Naj ime za fantka

micogica  

član od: 29.12.2005

sporočila: 209

30. sep 2010 17:39

[citat=--ežoj--]

Drugač, za fantovsko ime ni ga boljšega od Jože ali Josip.

No, ja, tudi Jožef ni tako slaba izbira...

 

micogica

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

30. sep 2010 18:13

Z Josipom se pa čisto strinjam. Poznam enega dvoletnika in je tak carski štrukeljček... Dobrojedka

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

30. sep 2010 18:31

Loni je napisal/a:

Tudi stara slovenska imena imajo pomen. Čeprav bi se o definiciji oziroma pomenu starih slovenskih imen dalo diskutirati. Domen izhaja iz imena Dominik, za katerega ne moremo ravno reči, da je slove(a)nskih korenin, Jer(i)ca iz Hieronima...

No, Črt(omir) je slovensko ime, a pomeni sovraštvo, mržnjo.

Loni Makaroni
Se popravljam, ne staroslovenskih imen, temveč slovenskih različic imen. Hvala za poučno razlago :) Mislim, pa da ste vseeno razumeli moje stališče. Ne razumem pa zakaj je nekaterim "butasto", da daš otroku novejše ime.Naj živi različnost. Nekje sem prebrala, da v Grčiji, ni toliko "novih", izvirnejših imen, ker dajo otroku ime po starih starših, odvisno od tega kateri po vrsti je otrok. Potem pa prideš v vas in se najdeš različne osebe z enakim imenom in priimkom. Baje jih še bolnišnici vprašajo po imenu staršev, da se ne zgodi zmota. Naj me kdo popravi, če sem se zmotila. Gigi_84

tatam  

član od: 30.10.2005

sporočila: 179

30. sep 2010 18:43

Ko smo mi izbirali za prvega sina ime je od začetka bilo v igri le eno ime-Aljoša!In mi je še vedno najlepše moško ime,čeprav sem kasneje ugotovila,da ima pri nas veliko Aljošev "velike zize" ) Ko smo pričakovali še dva fanta v paketu smo po izbiranju prišli še do Tosja in Aneja!Sta mi tudi izredno lepi imeni,jima fulll pašeta! tatam

noemi  

član od: 4.10.2008

sporočila: 365

30. sep 2010 19:15

Zgleda da mi ostaja veliko časa, saj sem včeraj prebrala vse v tej temi. Danes smo se v službi še nasmelaji na račun imena En, ki ga nekdo omenja v temle forumu. Tista punca, ki je temo odprla, bi pa tudi lahko sporočila katero od imen je izbrala. Naj dodam še svoj piskerček, saj je ravno danes moj "rodilni dan" (ta fraza je pobrana pri Manci Košir). Pred toliko leti smo povili Matjaža (pa kaj če jih je enih 9000 v Sloveniji), ki ima svoje ime rad in pravi, da smo mu (tudi ob sodelovanju dveh strejših bratov) izbrali najboljše ime iz treh, ki so bila v ožjem izboru. Tudi starejša fanta imata slovenski imeni. Kot mama zelo spoštujem godovne dneve svojih otrok in jim ta dan vedno voščim. Bodite še naprej uspešni in izvirni pri izbiranju imen svojih potomcev. Pozdrav Noemi

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

30. sep 2010 19:22

Gigi_84 je napisal/a:
Loni je napisal/a:

Tudi stara slovenska imena imajo pomen. Čeprav bi se o definiciji oziroma pomenu starih slovenskih imen dalo diskutirati. Domen izhaja iz imena Dominik, za katerega ne moremo ravno reči, da je slove(a)nskih korenin, Jer(i)ca iz Hieronima...

No, Črt(omir) je slovensko ime, a pomeni sovraštvo, mržnjo.

Loni Makaroni

Se popravljam, ne staroslovenskih imen, temveč slovenskih različic imen. Hvala za poučno razlago :) Mislim, pa da ste vseeno razumeli moje stališče. Ne razumem pa zakaj je nekaterim "butasto", da daš otroku novejše ime.Naj živi različnost. Nekje sem prebrala, da v Grčiji, ni toliko "novih", izvirnejših imen, ker dajo otroku ime po starih starših, odvisno od tega kateri po vrsti je otrok. Potem pa prideš v vas in se najdeš različne osebe z enakim imenom in priimkom. Baje jih še bolnišnici vprašajo po imenu staršev, da se ne zgodi zmota. Naj me kdo popravi, če sem se zmotila. Gigi_84

Gigi _84, v naši družini imamo že stoletja celo reč Gigijev, Ginov in tudi kakšnega Gigiuta; večinoma so bili krščeni (kot si bila verjetno tudi ti) za Alojze, Lojzete in Luigije, kakšen je bil pod Napoleonom celo Luis.

Moja nona je bila pogumna ženska.

Poročila se je s Slovencem  in želela njunega sina krstiti s slovenskim imenom.

Leta 1914 je bilo to v Italiji nemogoče. Moj oče se je do  svojega 21. leta imenoval Goffredo Michele, šele takrat se je lahko v bivši Jugoslaviji preimenoval v Bogomirja Mihaela.

Kaj bi ti rada povedala - seveda Gigi (kar je seveda zelo lepo, meni še posebej drago ime), pozdravljam prav vsa nova imena, gotovo so izbrana z skrbjo in ljubeznijo in se mi zdi imenitno, da izbirate svojim otrokom lepa, zanimiva in nova imena.

Žal nimam otrok, ko sem še upala, da so mi usojeni, sem seveda imela tudi izbrana imena.

Janez in Jure za fante, Marija in Julija za punce.

 

 

nola

kozamurnik

sporočila: 2311

30. sep 2010 19:49

Blizu nas imajo fanta z imenom Tai, nekaj ulic stran pa maltežana, ki ima prav tako ime. Ko je moja babi prvič slišala za to ime, ni in ni verjela, da starši niso Kitajci, ampak pristni Gorenjci. Moja dva imata slovenski imeni , samo po sebi umevno. Izbire več kot dovolj. murnik

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

30. sep 2010 20:12

Najlepše ime (seveda zame) je Amalija. Hčerka pa bo Amalija Ann-Sofi. Po najinih nonah :) Bo treba še za sina kaj pogruntat slovinkita

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

30. sep 2010 20:25

In Amalija Ann-Sofi bo morala vsakemu črkovati svoje ime - v šoli, v službi, na letališču, ob vsaki prijavi, v zdravstvenem domu, na pošti...

Delajte kar hočete, a vsaj malo pomislite tudi na otroka, prosim.

tulka

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

30. sep 2010 20:31

Ne dolgo tega je pri nas eno dete dobilo ime po moji mački, pa obema prav lepo paše. Sama nimam nekih favoritov, ko ime slišim, lahko povem ali mi je všeč ali ne. Edino, česar res ne prenesem, so pomanjševalnice (Matejka, Roki,...) moška imena, ki jih dajo puncam in dodajo črko a (Blaža, Aleša), določene okrajšave, ki so postala samostojna imena (Grega, Nejc, Drejc...), tuja imena, ki se pišejo po vuku (Majk, Sindi) in pa normalna imena, ki se jih čudno napiše. Aja, pa pri nas je menda nekaj moških z imenom Dagmar. Morda obstaja še kakšen, ki je Ines

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti