Pizza ponev

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

12. mar 2008 21:27

Jaz ima kar dva, oba sta zelo velika in nizka. Razlika med njima je v grelcu in končni temperaturi. Eden doseže temperaturo cca 180 C, drugi pa mislim da gre do 250 C. Prvega uporabljam za pripravo jedi za katere potrebujem nižjo temperaturo (peče se zelo dolgo), drugega pa višjo. V poletni vročini pečem zunaj, v prvi meso v drugi pa istočasno mlad domač krompir in kosilo je hitro in enostavno pripravljeno, pa še kuhinja ostane čista in hladna. Pri teh pekačih me moti le to, da med peko mesa zelo "šprica" maščoba naokoli. Sedaj razmišljam še o enem pekaču, ki bi bil manjši in višji. Meni ti pekači ustrezajo, sprva sem bila malce razočarana, ker je bil prvi pekač (E...)tako "počasen", ko sem izvedela, da nekateri pekači noro grejejo sem kupila še enega (Matrix) in ta mi bolj usteza, a poleti uporabim oba hkrati. Uspešen nakup lipa1

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

12. mar 2008 22:58

 ali samo meni ne gre peka v picopeku Enostavno ne poštudiram, na kateri temperaturi naj kaj pripravim. Tako mi zdaj že celo leto počiva v kleti.

Lepo prosim, če lahko svetujete na kakšni stopnji kaj pripravljate.

kobra 1

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

13. mar 2008 5:31

Kobra, tudi jaz sem po nasvetu drugih dajala priporočeno temperaturo in veselo zažgala vse, kar sem delala v picopeku. Na koncu sem naredila po svoje in ugotovila, da mi že na temperaturi 2 greje kot 100  in od takrat naprej višjih temperatur sploh ne uporabljam več. Mogoče je tvoja mašinca v sorodu z mojo- preizkusi...

Lep dan in veliko se smejte

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

13. mar 2008 6:49

Hvala !

Simona ne samo mašinca, še kaj drugega bi se znašlo v "žlahti"  ... nič nebi imela proti ...

kobra 1

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

13. mar 2008 6:53

 Kobra 1

Lep dan in veliko se smejte

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. mar 2008 7:22

Solit se pejte a ni dost, da sem zaradi kulinarike morala nujno imeti aparat za peko kruha, zdaj me hočete prepričat, da še tole zadevo nujno rabim...

jade

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

13. mar 2008 7:28

Jade, ne se sekirat, jaz sem si zaradi vas nakupila picopek, aparatat za vaflje, v Italijo v Udine šla po aparat za sladoled, v šparu pri nas pa še mali indukcijski štedilnik. Mož je rekel, da se bo že prisiljen odselit, ker imam v vseh omarah že kuhinjske pripomočke. Lep dan še naprej. Malčica

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

13. mar 2008 7:30

Draga Jade, tudi jaz sem "zaradi kulinarike" kupila tako aparat za peko kruha in picopek..ampak oboje mi dobro služi. Se tudi jaz pustim hitro nagovoriti...

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

13. mar 2008 10:12

Ta pekač je nekaj najboljšega, kar sem kdaj kupila za kuhinjo, čeprav ga v kuhinji ne uporabljam, pač pa na balkonu in to vso zimo (je pri nas sploh še kakšna zima?). V njem delam vse, pečem ribe, zadnjič sem cvrla meso, super je za brodet, zelenjavne jedi, poleti sem pekla parike za ozimnico ... Ko končam, s papirnato brisačo obrišem maščobo, prime se nič. Potem pa iztaknem el. kabel in ga v kuhinjskem koritu splaknem z vodo in obrišem do suhega. Danca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti