Pizza ponev

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

13. mar 2008 14:01

 bo treba nekam na prakso Da ne bodo vse

kobra 1

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

26. mar 2008 11:29

mi imamo tak pekač. največ ga uporabljamo na morju. pečemo pice, ribe in meso. ker kempiramo in nimajo povsod žara, sam pa ne smeš kurit (na oglje). čiščenje ni problem. odvisno kaj kuhaš. lahko obrišeš samo s papirnato servieto, če je bolj umazano pa tudi malo z cetom in gobico. ko splahnjuješ (pod tekočo vodo) pač paziš, da polivaš samo po notranjosti in takoj obrišeš. baška

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

26. mar 2008 11:36

[po novem se dobijo ponekod tudi oglati. tisti se mi zdijo še boljši za peko rib, ker jih lepo naložiš eno zraven druge. baška

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

27. mar 2008 21:06

Tudi jaz sem lani kupila ta pekač za pizzo. V njem pečem vse drugo, samo ne pizze. Nadomešča mi roštilj tako doma, kot na morju. Za poleti je pa sploh v redu, ko lahko pečem zunaj. Res je zelo dobra zadeva. regina

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

28. mar 2008 0:26

Imam dva, oba okrogla, velikega in manjšega. Oba imata 5 stopenj gretja, ampak mi že na dvojki vse zažge. Torej 1-1,5. Štruklje  pa kot sem že napisala sem parila na minimalni temperaturi, kar pomeni na polovici do prve stopnje. Ampar za šzruklje je še ena finta. Lepše mi uspejo v manjši posodi, ker se malo drenjajo in s tem ustvarijo paro.V  veliki posodi so bili bolj suhi.

Na morju sem pa uporabljala sestrino pravokotno veliko posodo in je bila bolj masivna in kvalitetnejša.Tudi nekoliko višja. Imela je 7 stopenj, ampak se mi zdi da sem uporabljala največ do štirice, mogoče petke ( mi je že malo ušlo iz spomina).

Aki

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

28. mar 2008 20:42

Katka, nisem prevelik ljubitelj pizz, zato jih imam dovolj, kadar gremo k svakinji in si jih tam v njihovi gostilni naročimo. Ja, mogoče bom pa res enkrat probala narediti doma v tem pekaču. regina

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 406

28. mar 2008 21:35

Vsem skupaj lep pozdrav! Glede ponve- ali mogoče veste kje bi dobila ponev za pizzo s kvalitetnejšim teflonom (premazom), ker je moja po lanskoletni uporabi za v smeti, čeprav smo zelo pazili. Pekli smo vse razen pic. Cena ni važna. Hvala. eta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti