Murter

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

28. jan 2008 20:48

Tudi jaz imam lepe spomine na počitnice na Murterju. Mi smo bili v apartmajih v Jezerah, je pa seveda odvisno kje si. Meni je bila všeč urejenost(tukaj vidiš tudi urejene zelenice), čistoča plaže, ki ima kemične Wc-je in če si bil zvečer dlje na plaži, si videl domačine, ki so prišli čistiti plažo. Všeč mi je bila gostoljubnost domačinov- zvečer, ko smo šli na sprehod, smo recimo srečali ženice, ki so pele kar na ulici ljudske pesmi, ko sem hodila tečt, se me domačini pozdravljali na ulici, čeprav so me prvič videli. V Jezerih je recimo glavna plaža, katero vsako leto maja očistijo, ker je polna morskih ježev. Je deloma zabetonirana, deloma peščena, pa tudi sence je dovolj. Lahko pa poiščeš kakšen oddaljen in osamljen kotiček. Mene je motila samo malo bolj hladna voda, ker imajo veliko pritokov in pa bolj vetrovno je. Iz Jezer je urejena (res urejena- klopce, brez kakšnih smeti...) peš pot v Tisno , skozi borov gozdiček in tik ob morju . Mi smo imeli tudi zelo prijazne gospodarje, ki so imeli svoj čoln in so nas recimo peljali na ribolov, kjer smo lovili ugorje in potem so nam skuhali brodet. Motilo pa me je to, da nismo smeli plavati malo dlje od obale, ker je bilo zelo veliko čolnov, jadrnic, jaht . Sin se zelo rad potaplja, pa tam ni bilo kaj videti, razen pač če si se odpeljal kam s čolnom. Zvečer postavijo nekaj stojnic, tako da si otroci lahko malo napasejo oči, vasko leto pa imajo enkrat Avgusta fešto, domačini pripravijo program in pogostitev- zelo zanimivo, da spoznaš njihove običaje, poskusiš njihovo hrano, pijačo... Prvič mi je bilo zelo všeč, ker še ni bilo veliko turistov, potem jih je bilo vsako leto več... LENČA Sporočilo je spremenil(a) LENČA dne 28. jan 2008 20:51:48

rdeča kapica  

član od: 26.12.2006

sporočila: 90

28. jan 2008 22:21

Mi hodimo pa v Tisno,že par let zaporedoma vedno najdemo kakšen apartma ,všeč nam je ker ni tako glasno skratka je mir,hodimo se kopati največ na Jazino,drugače pa se z avtom odpeljemo po otoku Murter tako da poznamo tudi druge plaže,nam je všeč zato se tudi vračamo. rdeča kapica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti