Še ena torta

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

31. jan 2008 13:35

Ja katka mi je malo kasno potegnilo... Glavno, da mi je! Začetnica

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

31. jan 2008 15:44

jaz pa moram nardit borovnicevo tortico pa ne vem kako kremo naredit? da bo lahka, tipo mousse!?? POMOOOOČ PROSIM ycrna

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

31. jan 2008 16:01

Meni je najboljša krema z borovnicami od jade - jagodno borovničeva .... E.

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

31. jan 2008 16:14

pa ni ta krema mal preveč "težka"? ycrna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. jan 2008 16:42

ycrna, samo zate - kako se naredi krema (predpostavljam, da je spodaj biskvitna podalga) Zamešaš 6 lončkov osnovega grškega jogurta, daš eno vrečko želatina fixa, dodaš pol litra rastlinske smetane in spet eno želatino fix, mešaš toliko časa, da je kolikor toliko kompaktno in . Potem dodaš sadno tvarino (predpostavljam, da imaš borovnice v neki obliki na lagerju - lahko so tudi premečkane in spasirane) in še naprej mešaš in v to zadevo vmešaš do cca 2 vrečki želatine fix in ko so sledi metlic od mešalnika lepo vidni, imaš kremo, ki je lahna, osvežilna, yet kompaktna. Lahko dodaš še sladkor (prej poskusi, za moj okus je smetana zasladila zadevo čisto dovolj) in po cca 5 urah v hladilniku je zadeva že za serviranje. Vendelina jr.

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

31. jan 2008 16:45

vendelina najlepsa hvala :) a si dobila/naredila tisto karamelno kremo? bom poskusila tudi tole kremico ;) a grski jogurt dobim v sosedu? ko ga se nikoli nisem kupila. ycrna

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

31. jan 2008 21:34

Vendelina, a tebi uspeva s to želatino fix? Meni nikoli ni ratalo, pa sem potem spraševala tudi pri mojstru in se je zgrozil ter odsvetoval. Sicer pa že vemo, da vsi nasveti niso merodajni. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

1. feb 2008 0:45

Moja mami je delala jogurtovo-sadno torto po mojem receptu, vendar je bila pol manjša kot moja torta in manj kompaktna. Ko sem jo spraševala, kako je delala, mi je zatrjevala, da je delala vse tako, kot sem ji rekla. Pa mi ni dalo miru in sem šla enkrat k njej, ko jo je ponovno delala, da vidim, v čem je keč. Ja, seveda je delala enako razen ene malenkosti, ki mi ni omenila. Ko je stepala sladko smetano je dala sladkor (ki ga sploh ni v mojem receptu) in seveda se zaradi tega zadeva ni strdila. Torej, če že delate z želatino fix in če že dajate sladkor, dajte čisto na koncu (piše tudi v navodilih).

stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti