Naj ime za fantka

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

29. sep 2010 19:19

No, danes imajo Miheci in Mihaelce god. Tudi lepo slovensko ime. lp baška

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

29. sep 2010 19:37

Andrej

Drejček

NajaZala  

član od: 6.8.2010

sporočila: 9

29. sep 2010 20:53

Iskra je napisal/a:
Ko sem iz čistega dolgčasa malo prebirala vaše predloge za imena, sem se nad nekaterimi prav zgrozila! Kot učiteljica na osnovni šoli, sem vsak dan priča, kaj nastaja iz nekaterih imen otrok! Mislim, da nekateri starši sploh ne razmišljajo, kaj s takimi čudaškimi imeni sploh delajo svojemu otroku! Večina jih gleda samo na to, da jim je ime všeč, oziroma, da je čimbolj nenavadno in po njihovem mnenju modno. Ne razmišljajo pa o tem, kaj ime v resnici sploh pomeni, kako jih vrstniki zaradi imen zafrkavajo, kako si težko zapomnijo svoja imena in kako svojih imen NE ZNAJO niti sklanjati !!! Prosim vas starši nooo! tudi malo pameti pri izbiri imena ne bi škodilo! Iskra Sporočilo je spremenil(a) Iskra dne 04. jul 2008 20:37:17
bravo!!! se strinjam!!! NajaZala

našamama  

član od: 13.10.2009

sporočila: 10

29. sep 2010 21:32

Domen,Gorazd,Luka,Jakob Nina,Ana našamama

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

29. sep 2010 21:53

Meni so pa všeč Matic ( ker bi tako bilo meni ime, če bi bila fant), Sarah, Lina... Sem pa danes govorila z eno gospo, ki je omenila, da je hčerki ime Aljoša. Doma sem pa poštudirala, da je to ponavadi ja moško ime? Se morda motim? lp lovebeyba

anaboleyn  

član od: 18.1.2010

sporočila: 91

29. sep 2010 22:33

1. Tudi meni se tako zdi, ampak glede na končnico je čisto uporabno tudi za punčke. Verjetno pa bo kdaj problem, ko bo kakšna učiteljica pričakovala fantka, pa se bo javila punčka, ampak sj bo samo prvič tako.... 2. Sem malo pogledala sporočila in povem, da mi pričakujemo deklico, ki ji bo ime Ema, če bi bil fantek, bi bil pa Anže. lp anaboleyn

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

30. sep 2010 6:24

Bravo Iskra. Samo še to bi dodala, kar sem nekoč, davno preden sem sama imela otroke, prebrala v nekem časopisu, kjer so se razpisali o imenih. Pisalo je nekako tako, da naj starši premislijo, kakšno ime bo nosil njihov otrok, ker bo s tem imenom moral živeti vse življenje, in nikoli v življenju ne veš kam te bo vodila pot. Takrat so svetovali naj bo ime jasno, lahko izgovorljivo, lahko zapisljivo v lastnem jeziku, da se ga bo otrok zapomnil, ga kmalu znal zapisati in ga ne bo sram na glas povedati svoje ime. Meni osebno niso všeč taka "pomanjšana imenta", ker vsak Jurček prej ali slej zraste in meni je zelo hecno, da se resen moški, visok in postaven imenuje s takim otroško sckrljanim imenom. Podobno je z Mihci, Marjetkami, ..... Prav tako me moti, ko vidim, da se mamica, ki je ime v porodnišnici prva napisala ni prej pozanimala, kako se ime v resnici napiše in potem se še dolgo srečujemo z zadrego, kako se pravzaprav prav napiše otrokovo ime. Moja dva nosita enostavni slovenski imeni. Pa lep dan vsem tedyka

kresimir  

član od: 25.1.2002

sporočila: 180

30. sep 2010 8:28

Filip je zakon! krešimir

tasyka 2  

član od: 7.11.2009

sporočila: 56

30. sep 2010 11:49

NajaZala je napisal/a:
Iskra je napisal/a:
Ko sem iz čistega dolgčasa malo prebirala vaše predloge za imena, sem se nad nekaterimi prav zgrozila! Kot učiteljica na osnovni šoli, sem vsak dan priča, kaj nastaja iz nekaterih imen otrok! Mislim, da nekateri starši sploh ne razmišljajo, kaj s takimi čudaškimi imeni sploh delajo svojemu otroku! Večina jih gleda samo na to, da jim je ime všeč, oziroma, da je čimbolj nenavadno in po njihovem mnenju modno. Ne razmišljajo pa o tem, kaj ime v resnici sploh pomeni, kako jih vrstniki zaradi imen zafrkavajo, kako si težko zapomnijo svoja imena in kako svojih imen NE ZNAJO niti sklanjati !!! Prosim vas starši nooo! tudi malo pameti pri izbiri imena ne bi škodilo! Iskra Sporočilo je spremenil(a) Iskra dne 04. jul 2008 20:37:17
bravo!!! se strinjam!!! NajaZala
Tudi jaz sem dala svojemu sinu ime Denis,pa mislim da ni nič narobe s tem imenom,sploh pa mi na kraj pameti ni prišlo,da bi ga lahko zafrkavali Denis-pen... Pa mi enkrat domov pride,pa me vpraša,mami kaj je to pe***?? Ma,na kraj pameti mi ni prišlo na misel,da se lahko zgodi kaj takega. No,saj ni da bi hodil po svetu zapsihiran tasyka 2

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

30. sep 2010 12:05

Pa tudi Denis pokora, ker je bil en film o dečku s tem imenom.Pa tudi na Jasna se da kaj povedati in tako dalje.Ljudje naredijo vse, da kaj popačijo.To je v človekovi naravi.In ni se za sekirati Imela sem eno sodelavko, ki je naravnost sovražila ime Sebastijan, meni je bilo pa to ime zelo všeč.Recimo ime Jože.Ni mi bilo všeč nikoli, ampak moj oboževani stari ata je bil Jože in nikoli nisem pomislila, da mi to ime ni všeč.Pa razumi, če moreš!

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti