Na pomoč - markiranje mačka

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

7. apr 2008 14:01

Da ne bo pomote, da kastrirani ne cahnajo, naš mačkon je bil kastriran pri 6 mesecih in do zdaj ni smradil. Letos pa je začel. Ga je ravno mož včeraj opazoval, kako je pošprical ograjo, nenormalno zakrivil rep in zdirjal, kot da mu gre za življenje. Sicer vsake toliko zaduham v garaži čudne vonjave, a sem do zdaj mislila, da to dela sosedov mačkon, ker je odprtina v garažnih vratih pač za vse, tudi ostali mački zahajajo v garažo, ne le naša dva... juma

gerna  

član od: 26.11.2007

sporočila: 228

24. avg 2008 19:00

Ravno včeraj sem slišala za eno stvar, ki naj bi učinkovito odganjala mačkone in njihovo početje. Sicer sama tega še nisem preizkusila, ampak so mi zagotovili, da res deluje. Se pa sliši malo čudno, pa vendar. Na kraje, ki jih mačkoni zaznamujejo postavite plastenke polne vode in to naj bi jih zagotovo odgnalo od njihovega početja. Kot sem rekla sama tega še nisem preizkusila ampak škodit ne more, kajne. Če bo kdo to preizkusil pa naj poroča o rezultatih. LP. gerna

MaryHuanna  

član od: 13.10.2010

sporočila: 1

13. okt 2010 12:18

Ja res je grozno! Stara sem 12! Moj zelo velik hišni maček vedno markira. Ker pa nočem da ga sterilizirajo morem vedno čistiti za njem... MaryHuanna

Rakuncek  

član od: 29.12.2008

sporočila: 79

13. okt 2010 13:22

Lastniki mačk in psov so po zakonu dolžni poskrbeti za preprečevanje neželenih mladičev, s sterilizacijo oz. kastracijo, osamitvijo ali kontracepcijo. Reči sosedom, naj mačka kastrirajo, sicer pa je ena možnost tudi ta, da mačka sama odpelješ na kastracijo. Rakuncek

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

13. okt 2010 13:25

Steriliziranje je prava stvar in ne vem, zakaj nočeš, da ga sterilizirajo.Veterinarji za psičke celo svetujejo sterilizacijo pred prvo gonitvijo. Muc bo ravno tak kot prej, le dela ne boš več imela in tudi smrdelo ne bo.Res ne vem, zakaj so mladi ljudje tako proti sterilizaciji.Tudi moj sin je bil, sicer je tega že dolgo, dolgo.Če bi bilo več živali steriliziranih, bi bilo manj težav.

naor

Yantares  

član od: 24.10.2009

sporočila: 111

13. okt 2010 13:46

Jaz tudi ne razumem v čem je problem sterilizacije/kastracije. Veliko manjši stres za ljudi in mačke, da o neželjenih mladičev sploh ne govorim. Malih muc za katere nihče ne skrbi je povsod preveč, umirajo od lakote, bolezni, ljudje jih utapljajo, dušijo... ma groza res. Sosedje morajo imeti svojega mačka pod kotrolo, po zakonu seveda. Če pogovor ne pomaga, mačka ujet in peljat v zavetišče, ostale sroške pa naj rešuje sosed sam. Če človeku jasno razložiš, da njegov maček kar naprej smradi vašo lastnino in ne pomaga nobeno odganjanje, ti res nimajo kaj očitat... In da ne bo pomote, mačke imam zelo rada, ampak vem, da ne bi mirno prenašala kaj takega. Kriv pa je lastnik in ne žival. Y. Sporočilo je spremenil(a) Yantares dne 13.okt 2010 13:48

Rakuncek  

član od: 29.12.2008

sporočila: 79

13. okt 2010 13:50

Moja mačka je sterilizirana - sicer je bilo zastonj, ker je stroške krila občina, ampak tudi če moja muca ne bi bila najdenček, bi se za sterilizacijo zagotovo odločila. Plačaš tisti denar in je mir za vselej! Nesterilizirane mačke so pa bolne, med sabo si prenašajo bolezni, izčrpane so od gonitev in neprestanega rojevanja, poškodovane od pretepov in klatenja po največjih svinjarijah. Nekastrirani mački se med pretepi zelo hudo poškodujejo (izpraskajo si oči, hude ugrizne rane, prenos FIVa, levkoze...) Poleg vsega pa še vsako sezono na stotine nezaželjenih mladičev konča v rekah, ljudje jih brutalno pobijajo... Zakaj? Zato ker jim je škoda dat 60eur za sterilizacijo. Žal ogromno folka kastracije enači s človeškim spolnim užitkom, češ da je to tako kot bi človeku luleka odrezal ipd. Bedarija! Malo si preberite po internetu, o tem je ogromno napisanega - tako domači kot tuji članki in vsi so enotni - kastracije in sterilizacije so kvečjemu koristne. Rakuncek

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

13. okt 2010 14:11

MaryHuanna je napisal/a:
Ja res je grozno!Stara sem 12!Moj zelo velik hišni maček vedno markira.Ker pa nočem da ga sterilizirajo morem vedno čistiti za njem...MaryHuanna

 

Ja, res...dvanajstletnica bi si sigurno nadela vzdevek po opojni rastlinici naše in vaše mladosti - cannabis sativi alias marihuani.

 

Pardon, ker smetim, ampak tole mi je mal za lase pricukano.

Lp od R.

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

13. okt 2010 14:45

Ta link je nekdo prilepil tukaj na kulinarični, jaz sem si ga shranila za kolegico, ki ima podobne težave. Žal pa sem pozabila vprašati ali ga je preizkusila. http://www.sen.si/urine-off/urine-off_navodila. Se pa zelo strinjam, da je potrebno mačke in mačkone sterilizirati in kastrirati. Midva mačk nimava, ampak imamva en kup pribežnikov, ki pridejo garjasti, lačni in prestrašeni k meni v menzo in zdravljenje. Meni se živalice zelo smilijo, poleg norih ljudi. lp, pinka

kastrolca  

član od: 8.4.2007

sporočila: 82

13. okt 2010 14:49

pogovori se s sosedom, kaj te moti in predlagaj kastracijo. moj miško je kastriran 6 let in nič ne markira. je zelo crkljiv, čist, rad ima naravo, plezanje po drevesih, lovenje miši in ptičev (na žalost). moj prejšnji maček ni bil kastriran. zato je markiral, se skoraj celo leto gonil, bil pogrižen od drugih mačkov, shujšan in ni se umival, tako kot je to v mačji navadi. otrokom nisem dovolila, da se ga dotikajo. ni dočakal niti srednjih let. skratka moje stališče je, v kolikor živi maček v urbanem okolju in se ga pušča ven iz hiše oz. stanovanja, je kastracija nujna. kastrolca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti