Prestavljanje menstruacije

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

tema odprta - 1. jun 2008 11:57 | ogledi: 19.530 | odgovori: 85

Verjetno se je že vsaka srečala s problemom,ko ni najbolj zaželjeno,da ravno takrat ko gre na dopust dobi menstruacijo.In me zanima kakšne imate izkušnje s prestavljanjem?

Sama trenutno ne jemljem kontracepcijskih tabletk.Sem pa slišala za Primolut Nor,ki naj bi se jemale 2x na dan?

Kristina

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

1. jun 2008 12:16

Mislim, da bo najbolje, da se posvetuješ s svojo ginekologinjo o tem. Jelenckova

pomarandza  

član od: 8.1.2007

sporočila: 61

1. jun 2008 13:49

meni ginekolog vsako leto pred dopustom predpise 1 skatlico kontracepcijskih tablet - drugace jih ne jem, saj imam maternicni vlozek - mislim, da je vseeno katere ti predpise. zacnem jih jesti 2 ali 3 dni preden gremo na morje in neham zadnji dan ko smo na morju -menstruacijo dobim ponavadi 3 dni po zadnji tabletki. pomarandza

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. jun 2008 14:12

Se strinjam z Jelenčkovo. Posvetuj se z ginekologom.

jade

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

1. jun 2008 15:45

Sama še nikoli nisem prestavljala menstruacije, ker me ne moti, tudi, če sem na dopustu. Je pa ena moja prijateljica pred nekaj leti šla k zdravnici (osebni, ne h ginekologinji) po tabletke, s katerimi si je uspešno prestavila menstruacijo, samo je potem grozno močno krvavela, pa tudi na psiho ji je usekalo in bolečine je imela. To so močni hormoni, zato previdnost ni odveč. RadaJem

MancaS  

član od: 28.9.2007

sporočila: 107

1. jun 2008 16:12

Preden sem začela jemati KT, sem večkrat uporabila Primolut Nor za prestavljanje menstruacije. Te tabletke ti lahko predpiše tudi osebni zdravnik (vsaj meni jih je). Mislim, da jih začneš jemati 3 ali 5 dni preden bi morala dobiti menstruacijo, nato pa jemlješ po 2 na dan, dokler si pač na dopustu. Ko prenehaš z jemanjem tabletk, dobiš menstruacijo približno v treh dneh. Ti pa svetujem, da si izračunaš, koliko dni boš morala jemati tabletke, ker se mi dozdeva (ne spomnim se točno, ker je to že nekaj let nazaj), da jih je v steklenički samo 20, torej za 10 dni - kar je pa za bolj kratek dopust :) Z zdravnikom se lahko potem dogovoriš, da ti predpiše dve steklenički. Mislim, da so bile te tabletke včasih plačljive, ne vem pa, če je še vedno tako (sploh ker so zdaj tudi vse KT zastonj). Najbolje bo, da stopiš do zdravnika oz. ginekologa in se pozanimaš. Samo povej, kaj želiš in jih boš gotovo dobila brez problema. Aja, še to: jaz nisem imela nobenih težav z naslednjo menstruacijo (v smislu kakšnih posebnih bolečin ipd.), zato kar brez strahu. Lp, Manca MancaS

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

1. jun 2008 16:46

Moja sošolka je jemala tabletke za prestavljanje menstruacije. Imela je take krče, da je cele popoldneve preležala v sobi, medtem ko smo se mi veselo spehajalii po plažah.

Osebno ne jemljem nobenih tablet. Saj obstajajo tamponi. Meni ne delajo večjih problemov. Je pa vsekakor lepše na dopust brez rdečke

 

Lp

MM

Angelique  

član od: 26.12.2007

sporočila: 25

1. jun 2008 17:22

Nevem koliko veste o tem, ampak obstaja že kar nekaj časa menstrualna skodelica. V tujini jo uporabljajo že nekaj let, pri nas je pa to razmeroma novo. Lahko jo uporabljamo tudi med plavanjem, menda se je sploh ne občuti. ;) Cena se najprej zdi kar visoka (če primerjamo s tamponi ali vložki), a ker jo lahko uporabljamo več let je v resnici zelo nizka. Je pa bistveno boljša od tamponov in vložkov, saj ni zdravju ne okolju škodljiva. Samo tako malo za info. =) Angelique

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

1. jun 2008 17:41

Tudi jaz sem že večkrat jemala tablete, Orgametril. Ponavadi sem jih jemala cca. 10 dni (hja, daljšega dopusta si žal ne morem privoščiti). Ves čas se počutiš malo napet, kot tudi sicer pred mensesom, pa prihodnja menstruacija je malo močnejša. Bojda se pa da s temi tbl. menstruacija tudi prestavit "nazaj", torej v čas pred dopustom, najbolje bo, da povprašaš ginekologinjo.

 

Nasja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. jun 2008 19:22

Tista skodelica je pa meni nekaj tako ogabnega, da je groza. Ko sem si to ogledala in pomislila da se mi to valja med nogami....bljak.

 

Raje tabletke, če je že treba, sicer pa nič. Kot morske medvedke tudi mene ni nikdar nič motilo niti na morju, sem pa,predvsem ko smo bili mlajši, s tabletkami prestavlajo rdečko.

 

Mammaia

mamamia

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

1. jun 2008 19:23

Meni je moja ginekologinja rekla, ko sem jo prosila za tabletke za prestavitev "mesečnice ", da mi jjih lahko napiše, da pa sama tega svojemu telesu ne bi nikdar naredila. Razložila mi je da, se telo že 14-10 dni pred "izbruhom" pripravlja na menstruacijo in da s tem, ko prestavljamo naredimo telesu veliko škodo. Kakor komu drago, meni osebno je sicer zoprno imet menstruacijo med dopustom, ampak se nekako preživi, saj obstajajo taki in drugačni pripomočki. Lepo pa radi se imejmo ursa40

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti