Ponudba bio sadja in zelenjave v trgovinah

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. jun 2008 13:34

Meni je proxima všeč zato, ker opozarja na probleme sodobnega sveta, vključno z ogroženostjo okolja, ne da bi ob tem delala nepotrebno paniko. V tem se razlikuje od tistih, ki so prav tako zaskrbljeni, a tudi panični, in kot vidimo iz pisanja proxime, kdaj tudi brez potrebe. Zato je po moje bolje verjetno nekomu, ki s trezno glavo in z argumenti, podkrepljenimi s pravimi znanstvenimi raziskavami, razsvetljujejo nas, ki na tem področju nismo najbolj doma, kot pa nekim kvazi znastvenikom, o katerih nekaj klikov po internetu pove dovolj. In proxima s svojim znanjem, ki nam ga posreduje na forumu, ne služi, kar ji daje dodatno verodostojnost, v primerjavimi z nekaterimi že omenjenimi damami, ki svoje kvazi znasntvene umotvore, s katerimi spravlja v strah in poaniko nepoučene, tudi zelo dobro služi.

 

Mamamia

 

 

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. jun 2008 14:49

proxima, a tiste šraufe v glavo ti je zabijal????? He, he,kdaj pa???

Sicer se pa s teboj strinjam. Zdrava pamet, podkrepljena s čimveč znanja, pa bo.

Ja, sem pa dopoldan bila na bio vrtu, vse zraste samo od sebe, tudi plevel.....no ja, sonce, pa voda, pa minerali iz tal....ki jih je tja seveda treba dovesti, če od tam odnesem solato.

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

2. jun 2008 15:33

katjushka je napisal/a:
drugače pa tudi jaz uporabljam pralne oreške, le da jih jaz že takoj prekuham in naredim neke vrste tekoči prašek, ostanek pa sevada na kompost. katjushka
Kaj bi bila ti tako vredi, pa bi napisala, kako narediš ta prašek, ker me zanima. Hvala! Jelenckova

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

2. jun 2008 16:14

Rada bi samo povedala da sama imam ekološko kmetijo in tudi to, da sem študentka Visoke šole za kmetijstvo smer Ekološko kmetijstvo, tako da verjemite da o teh stvareh nekaj že moram vedeti in da cenim vse ure truda ker se s tem tudi sama preživljam in tudi moja doplomska naloga je v tej smeri. Tako da Ognjič, če se vam je moj blog zdel nasprotovanje ekološkim kmetom, se opravičujem ,ker preko sebe pa že ne bi govorila. In dobro poznam slovenske kmetije, sem zrastla gor na eni, ravnokar prišla iz njive, sedaj pa za knjige saj imam jutri izpit iz ekološke dendrologije, ja o drevesničastvu, drevesih ki jih ne uživamo pa bi se vseeno morali gojiti na ekološki način, zaradi nas, za svet ki ga bomo pustili za nami. O kmetih ki "nimajo pojma" je bilo pod narekovaji, ker niso sami krivi, da se niso izobraževali in niti ne poslušajo strokovnjakov. s tem sem mislila tiste kmete, ki vse počno na star način, ker je bilo pred mojim blogom govora o tem, da so ti najboljši proizvajalci eko hrane in sem želela povdariti da ne more biti Eko nekdo, ki ne kmetuje po določenih zakonih. Gojenje koruze na isti njivi 20 let zaporedoma, tako so počeli in še ponekod počno tisti kmeti "ki nimajo pojma" in ni to mišljeno žaljivo ampak da ne razmišljajo dovolj o naravi sami in onesnaževanju, ..... Ognjič: Sicer ne vem, od kod si, bi ti pa rada povedala, da je nesramno kar tako v tri dni flancarit o "navadnih" kmetih, ki nimajo pojma...Če si bila kdaj na kakšni ekološki kmetiji.... Kot kmeti "ki nimajo pojma" so mišljeni tisti, ki niso pod nobeno kontrolo, konvencionalni kmeti in to tisti starejši ki pridelujejo koruzo na isti njivi.... tukaj nikakor nisem mislila ekološke kmete, ki imajo verjemite ogromno znanja, da lahko tako peljejo vse skupaj, mene je prvo leto plevel na njivi prerastel, sedaj pa nekako obvladujem situacijo. NIkoli nisem z nobenim blogom mislila karkoli slabega, zato te pogovorne izraze dajem pod narekovaje in sem vedno potem žalostna ker me narobe razumete. Vedno želim le malo pomagati, povedati kako pametno ne tja v tri dni. Se opravičujem, če je bil kdo užaljen zaradi mojih besed in vas prijazno pozdravljam. nitta Sporočilo je spremenil(a) nitta dne 02. jun 2008 16:25:30

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. jun 2008 16:47

nitta, pa si ti prepričana, da si prav prebrala, kar je Ognjič napisala? Jaz nisem...

Še to: kje imaš pa svoj blog? Me zanima.

rimljanka - zasebno mnenje

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

2. jun 2008 16:55

Morda se pri nas napačno pogovarjamo in rečemo temu kar tukaj napišemo kar mali blogi, moja napaka, če temu drugače rečete, vsaka vas ima svoj glas in se opravičjem. Prebrala sem prav, morda pa sem narobe razumela. Razumela sem kot da se napak izražam z poimenovanjem "navadni kmetje" (kar sploh ni bilo grdo mišljeno) in da nekako ne vem kako je na kmetiji. Bom vesela, če mi kdo obrazloži napisano, ker zgleda napak razumem. nitta

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. jun 2008 16:57

nitta, ja zapisi so tole, blog je nekaj drugega,....sem pač mislila, da imaš svoj blog. zakaj pa ne, saj ga ima  marsikdo, kajne?

rimljanka - zasebno mnenje

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

2. jun 2008 17:07

Ja saj se mi je zdelo da je tako, pa sem malo posplošila preveč vse skupaj in nastala je mineštra :) Glede tega kar je napisal/a Ognjič, pa sem morda res napak razumela, preveč kot provokacijo in morda ona/on preveč dobesedno... Rada bi razčistila kako je s tem, ker ne maram imeti nerazčiščenih stvari, tako da Ognjič, če bi se dalo, da razčistimo, če ne pa tudi v redu :) Ah ja, zanimivo je to ekološko kmetijstvo, predvsem pa ga sama zelo zelo spoštujem, saj vem koliko ur in žuljev je tu... nitta

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

2. jun 2008 22:07

Jelenckova je napisal/a:
katjushka je napisal/a:
drugače pa tudi jaz uporabljam pralne oreške, le da jih jaz že takoj prekuham in naredim neke vrste tekoči prašek, ostanek pa sevada na kompost. katjushka
Kaj bi bila ti tako vredi, pa bi napisala, kako narediš ta prašek, ker me zanima. Hvala! Jelenckova
Seveda! 1/2 kg oreškov čez noč namočim in cca 1.30h na rahlo kuham v 5-6l vode. Ohladim in precedim. Precejanje je najbolj enostavno, če najprej pobereš del na vrhu, ki je čist, nato pa del na dnu, ki je pomešan z usedlino, potem 3x-4x precediš skozi čim bolj gosto cedilo. Iz tega pride dobrih 3l tekočega praška, ki ga preliješ v plastično posodo od praška in doziraš 1-1,5 zamaška (od te plastične posode za tekoči prašek) odvisno od količine in umazanosti perila. Na oreške, ki so ostali po kuhanju, še 1x nalijem cca 3l vode, jih fino premučkam, da izločijo še preostalo milnico, jih ožmem in precedim. To lahko potem porabiš tudi za pranje (za približno 2x, ker je bolj razredčeno). katjushka

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

2. jun 2008 22:12

Super, katjuška hvala. Bom poskusila še sama. Jelenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti