Posodica za menstruacijo

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. sep 2008 10:13

vanjatajnsek je napisal/a:
Ginekolog mi je povedal, da - navajam - " ženska rabi menstruacijo toliko, kot krava sedlo" Pa gre za mladega in zelo cenjenega ginekologa. vanjatajnsek
Nekak se mi zdi, da je to isti ginekolog, ki je mene poslal delat, češ da so vsi moji simptomi samo znaki zgodnje nosečnosti, bila je pa pljučnica... Ni vedno vsega, kar reče nekdo v beli halji za suho zlato vzet, sem probala na lastni koži, pa ne enkrat... Se pa tudi jaz strinjam s Cilo. Tudi o kontracepcijskih tabletkah pravijo, da so popolnoma nenevarne, če pa greš malo študirat neodvisne študije, se pa pokaže marsikaj drugega... Veri

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

15. sep 2008 12:20

Cila je napisal/a:

Jaz pa še vedno trdim tole: mi mislimo, da smo prelisičilo naravo, na koncu pa le ona prelisiči nas.

Ni vse, kar znanost iznajde, v resnično dobro človeštva, čeprav mu kratkoročno lajša življenje. Da je neka taka zadeva v smislu nenevarnosti res preizkušena, traja vsaj eno človeško življenje, ne pa par mesecev. Tako je moje mišljenje, ga pa nikakor ne želim vsiljevati, le morda dati v razmislek. Mogoče nimam prav in gledam preveč zastarelo - bo čas pokazal, katero stališče je bilo pravilno.

Cila
Se zelo strinjam. Če bi bila še enkrat mlada in še ne bi rodila, vsekakor ne bi preizkušala novosti ki so na trgu le par let. V zgornjem citatu je vse lepo razloženo. Narava ni ustvarila menstruacije zato, ker je ženska ne potrebuje....... Lp Nasha

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

15. sep 2008 13:43

Meni se zdi super, ampak nekak predraga. 31 evrov za malo plastike...? sara

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

15. sep 2008 14:09

Skodelico že nekaj časa uporabljam, ko sem jo kupovala, je še niti niso pri nas prodajali, ampak sem jo dobila po pošti iz Finske (Lunette). Je super, še posebej mi je prišla prav na morju, kjer menstruacija ni predstavljala nobene ovire za plavanje. Glede prelivanja krvi ipd. ni tako hudo, kot si mogoče katera predstavlja, spraznim jo 2x na dan, od tega je enkrat pod tušem. Na zunaj drugače sploh ni krvavo. Sara.vidmar, skodelica ni plastična ampak silikonska, na otip je material zelo prijeten, glede na trajnost pa cena verjetno ni pretirana (zdržale naj bi 10 let), za vložke bi toliko denarja porabila veliko prej. Lp, piščanec

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. sep 2008 14:14

A s Finske si jo dobila - največkrat omenjena država v teh dneh - May the force be with you Vendelina jr.

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

15. sep 2008 14:18

Piščanec, trajnost gor ali dol, še vedno mislim, da je za malo silikona cena pretirana. To, da potem ni potrebno kupovati vložkov, sploh ni pomembno v tem kontekstu. Ja, seveda je to potem stranski učinek, ampak jaz govorim res samo o tem, da tista posodica, material in izdelava, nikakor ne moreta doseči te cene. sara

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

15. sep 2008 14:18

Ja, Vendelina, pa zraven je blo tako luštno pismo v polomljeni angleščini, pa še 2 bombona! Po moje sem tisto pismo celo spravila nekje, bomboni pa so seveda šli po gobe. Zgleda, da so Finci taki radodarni ljudje, novinarka Maria je kar čokolade delila, da ne omenjamo njihove Patrie... piščanec

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

15. sep 2008 14:21

Na žalost nič ne dosega več svoje cene... Ampak dokler bo na koncu s skodelico ceneje kot brez, jo pač kupiš - tudi to je lahko razlog, čeprav jih je še veliko drugih. Je pa ta cena enaka povsod, tudi če je s poštnino vred, jaz sem za svojo plačala mislim da 28 EUR + 2,5 EUR poštnine in je bilo enako, kot če bi jo šla v trgovino kupit, le da sem jo tako dobila v nabiralnik. Mislim, da so se različna podjetja dogovorila, da si ne bodo hodila v zelje... piščanec

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

15. sep 2008 15:38

sara.vidmar je napisal/a:
Meni se zdi super, ampak nekak predraga. 31 evrov za malo plastike...? sara

Če je rok uporabnosti 10 let, torej 120 mesecev, to pomeni strošek 0,26 centov na mesec. Toliko o ekonomskih razlogih. ( Jaz imam eno, skupaj z ostalo pripadajočo opremo  , spakirano kot darilo.)

 

F r i n a

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

15. sep 2008 15:55

Ok, še enkrat, za Frino: ne gre za to, da razčleniš znesek na čas, ko jo boš uporabljala, in ne odštevaš stroškov, ki jih potem ne boš imela ... Gre za to in samo za to, da izdelek kot tak (material in delo) ni vreden postavljene cene. sara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti