Še ena torta

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

tema odprta - 30. jan 2008 16:54 | ogledi: 3.174 | odgovori: 32

Tako pa vas še jaz prosim za nasvet za torto. Končana mora biti v petek (za sodelavko za v službo ob kakih 10.00). Zanima me glede file. Rada bi sadno, ampak jaz sem že malo naveličana sadja s smetano ali maskarponejem-tako jo vedno delam. Zanima me, če ste pogruntale kaj novega? Bi morda pasala ta vanilijeva krema, ki se jo omenja na forumu? Aja sadje bodo gozdni sadeži-dokončna odločitev. Spekla jo bom jutri popoldan, zvečer bi naredila filo in jo pustila, da se prepoji z biskvitom, v petek v zgodnjih urah pa ji bom dala "oblekico" se pravi finiš. Biskvit bo ajnfoh-navaden-jajčka, moka, sladkor, pecilni.

Začetnica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. jan 2008 17:30

Vanilijeva krema ima prepoznavno aromo in jo je nekako škoda mešati s sadno teksturo - meni je to too much information. Jaz tovrstne zadrege rešujem tako, da naredim biskvitno podlago, čez pa maso želatiniranega jogurta (odkar to delam z grškim, je otročje lahko). Štos je v tem, da vlijem malo kreme v obroč, pa malo potresem s sadjem, pa spet malo jogurta, pa spet sadje in dokončam z belo kremo. Tako torta navzven izgleda zelo bela in zelo simpl, potem jo pa razrežeš in so notri koščki sadja in je zelo seksi. Vizualno to izgleda podobno kot pri Grški torti (je lady stana.r naredila zelo fotogeničen izdelek), pa tudi osnovni recept je silno enostaven, samo ignoriraj krokant in med, če hočeš s sadjem. Pri sadju je pa takole: - kandirano sadje - če je večje, narežeš na koščke - tega kar lepo sipaš med jogurt, ni treba nič popravljati (daš lahko kar precej kandiranega sadja, pa ne bo presladko, ker je jogurt zelo osvežilen) - sveže sadje - tu pridejo v poštev jagode (narezane na manjše koščke), borovnice, ribez, višnje - tega pa, razen jagod trenutni itak ni na policah - tu je treba pa zadevo prej osladiti s sladkorjem v prahu in pustiti, da gre voda ven in se meče notri odcejeno sadje - ker voda zelo zateži proces strjevanja Hope it helps Vendelina jr.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

30. jan 2008 17:37

Ja gozdni sadeži bodo Hoferjevi zmrznjeni-se mi zdi, da so vedno lepi not, pač jih bom osladila. So pa itak mali koščki, tako, da s to tvojo metodo ne bi smelo biti težav. No grem zdaj pogledat grško torto bolj podrobno... Začetnica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

30. jan 2008 19:10

Vendy je dala krasno idejo z grškim jogurtom in utrnila se mi je ideja. Jogurta sicer ne jem, a če ga pomešam z marmelado kar naenkrat postane malo bolj užiten. Lahko je katerakoli marmelada a najboljša za moj okus je smokvina. Jogurt je pa že sam po sebi zelo kompakten kot kakšna krema. lp Vesna

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

31. jan 2008 6:52

Začetnica - priporočam grško torto, res je božanska in osvežujoča Sweetie

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

31. jan 2008 9:07

Ja tudi sama gledam nekaj v tej smeri, všeč mi je tudi predlog Pitončice z malinovim jogurtom, ki tako fino zgleda, samo da ne bo medena varianta grške torte, ampak sadna. Zdaj pa en problem. Po posvetovanju ene članice (katere imena ne smem omeniti ) sem se spomnila da imajo gozdni sadeži in maline tiste zoprne koščice, ki so sicer res micene, ampak škripajo pod zobmi. Kako bi se rešila tega? A vas to zelo moti? Ne bi se pa rada odločila za kako drugo sadje. Aha pa še glede jogurta me zanima. Če bom naredila po Vendelininem receptu jogurt-sadje, najbrž lahko najprej zmiksam sladko smetano, potem dodam jogurt, nato želatino in potem naprej potresem s sadjem al kako? Začetnica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. jan 2008 9:13

Pravi red je jogurt, želatina fix (polovica) in potem smetana (če hočeš, da je bolj sladko, dasiravno se da tudi brez smetane - okus je osvežilen in ima karakter) in potem še želatina fix in mešalnikove metlice se morajo videti. A tisto cruchi v gozdnih sadežih so koščice? Dobro da vem, kaj vse sem že življenju pogoltnila, pa ni bilo hujše škode. A jagode kot jagode od soseda ti pa niso okej - malo dlje časa jih imej v sladkornem prahu, da bodo več vode spustile in bo potem tudi vse skupaj bolj aromatično. Vendelina jr.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

31. jan 2008 9:23

Ja enim pač niso všeč koščičke-zato, mene ne motijo tako zelo. Saj zato sem se bala jagod, ker so se mi zdele ne tako aromatične za ta letni čas... Bi ti priporočala, če paše še kakšno sadje zraven jagod? Nevem zakaj se mi zdi to tako pusto pa najbrž ni! Začetnica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. jan 2008 9:40

Začetnica, jaz prisegam na minimalizem, na less is more in te stvari. Meni se zdijo koščki jagod v beli kompaktni yet osvežilni kremi zelo seksi. Vsem, ki so to jedli, se je takisto tako zdelo (pa nisem nikogar prisilila, da me hvali.... Zdaj, če imaš ti v osnovi bolj rokoko estetiko, potem bi verjetno dala, še kaj...jaz pa ne bi nič. Da ne pozabim, tortno podlago premaži z dvema žlicama sadnega jogurta (če delaš jagode, potem jagodni) pa še malo ruma ali kompatibilnega likerja daj zraven, bo aromatično več kot dovolj. Jaz zadevo lepo premazujem s silikonskim čopičem in se podlaga nazarensko lepo osveži in aromatična je tudi. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 31. jan 2008 09:45:16

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti