Pizza ponev

ksusha  

član od: 26.2.2003

sporočila: 16

tema odprta - 11. mar 2008 20:32 | ogledi: 12.286 | odgovori: 28

Pozdravljeni!

Ker vem, da ste praktiki, predvidevam, da v pica ponvah pripravljate celo vrsto jedi. Pri nas smo do sedaj pekli čevapčiče, pleskavice, ribe, to je pa v glavnem tudi vse. Lepo prosim za nasvete (recepte). Hvala.

Ksusha

ksusha  

član od: 26.2.2003

sporočila: 16

11. mar 2008 21:03

Hvala aknelab, saj se mi je zdelo, da ste zadevo že prekomentirali, pa mi z iskanjem po forumih ni uspelo nič najti. Ksusha

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

11. mar 2008 21:17

Tudi mene tak pekač mika, vendar imajo vsi, ki sem si jih ogledala v trgovinah fiksno ponev za kuhanje (del, ki v njem kuhaš se ne da vzeti iz pekača). Ali so vsi takšni in kako jih pa potem umijete?

nola

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

12. mar 2008 2:09

Na morju sem v tej ponvi pekla celo žemljice in so bile super, le zgoraj niso imele barve po vsej površini.Drugač so pa izredno lepo vzhajale. Je pa treba pogruntat na kateri stopnji je ravno prava temperatura da se spodaj prehitro  ne zapeče. Spodaj  so imele lepo barvo, zgoraj pa nič, a sem jih obrnila in na parih koncih še na trebuščku zapekla samo zaradi videza, ker pečene so bile dovolj.

Potem sem delala štruklje in ti so mi bili tako fajn, da jih od takrat samo še tako delam. Imam glede štrukljev problem zato ker v testo ne morem dati jajca, zaradi alergije. No in na morju sem slučajno imela s seboj nekaj kor testa, malo skute, kisle smetane in drobnjak. Zvila sem štruklje in nato sem jih v električni ponvi pekla na tako nizki stopnji, da so se v bistvu parili. Potem sem jih samo narezala in zabelila z drobtincami.Doma imam parilnik, a mi v tej ponvi lepše ratajo.Pa nič ni treba v krpe ali folije  zavijat.

Za meso, rižote, zelenjavo je pa že znano da je zelo uporabna.

Aki

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

12. mar 2008 8:08

Na morju kuham v pizza pekaču tudi juhe in palačinke velikanke. V enem od receptov sem zasledila, da se lepo cvrejo krofi (več jih gre naenkrat), za vse (pre)dolge ribe, ki ne gredo v običajno ponev, pa še nisi vezan na fiksen štedilnik, je res pripravno. Tole o štrukljih je tudi meni fina ideja, ker me zmeraj moti to zvijanje v krpi in upogibanje. Pizza mi je lepo uspela, le dolgo je trajalo in res mora biti testo tanko. Glede pranja: ja malce je nerodno s kablom vred, a tudi mi v glavnem obrišemo in toliko ne peremo pod tekočo vodo oz. s čim manjkrat z detergentom. Ker je zadeva tudi res poceni, ni razloga da bi človek omahoval....

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

12. mar 2008 16:25

Nola, kar brez skrbi pod pipo z njim! Jaz ga vedno tako umivam, saj kabel sam po sebi ni škodljiv...

Edino kar je, je malo neroden zaradi velikosti in parkrat sem imela zaradi njega že lužo na tleh...

jasna

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

12. mar 2008 16:37

No, grem  pa kar ponj, če je tako. Malo me je skrbelo, da bi voda utegnila škodovati električnemu grelcu, no ampak saj ga ne bom ravno potapljala.

Glede na to, da je kar nekaj modelov, bi prosila za nasvet na kaj moram biti pozorna.

Rada bi čim večjega, je to praktično?. Za luže mi je vseeno, ker pekače in velike posode umivam zunaj.

Hvala za napotke!

nola

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

12. mar 2008 16:56

Po moje je bolje večji (premer) kot manjši, sicer pa, stvar potrebe....

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

12. mar 2008 21:23

Nola, če imaš namen v picopeku peči tudi krofe, mora biti le-ta dovolj globok (več kot 4 cm v globino), da bodo lahko plavali v olju, drugače bodo "sedel" na dnu, kar pa ni dobro. LP, rdecapesa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti