Posodica za menstruacijo

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. sep 2008 11:07

Issi, mislim da gre za en komplementarni produkt h klasiki tamponov in vložkov - in ne za alternativo klasiki. So trenutki, ko je primerna uporaba silikona in so trenutki, ko jei bolj primerna zadeva. Zlasti v trenutkih, ko veš, da se več ur ne pride do kakšne korektne vecejke. Niti ni treba iti v Himalajo, Kilimandžaro (kjer je zaradi "redkejšega zraka" tudi manj bakterij), žal imajo že nekatere kolegice v službah vecejko iz tretjega sveta. Se mi pa ob tem postavlja vprašanje, kakšen kreativni tim za vraga je tole skodelico, da ne rečem kelih (zdaj sem pa še dan-brown-davinci-code asociacije dobila) marketiral? Kot da bi tržno strategijo delali moški? Vendelina jr.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. sep 2008 12:19

Issi, nekatere ženske imajo tampone celo noč v nožnici, torej še več kot 8 ur, verjetno... Jaz sicer ne zagovarjam tamponov za čez noč, ampak vsaka se sama odloči... Verjetno je pri močni krvavitvi treba večkrat praznit skodelico, ves čas m. pa ne, ker so tisti hudi dnevi navadno 2-3je. Ženske, ki so se zastrupile s tamponi, so po mojih informacijah padle v šok zaradi snovi, ki so v njih, ne zaradi same krvi. Dejstvo pa je, da kri, ki je v silikonski posodici ni, v stiku z zrakom, ker je zadeva neprodušno zaprta (v tem je ves namen, ne?;), zato se aerobne bakterije ne morejo razvijati. Jaz je vseeno ne bi nosila cel dan okoli, ne da bi jo spraznila in umila vmes. Navsezadnje pa imaš lahko dve - eno vzameš ven, drugo daš notri, umazano samo spereš in potem doma dobro umiješ v intimi svoje kopalnice;) Veri

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

17. sep 2008 13:05

Kljub temu se mi zdijo za službo bolj primerni vložki ali tamponi pa pika. Meni pač. V našem, službenem WCju, bi morala iz kabine s školjko v predprostor z umivalnikom da jo sperem. Pa je čisto vseeno, če imam v torbici svežo, ki si jo vstavim. Si predstavljate, da pridem iz WCja, v predprostoru pa čaka še sodelavka in sodelavec, jaz pa s krvavo silikonsko zadevo v rokah, jo umivam pod pipo in zraven obema razlagam kaj je to in kakšne prednosti ima? Jaz si ne. Je pač bolj enostavno in intimno si v WCju zamenjat tampon ali vložek, uporabljenega zavit v za to namenjeno vrečko in odložiti v koš, ki je poleg školjke. In ko pridem ven, nikogar ne briga, kaj sem notri počela (pa magari nameščala kakšne kroglice...) Vsak tretji teden delam 11 ur (8h-19h) in nihče me ne bo prepričal, da je v tem času ne bi bilo treba prazniti. Issi

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. sep 2008 14:09

Hehe, pri nas ni košev v kabini, ampak so v predprostoru - pa si spet na istem;) Veri

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

17. sep 2008 14:35

Ene pravijo, da je na potovanjih skodelica še bolj priročna kot vložki in tamponi, jaz bom to v roku enega meseca verjetno celo sprobala v eni džungli na drugem delu sveta. Gre pa zato, da si roke lahko vedno in povsod razkužiš, skodelice pa ni treba vedno razkuževat, jo samo obrišeš z robčkom in daš nazaj, kaj pa narediš s krvavim vložkom ali tamponom sredi džungle brez Wc-ja pa res ne vem, kri pač zliješ nekam za grm verjetno (predstavljam si, da vložke vzameš s sabo v civilizacijo in se jih tam znebiš...) Praznit pa res ni potrebno vsakih nekaj ur, sicer nimam najmočnejše menstruacije, meni se je vedno zdela nekak normalna - nepremočna, pa ne ravno šibka, pa skodelico na najmočnejši dan ravno do roba napolnim v 12 urah, drugače pa bistveno manj. Lp, piščanec

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

17. sep 2008 14:46

Za take izredne razmere, kot je potovanje po džungli, bi pa jaz ne glede na tampone, vložke ali to šalco, obiskala svojega ginekologa, mu razložila situacijo in z njegovo pomočjo menstruacijo prestavila. Issi

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

17. sep 2008 15:41

Issi,

ti imaš take luštne komentarje.  LP

Anja

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

18. sep 2008 9:49

A ima ta posodica še kakšno vrvico ali samo za tisti podaljan repek vlečeš? Pa tistega repka se nič ne čuti, ko sediš oz. je čisto v vagini ali se dotika hlačk? PISTACIJA

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. sep 2008 10:30

Mislim, da ga pristrižeš na dolžino, kot ti paše. Vlečeš samo za repek, je pa to isto kot vrvica pri tamponu, saj je mehek, tak da po moje nič ne čutiš. Veri

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

18. sep 2008 11:20

Tisti repek se še kako čuti. Sem mislila, da je konec s to posodico, ker me je stalno motil. Pa sem ga odrezala do prve črtice - nič boljše, do druge - spet nič boljše, potem sem ga pa odrezala celega, lepo zaoblila rez in je super.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti