Plačilni razredi

pandora  

član od: 18.11.2006

sporočila: 114

30. avg 2008 19:57

Pozdravljene! Moje mnenje, pa je, da ne jamramo, res je, da obstaja veliko nejasnosti in napačnih razlag. Ravno v neenotnosti je problem in vladi na mlin vlivamo vodo, ko opažajo, da se med sabo žremo srednje, višje in zdaj še diplomirane medicinske sestre. Pa še ena zadeva je, ki sploh ni zanemarljiva, vse sestre bi najrajši bile predavateljice, raziskovalke na tolikih šolah v mali Sloveniji, do dela pajim žal ni veliko. Kar na živce mi gre, ko govorijo o tolikšnem pomanjkanju sester, večina pa vemo, da jih mogoče manjka le v Ljubljani v UKC, kjer nimajo odnosa do svojega kadra. V naši bolnišnici, na Štajerskem, so srednje in že tudi diplomirane sestre po opravljenem pripravištvu odpuščene. Kaj pomagajo normativi, ko pa direktorji sester ne želijo zaposlovati, da o privatnih zdravnikih sploh ne govorimo. Bi pa bila zelo vesela nasveta, kaj v teh situacijah naredit, ker zdajšna situacija res ni perspektivna. Če bi pa bil naš sindikat FIDES, potem bi pa to bilo nekaj. Naš sindikat pa misli, da je njegova naloga organizacija izleta 1-krat letno, pobiranje članarine vsaki mesec in nas imeti za nevedne bedake. Lp Pandora pandora

alja9060  

član od: 7.9.2008

sporočila: 7

7. sep 2008 22:57

Prav zaradi takšnega odnosa je v zdravstveni negi "sranje". Dajmo se še bolj žret med sabo , no. Seveda diplomirane sedimo na riti, srednje pa delajo. Japajade. alja9060

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

8. sep 2008 0:06

Ne vem zakaj vsi pravijo,da smo neenotne! Nisem še srečala ene sms ali zt,ki bi bila zadovoljna.Vsak/a je zelo nezadovoljna in imamo isto mnenje,da nas presneto fejst prenašajo naokrog in da o poštenem plačilu ni ne duha ne sluha.Ko bi nekdo določil datum in uro štrajka,verjamam da bi nas bilo na cesti zelo veliko.Le da takega junaka ni.Ko to omenim predsednici našega sindikata,me lepo zabije,da se mora sindikat z vlado dogovoriti in dati zeleno luč za štrajk!? Pri nas-na našem odd. hvala bogu dms in sms držimo skupaj,tako je še tudi na nekaterih odd.naše bolnice.Zato me je kar mal piknilo Aljino sporočilo.Nikakor nisem takšnega mnenja - da dms sedijo na riti. Me pa zelo boli,da je za povsem enako delo,plačana dosti bolje kot jaz.Komaj čakam 10. ko bomo primerjale plačilne liste in upam,da mi ne bo preveč hudo pri srcu. Še enkrat naj napišem da pri nas vsi delamo vse. ATNES

alja9060  

član od: 7.9.2008

sporočila: 7

8. sep 2008 8:37

Seveda je plačni sistem nepravičen do vseh sester. Če bi vsi delali vse, bi bila izobrazba nepomembna. Torej je potrebno izvesti delitev dela pri vas. alja9060

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

8. sep 2008 9:44

Atnes v kateri bolnišnici si? Takoj se ti pridružim!O tem da bi pri nas vsi delali vse lahko le sanjamo.Venozna th je za dms, čeprav bi morala biti dr. papirji in računalnik dms, ostalo pa sms.Da bi dms pogledala v sobo kjer zvoni????, da bi dr, dvignil telefon???? da bi sms dop ali pop iskala dr.(samo ponoči) vse je utopija.Popln kaos, ki se še poveča ko gre kaj narobe-krivca se išče od spodaj navzgor. Treba bo na cesto! anemona

alja9060  

član od: 7.9.2008

sporočila: 7

8. sep 2008 16:56

Jaz se ne enotim z venozno th. ampak z zdravstveno nego. Prav tako se sama sebi ne zdim "nobel", če dohtarja kličem. Nekatere vidijo vrednost med. sestre žal le v posegih. Očitno vodstvo zn v vaši bolnišnici ni na nivoju. Ko sem pred veliko leti kot sms začela razmišljati tako kot ti, sem spakirala torbico in....šla v šolo. Le tako lahko kaj spremenim. Seveda bi bilo normalno, da sem za svoje delo, trud in izobrazbo tudi pošteno plačana, kar velja za vse profile v zn. Razlike v plači so in morajo biti. Da pa ne bo pomote, o kakšnih ogromnih razlikah tule ni govora. Smo pa vse podplačane, jasno. Živel sindikat in "uspešna" pogajanja. alja9060 Sporočilo je spremenil(a) alja9060 dne 08. sep 2008 17:12:27

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

8. sep 2008 21:17

Delam v štajerski bolnici in ko berem kako "fajn" se imate sem zelo srečna,da je pri nas tako kot je.Delitev dela še dolgo ne bo mogoča,saj vsi vemo kako je z zaposlovanjem novega kadra po bolnišnicah.Vodstvo nam je dalo na izbiro,da pač odklonimo tisto delo,ki ni v naši pristojnosti.Kako naj ena dms poskrbi za celoten odd.?Pozabila sem dodati da je kirurški odd. z vsakodnevno operativo. Prihodnje leto grem tudi jaz v šolo vendar iz povsem drugih razlogov. ATNES

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

8. sep 2008 22:13

alja-ni bil moj name napisat kdo se s ćim enači ampak pokazati atnes kako je pri nas.Seveda morajo biti razmejitve del in tudi plačilo na izobrazbo,vendar se velikokrat konča le pri plačilu.Delu pa je velikokrat izbrisana meja.Čestitke za odhod v šolo vendar ne dovoli da ti operejo možgane.Pa lepo se imej! anemona

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

8. sep 2008 22:28

Anemona hvala za čestitke!Ne bom jim dovolila,da mi sperejo možgane.Moja prijatelica hodi v 2.letnik v MB in je bila čisto zmešana glede tega kaj so jim vbijali v glavo v 1.letniku-kdo in kaj so oz.da sms niso vredne čisto nič. Lp ATNES

pandora  

član od: 18.11.2006

sporočila: 114

8. sep 2008 22:56

Pozdravljene! Veseli me, da nas je kar nekaj na Kulinarični Sloveniji iz "naše" stroke, res pa je, da smo različni profili. Sama sem višja medicinska sestra, tista "trmasta", ki nisem hotela sama plačati tistega tretjega letnika in še ene diplome, ker imam mnenje, da so na račun sester samo bogatele visoke šole. Pri nas bolnica namreč ni plačala tega šolanja nobeni sestri. Popolnoma jasno mi je, da vsak profil dela svoje delo, ki se seveda velikokrat prepleta, tudi plačini razredi mi niso nejasni. Nimam popolne primerjave med plačami zdravnikov in medicinskih sester, samo bolj ugibam, ker je plačilna lista pri nas velika tajnost, se pa včasih le kdo zagovori. Vendar sem prepričana, da moja odgovornost in moja kakovost dela ni tako majhna, kolikor je zdravniška plača z vsemi dodatki, ki so jim jih uspeli izboriti njihovi pogajalci, večja. Menim, da so naši pogajalci z vlado bili slabi, čeprav so dobro plačani in so obljubljali veliko. Bomo pa 10. septembra, ko bo plača, videli in z veseljem vzamem nazaj vse očitke, ki jih pripisujem sindikalistom, če bo drugače. Lp Pandora pandora

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti