Na pomoč - markiranje mačka

kreich  

član od: 8.8.2002

sporočila: 65

tema odprta - 25. mar 2008 21:48 | ogledi: 9.219 | odgovori: 26

Marsikomu ste že svetovali, upam, da boste našli rešitev tudi zame. Zelo me namreč moti, da sosedov maček markira povsod po našem dvorišču, vrtu, celo v garažo nam je že prišel ... Vse to pa strašno smrdi... Kupila sem neki sprej, ki bi naj pregnal mačke, pa žal nič ne zaleže. Slišala sem, da obstaja rastlina, ki s svojim vonjem preganja mačje vsiljivce, vendar je nisem še nikjer zasledila. Pa ne razumite me narobe. Tudi mi imamo mačka, ki je kastriran pa s tem nimamo težav, čeprav pride tudi v stanovanje!! Tudi to, da sosedov muc pride k nam me ne moti, je pa grozno vonjati to, kar pušča za seboj... Kaj naj še storimo??? Kakšne izkušnje imate s tem???

Hvala in lep pozdrav!!

kreich

Angelique  

član od: 26.12.2007

sporočila: 25

25. mar 2008 22:34

Tudi mi smo imeli enak problem, zaleglo ni nič. Velja pa pregovor, da bolj si star bolj si pameten, tudi sosedov muc Maks sedaj tega ne počne več. Zanimivo je to, da tega ni počel doma in pri drugih sosedih ki so imeli psa. Angelique

kreich  

član od: 8.8.2002

sporočila: 65

26. mar 2008 14:22

Tudi meni se zdi, da pri nas to počne bolj pogosto kot doma.... kreich

kreich  

član od: 8.8.2002

sporočila: 65

4. apr 2008 20:24

Ali mi res ne zna nihče pomagati? Čisto sem že obupana. Ko sem prišla iz službe sem morala vse pustiti in najprej počistiti stopnišče, ker je tako zaudarjalo. Zdajle pa sem ob vstopu v garažo skoraj omedlela, ko sem tega grdega mačkona ( res je grd, ko je ves shujšan in pretepen) očitno nevede zaprla v garažo in sedaj mi zaudarja še vse tam... In tega hudiča še ven nisem mogla spraviti! Od nemoči sem se skoraj razjokala! kreich

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

4. apr 2008 20:35

Ojej. Verjamem, da ti je grozno! Tudi pri nas je sosedova mačka tako zanemarjena, da se je izogibamo na daleč. Pri nas dlje kot na vrt ne pride, ker imamo psa, ki je na mačke alergičen in vse prepodi. Mislim, da se mora nekaj kupiti, da pošpricaš in odganja stran mačke in pse. Vprašaj v večjih trgovinah za male živali. Drugače pa ne vem, kaj ti svetovat. Jelenckova

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. apr 2008 21:02

V trgovinah za male živali se dobi sprej.

Ni res, da tako grozno smrdi, saj sama čistim za mački okenske šipe, pa moram prinesti nos čisto zraven.

Ko se mački breznajo, nekaj dni ne jejo in ne skrbijo za svojo higieno. Drugače pa mačke veliko časa porabijo za nego svoje dlake, je pa res, da lastniki pozabijo, da bi poskrbeli za bolhe, notranje zajedalce in garje s kako pipeto Strongholda. Maček je delavec, ki se mu godi najslabše, saj ima minimalne pravice, ljudje pa so prepričani, da je nebodigatreba.

( Naš maček, skoraj 14 let, kastriran, ima po kastraciji dva naboja od zračne puške. Najbrž je markiral, kajne ?)

 

F r i n a

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

4. apr 2008 21:03

Kaj ko bi si omislila psa,pa bolj majhnega iz kakšnega zavetišča,... preizkušeno,... majhnega pa zato,ker strup je v majhnih flaškah,... anaeva

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. apr 2008 21:13

Ali ni to markiranje tipično označevanje terena? Zdajle se menda ženijo in to zgleda na veliko počno. Doma mu seveda ni potrebno počet kaj takega, na svojem je itak gospodar. Ne vem, samo ugibam. Tudi mi imamo Ludvika, sva si ga kar nekako prisvojila. A vsaj pri nas nič ne smrdi. Sva kar vesela da se je ustalil pri nas, mogoče bo zato kaj manj voluharjev v njivi. Se ga pa ne dotikamo in ga ne mečkamo po rokah. Preprosto sva mu določila prostor za hrano in to je vse. lp Vesna

ITA RINA  

član od: 21.1.2008

sporočila: 105

5. apr 2008 16:20

Jaz imam sterilizirano mačko in mačkona ki ni kastriran in pridno zapodi vsakega drugega mačka ki se približa hiši.Je pa včasih tako rjovenje da je groza.Smrdi pa ne. ITA RINA

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

5. apr 2008 17:26

Mačku smrdi brin. Morda poskusiš s tem. lunacka

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

5. apr 2008 19:57

Ko se sošoli maček markiral po stanovanju je bilo tudi grozno... najbolj so mu bili všeč čevlji in tak je bila prijetna lužica v njih vsak dan, ima pa to res zelo neprijeten vonj. Pri nas smo rešili težavo s psičko, pri sošolki pa so mačkona dali pod nož, tako da sedaj kot pol punčka ne markira več... Pri fantu pa so okoli hiše namestili pastirja. nitta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti