Pekač za pizzo

tatam  

član od: 30.10.2005

sporočila: 179

tema odprta - 4. avg 2006 14:55 | ogledi: 9.160 | odgovori: 17

Mož je za rojstni dan dobil pekač za pizzo Matrix.Zanima me če katera pripravlja hrano v njem in kako se ji zdi?Kaj vse se da naredit z njim?

tatam

stani  

član od: 10.11.2005

sporočila: 235

4. avg 2006 15:20

Pri nas ga imamo, in smo kar zadovoljni. Jaz sem že pekla pico, čevapčiče, kotlete in tudi panirala sem gobe (marele), je bilo fino. stani

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

4. avg 2006 15:25

Pekač - pizza pfanne je v poletnem času na dopustu in doma na terasi zraven roštilja moj glavni kuhinjski rekvizit. V njem se lepo peče na kose narezan krompir. Lahko je sam ali v kombinaciji z razno zelenjavo ali z mesom. Z maščobo ni potrebno pretiravati. Ribe ali ligje se prav tako čudovito da speči. Zrezke na razne načine, naravno ali v omaki. Večjo porcijo makarnflajša ravno tako. Z malo spretnosti se lepo spečejo tudi XXL palačinke. Pri tem je potrebna previdnost, ker se električni kabl hitro izvleče in se pekač ohladi. Skratka pekač je super uporaben za skoraj vse odvisno od domišljije, razen za pravo ime - pizzo. Če se že odločiš za peko pize je postopek naslednji. V pekaču do polovice spečeš testo, ga obrneš kot palačinko, obložiš z nadevom in spečeš do konca, vendar se nikoli ne more primerjati s pizo iz peči ali pečice. Še nekaj. Zelo lepo se v tem pekaču speče paprika. V pekač curneš malo olja in naj položiš oprane in osušene paprike in pečeš na najvišji stopnji. Obvezno ves čas pokrito, ker ŠPRICA. Veliko užitka ob pizza pfanne pekaču in dober tek. LP Matjaž Zraven pa seveda ali , vse je fino.

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

4. avg 2006 18:10

Ja, Matjaž, se strinjam s tabo. Pri nas je čez poletje zelo aktualen. Si že skoraj vse opisal, kaj se peče notri. Jaz notri pečem tudi pizzo, brez obračanja. Testo mora biti zelo tanko in ne sme biti preveč obložena. Speče se super! V pekaču cvrem tudi mast, je hitro scvrta. Lep pozdrav vsem......

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

4. avg 2006 19:52

Jaz pa sem pekla postrvi v njej (zunaj na terasi seveda) in je bilo super. Res pa je, da je močno špricalo naokoli, tako , da v prostoru tega ni ravno za počet. Če pa pokriješ pa je kot bi bilo vse skupaj kuhano. Drugače, pa sem že vse sorte delala v njem in se mi zdi super, sploh poleti Ja, pa zelenjavo sem tudi pripravljala v njej. Skratka zelo se mi zdi priročna. Takšno je moje mnenje in izkušnje. LP! fakin712

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

4. avg 2006 21:18

Ja, zelo uporabna zadeva za pečenje rdeče paprike, ki nato roma v skrinjo. Po možnosti to počnite zunaj. Poskusite! Veronika

marjetica100  

član od: 1.9.2003

sporočila: 7

4. avg 2006 22:16

Kar se tiče samih pizz...jaz prvo spečem testo, ga obrnem, ga nadevam pokrijem, in spečem do konca. Ker se drugače testo ne speče. Darja marjetica 100

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

10. avg 2006 13:43

Mi ga uporabljamo tudi pozimi za pečenje krvavic ker so veliko hitreje pečene kot pa v pečici. Drugače pa tudi vse ostalo kar je bilo napisano, razen pice. lp. CARLY

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

10. avg 2006 15:26

Jaz naredim tudi rižote na tisoč načinov v njej...pa pravzaprav čisto vse, kar drugače pozimi v ponvi na štedilniku. Pizzo tudi probali, pa ni uspela najbolje...res pa, da je nismo obračali in da je bilo testo za malenkost bolj debelo kot v pizzerijah. Na morju smo v njej pekli tudi jajca....kar 20 naenkrat, ker nas je bilo toliko...spodaj slanina, zgoraj pa sirček...to zaradi kalorij ne prakticiramo sicer prav pogosto..ampak pač vsake toliko časa. Pekli tudi bučke, na obeh straneh zapekli, potem pa nanje dali še sir...da se je stopil - mnjamiiiii!Pa hrenovke, omako za testenine, ko nas je bilo več...zraven samo skuhaš testenine, potem pa vse skupaj vržeš v pizzza pekač, premešaš in jed za 10 ljudi je kuhana. Tudi pozimi pečem v njej ribe, ker se odlično spečejo in predvsem zelo hitro ter hrustljavo. V glavnem, v njej pečem vse, ni da ni. Res nam je prišla prav letos na morju, ko smo kampirali in nas je bilo kot rusov. Vsi, ki jo še niso imeli, so rekli, da jo bodo nabavili. Skratka, zelo priporočam! Lep dan vsem. jessy6

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

26. maj 2007 16:19

V Hofer sporočila (pa tudi v trgovinah) sem zasledila večnamensko ponev, električno, ne okroglo, ampak pravokotno. Zdi se mi, da ima tanjši rob kot tiste okrogle. Zanima me, če ima kdo izkušnje s takšno pravokotno oz. ali se uporablja tako kot tista okogla, katere prvoten namen je peka pizze. Hvala za informacije. aknelab

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti