Posodica za menstruacijo

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

18. sep 2008 11:33

Tudi jaz sem odrezala repek, res moti, vleči pa ne moreš za njega, verjetno je tam samo za boljši občutek na začetku (ko te prvič zagrabi panika, da to pa ne bo šlo ven nikoli!). Skodelico izvlečeš tako, da jo zagrabiš s palcem in kazalcem na spodnjem delu in stisneš, s tem se ji zmanjša premer in gre precej lažje ven, čisto okroglo (nestisnjeno) je po moje zelo težko dobiti ven, če sploh. piščanec

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

18. sep 2008 11:44

Če vam po pravici povem, mi je tale posodica vedno bolj tuja.

Na začetku sem bla skoraj da navdušena nad idejo, ... po vsem tem pisanju in razlaganju o uporabi, pa me je kar minilo.

Mislim, da bom še nekaj časa ostala pri dišečih vložkih in tamponih .

MM

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

18. sep 2008 12:21

...tista primerjava z dudo mi je čedalje bolj všeč! Pistacija PISTACIJA

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

18. sep 2008 17:48

ravno danes sem jo videla, zdi se mi nekam velika, trda ...si kar ne znam predstavljati... anitram1

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

18. sep 2008 18:19

Morska medvedka, se podpišem pod tvoj zadnji komentar. tulka

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

18. sep 2008 18:57

No, da še jaz pristavim svoj pisker (oziroma skodelico, hehehe) Vložki so zame zelo moteči, saj se od plastike spodaj vse kuha in se mimogrede pojavi infekcija, da ne govorimo o vonju. Na tampone sem do nedavnega prisegala, vendar me je ginekologinja opozarjala, da močno izsušujejo in da jih zato ni priporočljivo uporabljati ves čas. Tudi menjava ni bila vedno enostavna, sploh na kakšnem kampiranju ali žurki v planinski koči, kjer imajo wc na štrbunk in je čistoča bolj vprašljiva, smeti pa je potrebno nosit sabo v dolino... Meni je skodelica res najboljša izbira in mi ni žal denarja, priporočam jo vsem puncam. Praznjenje je mačji kašelj, je udobna in okolju prijazna, skratka prepričana sem, da bodo vložki in tamponi kmalu šli v pozabo. Tistega repka pa nikar ne vlecite kar tako, saj se za skodelico ustvari vakuum in zna vlečenje kar fino boleti. Z njim skodelico samo malo "poguncajte" proti "izhodu", saj jo tako lažje primete. Izvlečete jo lahko s palcem in kazalcem ali s kazalcem in sredincem, in to šele potem, ko ste jo malo stisnili, da je popustil vakuum. Jaz sem ta pecelj skoraj v celoti odrezala, ker me je žulil, zdaj ni več nobenih problemov. Aja, pa še to: skodelico spraznjujem samo zjutraj in zvečer in je popolnoma dovolj. RadaJem Sporočilo je spremenil(a) RadaJem dne 18. sep 2008 19:01:49

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

18. sep 2008 19:23

Po vsem prebranem, me niste prepričale v to novost. Kaj vse moški zamujajo. Jaz vztrajam pri vložkih natracare. lp, pinka

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

18. sep 2008 20:30

RadaJem, moje izkušnje so povsem podobne tvojim. Nikakor ne mislim več prešaltat nazaj na vložke, še manj na tampone. Po zadnji uporabi tamponov pred pol leta se mi je sesul pH v nožnici in sem staknila obupno infekcijo. Pri lunette pa moram včasih prav pomislit, če jo sploh imam (da ne bi hodila naokoli brez...) Res sem jo prvi in drugi mesec še "čutila", zdaj pa ne več, uporabljam pa jo od maja dalje. robida

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

19. sep 2008 10:22

Mene je firbec matral in sem vrgla proč nekaj evrov za poskus. Hvala lepa za veke vekomaj. Tam si nekaj brkljam po nožnici in stiskam, da se premer zmanjša in jo izvelečm ven, pa pazit, da se kaj ne polije...nak, ni to zame. Po vsem dogajanju lahko na koncu  posodico uporabimo še kot vibrator na ročni pogon, pa še pljuskne nekaj ven. Lepo ostajam pri tankih vložkih in po potrebi tamponih (hvala bogu, jih potrebujem le še občasno...)

 

Tiste pa, ki vam je všeč, naj tako tudi ostane. Saj nismo vse enako narejene. Sem opisala moje izkušnje in moj pogled in po poskusu pri tem tudi ostajam.

 

Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. sep 2008 11:47

Darling, saj cena za luneto ali pa za kugle je itak tu negdje.... Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti