jr.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

25. sep 2008 14:18

Jejža, jaz imam tak čuden tip kože, da če nimam časa nanašati pudra, se raje sploh ne ličim, ker izgledam smešno. Torej moj must have v kozmetični torbici je tekoči puder, obvezno rdečilo za lička ( s katerim ne pretiravat, ker se ga da zelo diskretno nanest), 2 senčki (ki se med sabo dopolnjujeta, za barvo se moraš dovolj poznat-ten kože, barva las, oči...), maskara in šminka ali glos (kaj ti bolj odgovarja) - več za vsakdanji make-up ne rabiš. Potem ko sama sebe dovolj spoznaš (po neizmerjenem številu koliko toliko uspešnih in nekaj katasrofalnih ličenjih), boš porajtala, da bi probala še kako drugo senčko ipd. in boš dokupovala stvari. Toliko na kratko. Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti