Kako narediti pravo musako?

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

29. avg 2008 20:17

Moja mama krompir prekuhava, ki se dostikrat zgodi, da je pol v mes kakšen, ki se ni dobro skuhal. drugače pa kuha to verzijo. Krompir na tanke kolute( Ga nariba) in na pol prepraži mleto meso na čebuli, pa malo vegete in pol krompir posoli oz vodo v kateri ga malo pokuha in zlaga kombinirano krompir meso krompir, zalije pa samo z jajci razžvrkljanimi v mleku. To je klasična srbska verzija. Mislim, da oni ne kuhajo kaj dosti z bešamelom, ne bom pa trdila za sigurno. Tako jo je moj tata nauču delat musako. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

29. avg 2008 21:33

Zato, ker je tako hitreje - 10 minut v vodi in 15 minut v pečici - musaka je gotova tako v slabe pol ure. No, vsaj meni je to eden glavnih razlogov...poleg že omenjenega. Pa bolje je s sladko kot s kislo smetano gor politi :) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 29. avg 2008 21:34:10

nonica  

član od: 19.11.2007

sporočila: 105

30. avg 2008 7:54

Tudi jaz krompir preje skuham, vendar celega in ga potem narežem na rezine. Namazan pekač dam na štedilnik, polagam krompirjeve rezine, da se zapečejo, rahlo solim. Meso pa pripravim le toliko, da spremeni barvo. nonica

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

30. avg 2008 8:21

Kot pravi Katka ,skuham ga zato ,da je hitreje.Če se mudi jo naredim kar s salamo.Polijem s kislo smetanoin v pečici prižgem zgornji žar,da se zapeče.Med tem časom naredim solato in kosilo je gotovo v pol ure. lp goga

cessy  

član od: 1.5.2008

sporočila: 41

30. avg 2008 14:11

musaka je pa ena od mojih naj jedi. ampak jast krompirja ne kuham prej, ker enkrat sem jedla nekje tako, z prej kuhanim krompirjem in mi ni bla dobra. jast krompir na multipraktiku naribam na kolobarje, tak da so res tanki in meso prej na pol zdušim. potem pa ena plast krompirja, posolim, meso in prelijem z mešanco iz kisle semtane in jajc in zopet krompir, posolim, meso, preliv in na koncu še velik tega preliva da se zapeče, sira nič ne dajem. pečem pa na 180 eno uro in pol. res se dolgo peče, ampak saj mam ponavadi čas, ker to med vikendi delam, pa dokler se speče si že kuhno pospravim, tak da sem po kosilu fraj :) aja pa musako z palačinkami sem že tudi jedla pa mi tudi ni bla ok, saj okus je še nekako bil, samo je bla pa tako zapehljiva al kako naj rečem, v glavnem tudi mi ni bla no. cessy

turururu  

član od: 27.11.2007

sporočila: 72

30. avg 2008 20:12

Tudi jaz ne kuham krompirja, se pa strinjam s Katko lopatko, da je boljše s sladko smetano. Včasih eno plast krompirja zamenjam z ocvrtimi jajčevci. turururu

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. avg 2008 20:43

Ja, saj tu je res improvizacija, tako kot dam jaz rada narezana trdo kuhana jajca...dobro je tudi z bučkami, gobicami, svežim paradižnikom, mocarelo, ampak to potem ni več tista "prava" musaka. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti