Kuščarji na vrtu

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. feb 2008 7:34

Mi tudi imamo take družinske ljubljenčke in vsako leto nestrpno pričakujemo, kdaj se bodo prikazali.

Loni Makaroni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

29. feb 2008 7:39

polni zadetek, veseli me, da si se tako odločila. Ja, tiste škarpe so njih dom, so na varnem tam.... Z veseljem bi jih videla. Hitro se jih boš navadila. verjemi, veliko ljudi bi bilo veselih, če bi imeli take prebivalce na svojem vrtu.

rimljanka - zasebno mnenje

polni zadetek  

član od: 6.8.2007

sporočila: 14

29. feb 2008 10:10

kobra1 se strinjam s teboj,nepoznavanje rodi strah.za kuščarje so govorili da so strupeni,odtod strah.sedaj vem da to ni res zato spreminjam svoje mnenje.gnusijo se mi pa ne saj imajo lepe barve.pričakujem bližnjih srečanj. l p polni zadetek polni zadetek

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

29. feb 2008 10:32

Živali ponavadi tako ali tako bežijo pred nami. Verjetno jih je še bolj strah kot nas njih. Mogoče pri premagovanju strahu pomaga tudi to, da žival nekaj časa opazuješ in jo spoznavaš, saj potem včasih ugotoviš, da ima strah le velike oči. Ne vedno, ampak velikokrat pa. Kozmeja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

29. feb 2008 10:48

Tudi pri naši hiši obožujemo take in drugačne živalce in damo tudi vsaki svoje ime. Še voluharja Jožeta probamo samo pregnati na travnik in ker nam to najbolj ne uspeva pač nasadimo toliko, da imamo z voluharjem vred vsi zadosti. Ko nam je pred leti hodila v vas miška Genovefa (sosedje so podrli kaščo pa je prišla k nam) smo jo lepo ujeli in jo spustili precej stran. Da ne govorim, da smo imeli na morju hobotnico Fani, pa veverico Maxo. lp Vesna

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

29. feb 2008 10:54

Reca:

ežoj

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

29. feb 2008 12:05

Tudi naš "grünt" se lahko pohvali s kuščarji, slepci, regicami, krti in sosedovimi mačkami. Pred dvema letoma sem imel idejo, da bi se znebil podzemnih prebivalcev na našem hišnem naslovu. Na netu je kar nekaj idej, od strupov, hrupov, do elektronike. No pa sem na eni angleški strani prebral nekaj takšnega:" če imate krte, bodite sigurni, da jih imate zato, ker jih vaša zemlja potrebuje". In zdaj tako tu in tam poravnam kakšen krtovinjek, ter jih milo prosim, da nebi zašli na vrt. lp Vlado

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

29. feb 2008 13:29

Ja, tudi moj krtek včasih naredi kakšno krtino na mojem majhnem koščku zemlje, ampak moja zemljica ga prav gotovo potrebuje, ker v sebi skriva tudi veliko voluharic in bramorjev. Potem naredim tako kot Vlado - krtino poravnam in si želim, da bi rajši šel na sosednjo njivo. Sosedje imajo pač drugačen pogled na svet, s sveta jih hočejo spravit z nekimi naboji, izpušnimi plini iz avta, strupi,... ampak krtki se ne dajo... Saj smo vendarle na vasi! Kozmeja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. feb 2008 13:56

Krtki so dobri na vrtu - saj se hranijo z žuželkami - tudi škodljivimi. Tista zemlja, ki je pa v krtini, pa je tako ali tako ena a.

Reca, klobuk dol - pri voluharjih pa se pri meni vse neha - pa naj bodo Jožeti ali pa Janezi. Fentavam jih sicer ne, jim pa kako drugače po živcih stopam.

LP

cervus

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

29. feb 2008 14:30

Moja stara mama pa bramorje pridno in vestno pobira. Jih spravlja v kozarček. Nikoli nobenega ne poškoduje.... potem pa jih ponoči odnese na sosedov vrt (s sosedom se namreč ne gledata lepo) Jaz se nasmejem do solz pri njenih "žleht" podvigih. E.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti