Posodica za menstruacijo

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

13. sep 2008 9:45

Katarina K je napisal/a:
jaz te skodelice nisem še vidla, si jo bom pa iz radovednosti res ogledala v Dm-ju. Mene pred vse zanima higijena. Ko si daš tampon, vemo, kako si ga namestiš. Kako pa je s to skodelico? Če je vstavitev hitra in ne uporabiš " drugačnih" prijemov kot pri tamponu, pol je glede higijene recimo, da ok. Tudi samo s tistim robčkom, če jo obrišeš je to dovolj?Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Jaz jo vsakič, ko jo praznim, sperem z milnico s hladno vodo, da se ne navzame vonja. Potem imam pa tudi etilni alkohol za razkuževanje in jo še dodatno razkužim. Če pa ni možnosti razkuževanja, jo pa samo sperem.

Sonja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

13. sep 2008 10:04

Sem mislila, da me bo kaka biologinja prehitela. Menstruacija ni nujno povezana z ovulacijo. Čeprav ovulacije ni ( npr. kontracepcijske tablete), se sproži menstruacija. S testerjem plodnosti ( F-test) lahko samo s pomočjo sline ugotovite plodne dni, to je čas ovulacije in boste ugotovili, da ovulacija včasih umanjka in kljub vsemu sledi menstruacija, čeprav ženska ne jemelje nobenih hormonov. Test plodnost prodajajo v lekarnah in spada med pripomočke za načrtovanje nosečnosti in  za ukrepe za preprečevanje nosečnosti. Deluje podobno kot Bilingsova metoda preprečevanja nosečnosti.  

F r i n a

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

13. sep 2008 11:06

matilda je napisal/a:
*Etka je napisal/a:

matilda je napisal/a:
Če ni menstruacije, tudi reprodukcija ni mogoča. matilda

 

Tole pa ne bo držalo.

Če OVULACIJE ni, reprodukcija ni mogoča.

No ja, imaš prav, sem površno napisala. Ampak menstruacija je posledica ovulacije. Še vedno mislim, da je menstruacija normalen pojav. matilda

 

Menstruacija se pojavi tudi v primeru, ko ženska sploh nima ovulacije.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. sep 2008 11:30

Ampak res pa je, vsakič ko preberem naslov, se mi takoj naslika pred očmi - raje ne razlagam kako .   Že če bi pisalo recimo "menstrualna posodica", je moja domišljija ne bi takoj "udejanila".

Cila

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. sep 2008 11:37

Elaphus, za tisto z vrečko za zamrzovanje...si dobila pri meni dodatne bonus točke, pa že itak jih imaš eno polno posodo, vrečko, skodelico.....joj, usta me bolijo od smeha. Punce, menstruacija je okej. Tudi menopavza je okej. Zavrtost pa ni okej. Vendelina jr.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. sep 2008 11:44

Evo, še en moški, da se oglasi v temi: pa dejte že enkrat neht s to temo, gabi se mi kulinariko sploh odpret.

ežoj

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. sep 2008 11:50

Mimogrede, ena blazno jerryspringerjevska diskusija poteka tudi na topicu o plačilu vrtca.... Vendelina jr.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

13. sep 2008 11:55

Pa veste, da bo polna luna šele v ponedeljek! Kaj vse bo še do takrat..... Zdaj pa resno: danes je sobota, punce dajte si kaj dobrega skuhat, pa čvek s prijateljicami udarite, zvečer pa romantika z najdražjim (fižolčki, kroglice in vse kar vam paše) in predvsem užiiiiiiivajte - tudi če je slabo vreme. Menstruacija gor al pa dol - važno, da se imamo radi. mamaF - Mojca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

13. sep 2008 16:33

ežoj je napisal/a:

Evo, še en moški, da se oglasi v temi: pa dejte že enkrat neht s to temo, gabi se mi kulinariko sploh odpret.

ežoj

 

A rabiš skodelico (tudi moškim bi prav prišla...) ali si v menopavzi?

Hvala bogu, nisi zavrt in si zdrav, ker si na nekem drugem forumu povedal, da ni nič slabega, če moški v joške gleda...

elaphus je pa itak prva liga.

Blagor nam, ki zmoremo še nekaj smisla za humor in samoironijo, menzes, ovulacija, menopavza gor ali dol (le pri moških to ni vseeno, bolje je, če je gor...)  Mamamia

mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. sep 2008 17:05

"Mene pred vse zanima higijena. Ko si daš tampon, vemo, kako si ga namestiš. Kako pa je s to skodelico?" Zakaj bi bilo kaj drugače? Saj je približno enako velika, samo da ni iz vate, ampak iz silikona. Navsezadnje nad diafragmo se nihče ne pritožuje, da ne govorim o tem, da gre v ta naš del marsikaj, česar ne razkužimo pred uporabo - no, vsaj midva ne;)
frina je napisal/a:

Sem mislila, da me bo kaka biologinja prehitela. Menstruacija ni nujno povezana z ovulacijo. Čeprav ovulacije ni ( npr. kontracepcijske tablete), se sproži menstruacija. S testerjem plodnosti ( F-test) lahko samo s pomočjo sline ugotovite plodne dni, to je čas ovulacije in boste ugotovili, da ovulacija včasih umanjka in kljub vsemu sledi menstruacija, čeprav ženska ne jemelje nobenih hormonov. Test plodnost prodajajo v lekarnah in spada med pripomočke za načrtovanje nosečnosti in  za ukrepe za preprečevanje nosečnosti. Deluje podobno kot Bilingsova metoda preprečevanja nosečnosti.  

F r i n a
frina, ne čisto tako: menstruacija je mesečna krvavitev, v kateri se odplavi neuporbaljeno jajčece. Krvavitev med jemanjem kontracepcijskih tabletk NI menstruacija, to vsi g. zelo povdarjajo, to sta dve različni krvavitvi. Lahko sicer res imaš ovluacijo in potem nimaš menstruacije, vendar se to navadno konča z dojenčkom (če je vse v redu ali pa s spontanim ali umetnim splavom, če ni vse v redu). S testom plodnosti pa rajši ne bi preprečevala nosečnosti, ker je to precej nezanesljiva metoda (70%). Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti