Se vam zdi to v redu?

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

9. maj 2008 11:24

Nekje sem že brala na to temo in so nekatere trgovke povedale, da določeni programi ne "spustijo naprej" če se te svari ne vnesejo (ime, priimek). Zakaj pa je tako je pa že druga stvar... Lp, Maja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

9. maj 2008 14:05

Galy, I did it.

Ste me spodbodli in sem se pozanimala v uradu informacijskega pooblaščenca. Z zadevo je tako, prodajalec lahko ob zamenjavi blaga zahteva določene kontaktne podatke, recimo ime, priimek in naslov, telefon. Davčna številka je pa že "prekomerno zbiranje osebnih podatkov". Državna nadzornica je rekla, da ob taki zahtevi vprašajte, na podlagi katere zakonske določbe pričakujejo davčno številko. Namreč tega ni.

Lep dan,

tjas

Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 09. maj 2008 14:07:04

mientje  

član od: 22.10.2002

sporočila: 30

9. maj 2008 15:15

Samo za informacijo, tudi na Nizozemskem v H&M-ju, ko zamenjas izdelek moras napisati ime, priimek, naslov in telefonsko. Aja, pa ne samo v H&M-ju, ampak se v nekaj trgovinah je isti postopek. Davcne pa od tebe nikoli ne zahtevajo. Lp M.

žabica21  

član od: 23.5.2007

sporočila: 261

9. maj 2008 15:54

nekaj bi rada vprašala, pa ne bom odpirala nove teme bom kar tukaj. pred eni tedno in po, sem v andorju kupila kiklico h kateri so spadale zraven tudi "hozentregerji" (ne vem kako se reče prav slovensko)-kar drži hlače gor, in sem šele doma ugotovila da so naramnice narobe zašite in jih ne morem nositi. in sedaj jih bom v ponedeljek nesla zaja in me zanima ali velja za vse izdlke samo 8 dni za vrnitev stvari? ker v ponedeljk bo 2 tedna? hvala žabica21

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

9. maj 2008 19:50

Žabica, nekaj je odvisno od posamezne trgovine, ker nekatere imajo tudi daljši rok za vračila. Drugače pa mislim, da gre pri tvoji kiklci za skrito napako in so ti to dolžni zamenjat. ela

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

9. maj 2008 20:22

žabica21 je napisal/a:
nekaj bi rada vprašala, pa ne bom odpirala nove teme bom kar tukaj. pred eni tedno in po, sem v andorju kupila kiklico h kateri so spadale zraven tudi "hozentregerji" (ne vem kako se reče prav slovensko)-kar drži hlače gor, in sem šele doma ugotovila da so naramnice narobe zašite in jih ne morem nositi. in sedaj jih bom v ponedeljek nesla zaja in me zanima ali velja za vse izdlke samo 8 dni za vrnitev stvari? ker v ponedeljk bo 2 tedna? hvala žabica21

Imenujejo se naramnice. Morajo ti jih zamenjati, ker je napaka skrita in je očitno niso opazile tudi prodajalke ne. Izbira, ali bodo vzela druge, dobropis, ali pa hočeš denar, je TVOJA. Ne dovoli, da ti določajo oni.

Če ne bo po tvoje, zahtevaj, naj ti napišejo razlog. Ker rabiš za tržnega inšpektorja....

 

Še okrog menjave: če so mi ugodili, da so mi že zamenjali, zakaj bi hoteli mojo kontaktno številke, podatke ? Da bi mi voščili za Božič, ali bi prišli odvzet zamenjano blago ?

 

F r i n a

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

9. maj 2008 22:36

[citat=--frina--]

[citat=--žabica21--]če so mi ugodili, da so mi že zamenjali, zakaj bi hoteli mojo kontaktno številke, podatke ? Da bi mi voščili za Božič, ali bi prišli odvzet zamenjano blago ? [:X]

 

F r i n a[/citat] blažkaa

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

9. maj 2008 23:39

Kdo je pa reku, da je res treba oddat prave podatke :) Sej verjetno osebne izkaznice ne preverjajo. Vsaj nihče ni omenil, da jih... Urša Sporočilo je spremenil(a) urssa dne 09. maj 2008 23:39:55

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

10. maj 2008 10:24

Osebne izkaznice pa niti pod razno ne smejo zahtevati. Nimajo prav nobenih pooblastil za legitimacijo. Jaz bom v takem primeru Jožica Novak.

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

10. maj 2008 15:12

frina je napisal/a:
Še okrog menjave: če so mi ugodili, da so mi že zamenjali, zakaj bi hoteli mojo kontaktno številke, podatke ? Da bi mi voščili za Božič, ali bi prišli odvzet zamenjano blago ? [:X]

 

F r i n a
Toliko časa sem že v trgovini, da vem, da storno ni kar tako. Tržni inšpektor se bo tja najprej vtaknil in spraševal, zakaj je bila stvar stornirana. Na tak način se namreč da prodati kakšno stvar iz črne zaloge. Kot lastnik pa bi me zanimalo, zakaj moj zaposleni prodajalec neko stvar stornira. V velikem podjetju verjetno ni enostavno hoditi od trgovine do trgovine, ampak je lažje poklicati stranko in jo vprašati, če je res vrnila blago. Konec koncev je to potem tudi dokument za inšpektorja. To spet ne pomeni, da ste dolžni dati podatek, ampak hočem le pojasniti, zakaj si trgovci izmišljujejo tako nemogoče in nepotrebne stvari. Mislim, da bi vsako blago, ki ima napako morali zamenjati, pa neglede na to, ali je to uhan ali otroške žabice. Za blago, kjer si enostavno premisliš in želiš zamenjati, pa bi morali sprejemati v originalni embalaži oz. tisto, kar še ni rabljeno. Davčne številke nebi smeli zahtevati v nobenem primeru, tudi če računalniški program ne pusti naprej. Taki programi so narejeni po naročilu trgovca in to še ne pomeni, da smo zato dolžni dati podatek. Sicer pa se program itak da pretentati tako, da se vtipka katerokoli osemmestno število. (Zanimivo je, kako so ljudje hitro pripravljeni napisati davčno številko in jo poslati na dopisnici v zameno za kakšno malenkost, ki vam jo pošljejo kot nagrado. Ali pa v nakupovalnem centu dati svoje podatke v zameno za napihnjen balon, da jih lahko potem kličejo in jim vsiljujejo svoje storitve do konca življenja...) Sicer pa vedno berem, kakšni so prodajalci in o pravicah potrošnikov. Zanimivo bi se bilo kdaj vprašati, kakšni smo mi kot potrošniki. Verjemite, da bi lahko napisala debelo knjigo o mojih trgovskih časih, ob branju pa bi se čudili. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti