Plačilni razredi

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

10. sep 2008 20:55

Takoj ko pridem na smeno s kolegico ki študira,posredujem kdo udriha po sms na MB uni.Mislim,da bo to nekje septembra. Danes je moj veseli dan,saj imam plačo višjo da 17,30eur.JUHUUUU!!!! ATNES

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

11. sep 2008 7:52

Atnes,začni razmišljat o nepremičninah-kamenček na kamenček palačka(plačka). anemona

srčica  

član od: 1.2.2006

sporočila: 21

11. sep 2008 11:49

Moja plača je višja za 29 evrov.....Samo toliko v vednost širši javnosti,da nebi spet poslušali kako visoke plače imamo medicinske sestre.Bruto znesek s poračunom od 01.05.2008 je 1300 evrov pa naj si vsak sam izračuna koliko to znese neto in seveda kolika bo plača naslednji mesec ko ne bo več "silnega" poračuna. Pa hvala ministru za javno upravo g.Virantu in seveda sindikalistom za sijajno odpravo plačnih nesorazmerij ... Še vedno pa ne morem pozabiti dobrovoljnega ministra, ki je na vsa usta razlagal medijem,da bodo največ pridobile medicinske sestre,katere so bile toliko časa premalo plačane.Aja,to je seveda plača sms,15 let delovne dobe. Vseeno pa vsem lep dan! srčica

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

11. sep 2008 12:19

No, pa je prišel tudi za nas ta dolgo pričakovani dan, ko se bomo približali oz. prejeli enako plačilo kot vse ostale državne službe. Sem res verjela, da bo pa po 25 letih moje službe, ko me nateg....na suho seveda, pa le enkrat drugače. Pa pogledam na plačo in...5 EUR manj kot prej!!!!! Takoj sem zdrvela k računovodji, ja madona, nauč se delati svoje delo... Rezultat!? Ta bedno tromesečni četrtinski poračun me je za lasek dvignil v višji davčni razred in evo- država je vse vzela nazaj. Baje nas je 130.000 nateg...tokrat. Ni bilo modro, pa tik pred volitvami. Očitno je fant tam na ministrstvu zelo samozavesten, saj odkrito priznava, da to z znižanjem dodatka na delovno dobo ni ravno v skladu z zakonodajo, pa kaj pol? No, jaz ne vem koga naj podprem za bodoče čase. Se mi zdi, da ni nobene izbire. Pa lep pozdrav ostalim sotrpinom... kara

alja9060  

član od: 7.9.2008

sporočila: 7

11. sep 2008 17:00

Ja, prav presenečena sem nad plačo. Le kdo je v zdravstveni negi kaj pridobil? alja9060

pandora  

član od: 18.11.2006

sporočila: 114

13. sep 2008 9:36

Pozdravljene! Kar čakala sem, ker ne vem kaj naj napišem. Ob vseh dedatah v strokovnih krogih medicinskih sester, ob komentarju g. Jelke Mlakar, ki trdi, da sindikati niso krivi, ampak vlada, ob komentarju g. Viranta, sem kar zmedena. Naše vroče sestre bi kar štrajkale, pa sem tudi sama pomislila, da ni druge rešitve, ker se vlada kar noče delat norca iz ljudi in samo resen štrajk jih spravi vsaj malo k pameti, kar je zelo žalostno. Pa kakor sama ugotavljam, kje bi pa medicinske sestre res štrajkale: nikoli in nikjer, to je resnica. Potrebovali bi močno sindikalno vodstvo, ki ga nimamo, ne na vrhu, ne po posameznih zavodih, z vsemi se da pometat. Zraven tega so nas poskregali med sabo: srednje sestre se jezijo na diplomirane, višje pa so kar ven črtali, to je pa tisto, kar je "voda na mlin" vladi. Neenotne medicinske sestre jim niso nevarne. Menim, da je vodstvo sindikata že pravi čas zamudilo. Pa vendar zdaj je res zadnji čas, da v resnici organizirajo štrajk medicinskih sester po celi Sloveniji, ker s to vlado se drugače ne da pogovarjati. Če tega zdaj ne bo, nas bojo vsi še naprej imeli za bedake, v našem pomenu sestre usmiljenke, ki vse naredijo, tudi zastonj. Upam, da bo to prebrala tudi kakšna sindikalna zastopnica in odreagirala; saj sem že poskusila pogovarjat se z vodstvom sindikata, pa se nočejo, poskusila sem pri sindikalni predstavnici v naši bolnišnici, pa se izgovarja, da ona ni nič kriva in nič ne ve. Lp Pandora pandora

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

13. sep 2008 11:09

Pandora,kako zelo se strinjam s tabo.Z jatico med seboj skreganih in neenotnih ko...ko... je zelo lahko manipulirati,posebno če lisice in lisjaki obvladajo svoj posel.Preljuba Slovenija in slovenceljni! anemona

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

14. sep 2008 15:24

Ah, nehajte s temi "slovenceljni" - kaj je pa to en zoper izraz! Tudi pri nas se jezimo na sindikaliste - a, glej ga zlomka, ko so pa sindikalne volitve pa nihče ne bi bil zraven in vsak ima kopico izgovorov. Saj razumem, ampak razumem pa tudi ljudi, ki so naši kolegi, da pač ne obvladajo stvari - vladne programe delajo "mojstri" in nekoga, ki ni zelo dober ekonomist ali pravnik pač ni problem okol prinesti. Še najboljše bi se bilo zmenit za znesek dviga plače - npr. 70€. Kaj je tu važno, če je to za nekoga, ki ima 2x večjo plačo od mene, smešen znesek - za štruco kruha morama oba enako plačat. Tako pa se vedno dogovarjamo za neke procente in to precente od nekih osnov, v katere so všteti ti dodatki pa niso všteti oni podatki in na koncu nimaš pojma zakaj gre in si ne znaš več izračunat kaj boš sploh dobil. lp, vanjatajnsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti