Plačilni razredi

Peca  

član od: 31.12.2004

sporočila: 38

9. sep 2008 6:18

Tudi v šolstvu ni nič drugače. Plača je bila pri nekaterih nižja celo za 100 evrov. Pobrali so dodatke, razredništvo pa plačali s 3 evri ( sramota). Ljudje so tako razočarani, da ni za opisati. In to pred volitvami!!! LP Peca

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

9. sep 2008 9:00

Delati z ljudmi ,v šoli z otroci in njihovimi starši pa z bolniki in svojci je težko.(se opravičujem ostalim profilom ki jih ne omenjam).Ne rečejo zaman, da je to delo poslanstvo,če ga le rad opravljaš.Kakorkoli za delo moraš biti pošteno plačan,saj ne poznam nikogar ,ki bi hodil v službo, ker mu je dolgčas.In če si s srcem in vestjo pri delu,boš naredil še veliko več kot je zisti okvir, ki ti opisuje tvoje naloge.Pogovoril se boš s starši tvojega učenca pa čeprav niso pogovorne in se je tvoj delavnik že zaključil,ali pa boš v kiosku kupil pacientu časopis ,ker sam ne hodi.To so malenkosti,ki pa veliko povedo o ČLOVEKU.Za to ne bo nikoli plačila niti pravega plačnega razreda.Včasu šolanja mojih otrok sem naletela samo na dve UČITELJICI,da o MS ne izgubljam besed. Lp anemona

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

9. sep 2008 15:41

Delam kot negovalka v domu za ostarela,plače,ki smo jih dobili včeraj so sicer vredu,a kaj ko bodo oktobra manjše.Poračuna nebo,dodatki so nižji pa bomo na koncu na istem ali na slabšem.Delati včasih vse vikende v mesecu ,ponoči,med prazniki pa tudi ni tako enostavno.Pri nas smo itak negovalke deklice za vse,čistimo,kopamo,hranimo,jutranja nega pa tako ali tako.Stanovalce imamo najtežje,pa nas nihče ne vprašakako zmoremo.Naše vodstvo samo obljublja,pa obljublja svojcem in stanovalcem,kdo pa bo naredi se ne vpraša nihče.Če pa bi upale stavkati pravijo punce lahko,na zavodu jih je dosti,najdemo delavce v dveh urah.Me zanima kje so te delavci.Samo na našem nadstropju nam že tretji mesec manjkata dve negovalki in vsaj ena sestra.Me tastare delavke pa vse naredimi,da so ja oskrbovanci srečni.Le kaj bi bilo če nebi pa bi se vsi začeli pritoževati.Smo očitno še vedno toliko srčne,da nam ni vse eno zanjih.Sedaj pa tko ali tako velikokrat slišimo,da so je dom podražil zaradi naših plač.Ja hudiča kje je ta denar nam ga že nebojo dali,saj so plače komaj akj višje. chappy

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

9. sep 2008 16:37

cappy,lahko ti le čestitam in te občudujem.Nikoli ,zares nikoli ne bo dovol jplačano delo negovalk in sester v domovih za ostarele.Menim,da zato ker plače dirigirajo mladi in zdravi in ne vedo kaj pomeni biti bolnik ali oskrbovanec. anemona

alja9060  

član od: 7.9.2008

sporočila: 7

9. sep 2008 19:42

ATNES je napisal/a:
Anemona hvala za čestitke!Ne bom jim dovolila,da mi sperejo možgane.Moja prijatelica hodi v 2.letnik v MB in je bila čisto zmešana glede tega kaj so jim vbijali v glavo v 1.letniku-kdo in kaj so oz.da sms niso vredne čisto nič. Lp ATNES
Sicer sem ljubljanska "višja" in mariborska "diplomirana"po merilih za prehode, pa bi strašno rada vedela, katera profesorica ali profesor je omenjala nevrednost sms. V mojih časih niti ena.Pa sem na to strašno pozorna in občutljiva, glede na mojo "srednjo" preteklost. Tega tudi nisem še nikdar slišala od študentov s katerimi delam. Bi res prosila za info, sicer bom tole razumela kot podpihovanje brez osnove. Trmasti pandori pa vse čestitke za zdravo pamet, ki je jaz nisem premogla, ko sem se šolala po merilih za prehode in vrgla stran kup denarja in truda, ko bi me vendar danes izenačili z sedmo stopnjo. alja9060 Sporočilo je spremenil(a) alja9060 dne 09. sep 2008 19:44:57

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

10. sep 2008 10:12

V lanskem študijskem letu mi je kolegica povedala da je padla na izpitu.Ko je analizirala odnos predavateljica-študentka je prišla do ugovora,ki ga je imela na predavanju te iste "profesorice",ko je dobesedno pometala s srednjim kadrom-sms.In ker je "študentka" še vedno sms je na to zelo občutljiva in je "stegnila" jezik ,kakor se je sema izrazila.Res pa je da sem slišala od veliko študentk tako rednih kakor tudi izrednih o njihovi "velepomembnosti" in nepomembnosti ostalega kadra.Pa povprašajte malo študente medicine!!!??? Presenečeni?NE! SESTRA SI ALI NISI!!Pa naj bo to nižja, srednja ,višja ali diplomirana.Nisem še zasledila da bi kdo poklical "nižja sestra" ali "gospa diplomirana sestra", vedno samo SESTRA! anemona

alja9060  

član od: 7.9.2008

sporočila: 7

10. sep 2008 18:04

anemona je napisal/a:
V lanskem študijskem letu mi je kolegica povedala da je padla na izpitu.Ko je analizirala odnos predavateljica-študentka je prišla do ugovora,ki ga je imela na predavanju te iste "profesorice",ko je dobesedno pometala s srednjim kadrom-sms.In ker je "študentka" še vedno sms je na to zelo občutljiva in je "stegnila" jezik ,kakor se je sema izrazila.Res pa je da sem slišala od veliko študentk tako rednih kakor tudi izrednih o njihovi "velepomembnosti" in nepomembnosti ostalega kadra.Pa povprašajte malo študente medicine!!!??? Presenečeni?NE! SESTRA SI ALI NISI!!Pa naj bo to nižja, srednja ,višja ali diplomirana.Nisem še zasledila da bi kdo poklical "nižja sestra" ali "gospa diplomirana sestra", vedno samo SESTRA! anemona
Še vedno ne vem, kdo na Visoki šoli si je dovolil omenjati sms kot nevredne. Baba čula, baba rekla je zame kaj reven argument. Velepomembnost nekaterih kolegic (posebno nekaterih bivših srednjih sester, ki so navadno že zlezle iz plenic, če študirajo ob delu), pa je usmiljenja vredna osebnostna poteza in ne rezultat "šolske vzgoje". Imaš pa bedake tako med srednjimi, kot med diplomiranimi, jasno. Ne razumem poudarjanja in klicajev. Sama se predstavljam kot medicinska sestra in nihče, vključno z mano nima s tem nikaršnega problema. Kaj te tako jezi, anemona? alja9060

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

10. sep 2008 18:57

Jezim se zaradi službe in kolegic dms,sms ali vms že dolga leta ne več.Za mano je več kot 25 let službe take in drugačne in nikoli nisem skušala spreminati ljudi,ker v bistvu ti je srčnost prirojena ali pa je ni.Kar sem napisala sem samo na odgovore prejšnih kolegic.Me pa zelo skrbi to,ker bom kmalu sama pacient in kdo bo takrat ob meni.Bo to SESTRA? Pa radi se imejte in večkrat na dan sebe in druge nasmejte. anemona

alja9060  

član od: 7.9.2008

sporočila: 7

10. sep 2008 20:07

Nikakršne Florence Nightingale nismo, smo le ljudje, kot vsi drugi. Eni bolj drugi manj dobri, srčni, če hočeš, profesionalni... Vsi pa bentimo zaradi prenizkih plač, saj kljub vsemu hodimo v službo zaradi denarja, pa četudi imamo strašno rade delo z bolniki. Osiranje stanovskih kolegic in žretje med sabo ter zanikanje vrednosti izobrazbe v zdravstveni negi nam ni v ponos in daje sliko, da smo kokoši, ki imajo same s sabo največ dela. Enotnosti, ki jo lahko vidimo v drugih poklicih pri zn ni opaziti. Upam, da se boš pozdravila, da se bo vse dobro končalo in da bodo medicinske sestre dobro poskrbele zate. alja9060

MJACK  

član od: 25.8.2008

sporočila: 2

10. sep 2008 20:50

JA PUNCE IN KAJ SMO DOČAKALE - NIČ .PLAČE SO ŠE SLABŠE KOT SO BILE .iN STE DOBILE IZPLAČAN OBRAČUN OD MAJA DO AVGUSTA. MI NE .DANES SMO DOBILI PORAZNE PLAČE - ČE PA SE SEDAJ NE BOMO POBRIGALE ZA RESNIČNO VIŠJE PLAČE TE PA RES NE VEM. JAZ SEM ZA UPOR. MJACK

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti