Posodica za menstruacijo

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

16. sep 2008 12:34

Na mehur mi ne pritiska, je pa nekoliko težje lulat, ko je vstavljena. Zdaj vem, kako se počutijo moški, ki imajo težave s prostato. :)

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. sep 2008 12:39

Na mehur pritiska...kolikor meni nese spomin na srednješolsko biologijo/anatomijo - a ni nekaj mišičnih sten vmes? Pa še proxy je na dopustu... Vendelina jr.

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

16. sep 2008 13:22

Ja so mišice vmes ja samo če ti pritiska na to steno,potem je možno da je tak občutek.Pomoje. evagirl

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

16. sep 2008 15:26

V rokah je še nisem imela (al pa kje drugje), po slikah mi zgleda kot duda za flaško za dojenčke. Si predstavljam, da je malo manjša kot duda, ane? No, pa primerjajmo koliko stane duda in koliko tale posodica... khm. Ideja se mi zdi pa že od začetka zdi zanimiva, probala pa nism.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

16. sep 2008 15:52

Eno čisto resno vprašanje: kako pa to urejate v službi, na poti, na seminarju, bognedaj v hribih na 3 dnevnem pohodu čez neko pogorje,....ker za treking v Himalaji raje ne vprašam. Mislim, saj ni za enkratno rabo, kot so vložki in tamponi...

Vsekakor si ne znam predstavljati, zakaj in kako bi bilo to bolj higienično kot tamponi ali vložki. Očitno sem iz prejšnjih časov....

Drugače pa, saj proxi ni edina, ki kaj ve o anatomiji (vsakega) telesa. Če bi rekle, da vam diafragma pritiska na sečni mehur, bi še verjela, tale reč pa lahko kvečejmu na sečnico pritiska, sečni mehur je precej višje....še ob stoji ne more nanj pritiskati.

rimljanka - zasebno mnenje

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

16. sep 2008 17:52

rimljanka a ti na himalaji trekkas? dobra si! ycrna

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

16. sep 2008 22:48

slepa kura bravo!!! tulka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. sep 2008 10:07

rimljanka, če sem prav razumela kolegice, ki tole imajo, v službi ne menjavajo tele zadeve, ker baje ni treba na 2 uri praznit, ampak imaš lahko tudi dlje notri, torej vstaviš pred službo in ko se vrneš domov sprazniš in umiješ. POnekod imaš pa umivalnik zraven na wcju. Meni se zdi to zelo praktično za šport, sploh za plavanje in za v bazen se mi res zdi bolj higienično, ker se ta posodica ne more napit z bazensko vodo kot vatiran tampon. Pa ker ne izsušuje nožnice. In za naravo je gotovo boljše, ker ni samo za 1x uporabo. Na treking v Himalajo je pa verjetno res ne bi jemala, čeprav če imaš na wcju zraven steklenico vode, bi se jo moralo dati tudi tam oprati. Prekuhaš jo pa baje vsak mesec 1x pred (in po) uporabi, jaz bi jo verjetno še kdaj vmes za vsak slučaj. POročam, ko bom imela praktične izkušnje. Veri

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

17. sep 2008 10:16

OK, tole mi pa ni logično. Ženske smo različne in imamo tudi različno močne menstrualne krvavitve. Tako velika se mi pa ta skodelica tudi ne zdi, da bi sprejela toliko tekočine, da je ni potrebno praznit na 2-3 ali vsaj 5 ur. V službi smo pa ponavadi 8 ur, ne? In še recimo pol ure za prihod v službo in pol ure za prihod domov (če se ne ustavimo še kje v trgovini). To znese 9 ur! In potem govorimo o primeru zastrupitve pred leti v Ameriki, ker so ženske imele pol dneva v sebi "super vpojne" tampone. Če se ne motim, je do zastrupitve prišlo, ker se je kri začela v telesu razkrajati in so se razvile bakterije (nekaj takega, no). In zdaj mi bo nekdo rekel, da se kri, vpita v vato razkraja, v silikonski posodici pa ne?!? Issi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti