Naj ime za fantka

kalika  

član od: 3.2.2010

sporočila: 51

30. sep 2010 12:07

Mi imamo Nejca (uradno Jernej), Špelo in Matica. Jaz sem si želela Matevža, pa sem na žalost izvisela. LP

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

30. sep 2010 14:05

Ime je nekaj, kaj označuje človeka, zato moramo biti pri izbiri pazljivi. Osebno so mi všeč imena, ki nekaj pomenijo oz. imajo neko zgodbo. Pri tem tem ni nujno, da so izvirna, ampak, da so starši premislili zakaj to ime (morda junak najljubše knjige, zgodovinska oseba, ...). So mi pa od nekdaj všeč izvirna imena, vendar vseeno v mejah normale. Je pa res, 100 ljudi, 100 čudi. Meni na kraj pameti ne pade, da bi dala svojemu otroku staro slovensko ime tipa "Črt, Domen, Jošt, Anika, Jerca ... ", ker mi pač to ni všeč in nisem tradicionalist. Prijateljica, ki je ravno rodila, pa se drži tega kot pijanec plota. Bog ne daj, da bi bilo kaj drugačnega, ker kaj bodo pa drugi rekli. Pa še nekaj je treba premisliti. Če paše k priimku. Ime in priimerk izgovoriš skupaj in slišiš, če je preveč, č-,ž-,š-, r-jev ... Poznam primer, ko otrok sploh ne more izgovoriti skupaj svojega imena, ker je zanj preveč zakomplicirano. Tako da, meni je všeč izvirnost in drugačnost in sem prav vesela, ko slišim okoli sebe tudi drugačna imena kot smo jih bili vajeni. Gigi_84

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

30. sep 2010 14:23

Mene pa č-ji in š-ji ne motijo - Aleš in Črt sta moji najljubši fantovski imeni, aha pa še Blaž. Dobrojedka

modra.vrtnica  

član od: 28.4.2010

sporočila: 46

30. sep 2010 14:29

za punčko Trinidad ,Amanda , za fantka pa Tim ,lin , Jan modra.vrtnica

HejHoj  

član od: 14.2.2008

sporočila: 135

30. sep 2010 14:48

modra.vrtnica je napisal/a:
za punčko Trinidad ,Amanda , za fantka pa Tim ,lin , Jan modra.vrtnica
Zakaj pa ne še Tobago?

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. sep 2010 14:52

Tudi stara slovenska imena imajo pomen. Čeprav bi se o definiciji oziroma pomenu starih slovenskih imen dalo diskutirati. Domen izhaja iz imena Dominik, za katerega ne moremo ravno reči, da je slove(a)nskih korenin, Jer(i)ca iz Hieronima...

No, Črt(omir) je slovensko ime, a pomeni sovraštvo, mržnjo.

Loni Makaroni

Rakuncek  

član od: 29.12.2008

sporočila: 79

30. sep 2010 15:07

'Drugačna in izvirna' imena alla Tian, Lian, Maj, Lan, Taj ipd. so itak že tako pogosta, da niso več noben unikat, tudi če so takrat starši to hoteli. Sicer pa se strinjam z mnenjem, da nekateri starši kar tekmujejo, kdo bo boljšo razmetanko črk naredil. In imajo hkrati nek vzvišen in zaničevalen odnos do slovensko zvenečih imen in šumnikov... Meni se to zdi skrajno butasto, da nek slovenski starš namenoma in načrtno izbira imena brez šumnikov, da ne bo ime preveč kravje zvenelo. Jaz osebno bom mojim otrokom dala slovanska imena, ne pa enih nesmiselnih spakedrank iz štirih desetkrat okol obrnjenih črk. Ker se ne mislim sramovat svojega porekla, hkrati pa sem mnenja, da človeka ne naredi ime, ampak njegov pogled na svet in njegovo obnašanje. Rakuncek

Pokraculja  

član od: 13.8.2008

sporočila: 74

30. sep 2010 15:46

Lansko leto, ko sem rodila, sva še z eno bili edini neeksotični. Imena so bila po večini takšna kot je napisala Rakuncek - ---- "premantanke" drugače pa so mi všeč; Samo Sergej Tomaž Pokraculja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. sep 2010 17:05

Loni, chapeau. Vendelina jr.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

30. sep 2010 17:33

Ko sva midva z ženo zbirala imena, od dveh ki so prišla praktički v končni izbor za sina, sva mal razmislila kakšni so ljudje, ki jih poznamo s temi imeni. Izpadlo je, da so vsi pijanci, pol sva zbrala tretje. Pri punci je bilo enako: od dva imena v " končnem " izboru, vse ženske, ki so imele ta imena so bile bolj " svobodnih nazorov ", pol sva se odločila s tretje.

Drugač, za fantovsko ime ni ga boljšega od Jože ali Josip.

ežoj

Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 30. 2010 17:34

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti