Na pomoč - markiranje mačka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

13. okt 2010 15:26

Upam, da ste opazile, da dajete nasvete nekomu, ki je spraševal marca 2008, najbrž je vmes uspešno že kaj uredil, a ne? S sosedom in sosedovim mačkom, bi rekla.

Ja, pa ne se hecat, kot, da 12-letnica ne pozna marihuane. Kje pa živite, lepo vas prosim, no?

rimljanka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

13. okt 2010 17:15

Morda bo pa kdo prebral, ki je v dilemi, sterilizirati ali ne in bo dobil tukaj malo vzpodbude.

naor

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

13. okt 2010 20:01

krueich verjetno si že uredila ampak vseeno: ubogi muc,ki ni nič kriv pa to nared pa to nared a se spomnete ubogih mačk iz Kranja kaj so delali z njimi-jaz osebno če bi bila sodnik in bi mi zakonodaja dopuščala bi take ljudi zaprla za ohoho let no mogoče tole ne spada v to temo pa vseeno bo kdo to prebral moja stara mama (89 let) pravi,da kdor ne mara živali ne mara ljudi in to še kako drži ljudje,dejte se zavedat da živali vse kar počnejo,počnejo nagonsko,ljudje se vsaj lahko naučimo pa se še vedno obnašamo kot živali al pa še slabbše no hotla sem povedat,da se meni živali zelo smilijo,kako ljudje ravnajo z njimi ja pri nas so se pred dobrim mesecem pojavile muce - 6 kom pa vem,da so sosedove,celo soseda je prišla vprašat če so njihove muce pri nas in je rekla,da bo 2 vzela ostale pa lahko ostanejo pri nas no mucke so že kar velike in do danes soseda še ni prišla ponje tako da jih tudi dobila ne bo vsaj če bom jaz doma ne-do sedaj so bile dobro fotrane in nas imajo rade tako da ni govora,da bo kakšna šla ni mi težko dat za hrano, raje pokadim 1 škatlo cigaret manj ... čebulka

Umi  

član od: 16.10.2006

sporočila: 32

14. okt 2010 10:51

Samo za informacijo: kastrirana mačka bo še vedno markirala. Markiranje temelji na označevanju teritorija. Sicer bo maček markiral manj oz. sploh ne. Če pa se bo počutil ogroženo (mogoče druga mačka v okolišu) pa se bo markiranje vrnilo v polnem sijaju. Umi

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

14. okt 2010 13:01

Nisem še srečala kastrirane mačke in steriliziranega mačka. Zanima me, kako neki izgledata

Umi ima prav: kastriran maček bo še vedno označeval teritorij. Včasih celo po stanovanju, najbrž zato, ker na balkon lezejo tudi okoliški mačkoni.

Cila

kastrolca  

član od: 8.4.2007

sporočila: 82

14. okt 2010 14:45

moj mačkon miško je na testesih dobil par šivov, ki so odpadli sami. potem, ko se je dlaka zarasla, šivi niso bili več vidni. po kastraciji so testesi nekoliko manjše velikosti. samo operacijo in rekovalescenco mački dobro prenesejo, medtem ko so muce nekaj dni boge, saj gre za rez po trebuščku in kar nekaj šivov. za muco mici sem po nasvetu veterinarja kupila posebni šrknicel za okoli vratu, da si z lizanjem ni odpirala rane. glede markiranja sem že napisala, da miško šest let nič ne markira... veterinar me je opozoril, da je to težko predvideti in kot zgleda smo imeli srečo. kastrolca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti