Vozite avto?

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

15. jan 2008 18:41

Super recepta, oba. Jst bi se še v rovte rajši s kolesom furala,... Res ne bi govorila, kakšne nočne more doživljam, če moram pelat nekam, da ne govorim o prebavnih motnjah,... Mogoče če bi mela svoj avto,... kakšne Nissan Micre se ne bi branila,..pa rdeča mora bit. Jelenckova

šnorca  

član od: 10.11.2007

sporočila: 142

15. jan 2008 18:46

Jelenčkova, če ni preveč osebne narave, a lahko vprašam, zakaj ta strah? šnorca

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

15. jan 2008 18:54

Ne vem,...res ne. Mislim, če se peljem sama še nekako gre. Pač, če ga kej "posirjem", samo jaz vidim, pa nekako gre, si rečem: "Nč, zej pa mal bol ahti!". Če je pa moj zraven,..takrat mam pa mehke noge,...on pa je na drugi strani kot inštruktor, samo brez pedal, v prazno "bremza". On je zelo dober voznik, pol sem pa jaz še večja nula, čeprav mi ne reče nič, ko sebi zraven mene. Sva se že prevečkrat skregala. Vidi se, da nisem navajena avtomobila. Elaphus ima prav, manjka mi vaje. Že v avtošoli je bilo grozno,..nisem šla prostovoljno delat izpita za avto. Pa še inštruktor me je "peglal", pohvalil zelo redko, kar se mi ne zdi prav. Sem že takrat po moje dobila nek strah. Če bi imela svoj avto in bi večkrat peljala, bi se spremenilo. Jelenckova

šnorca  

član od: 10.11.2007

sporočila: 142

15. jan 2008 19:02

A veš, Jelenčkova, moja sestra je zelo podoben primer ... bila. Zaradi slabih izkušenj, podobnih, kot si jih navedla ti, je nehala voziti. Ko je morala iti kam, je šla z avtobusom, čeprav je bil doma avto. V tem času je tudi "pozabila, kako se vozi", prometne znake, pravila itd. Potem pa se je enkrat odločila, da tako ne gre več naprej. Šla je v avtošolo, vozila nekaj ur ob zelo prijaznem inštruktorju in zdaj vozi kot "velika". Resda ji še manjka nekaj vaje, a najbolj pomembno je to, da nima več strahu. Upam, da sem tudi tebe kaj opogumila. Največ pa tako ali tako prispevajo moški s svojimi izjavami v stilu, da babe tako ali tako ne znajo voziti. Pa kaj še! šnorca Sporočilo je spremenil(a) šnorca dne 15. jan 2008 19:02:24

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

15. jan 2008 19:03

Recimo, da ga vozim...jaz še tankati ne upam sama. Grem že 100 let na isto "pumpo" me že vsi poznajo, sploh ne rabi, da kaj prosim, ko me zagledajo, oziroma mojega smeškaže pritečejo, so zelo prijazni, saj jim jaz pustim vedno nekaj drobiža  za kavo. Mehanikov pa se bojim, ne vem, morda una modra tuta me motijaz sem drugače zelo boječ človek. Na tehnični ja, grem, ker se je treba podpisati, vendar vedno v družbi. Anamarija

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

15. jan 2008 19:05

Jelenckova, saj ne, da navijam za še en avto v tvojem gospodinjstvu, ampak EDINA pomoč tvojim težavam (ja, težavam, ker ko boš prisiljena vozit, bo kriza, ker boš trpela, zato ne boš dobra in zbrana voznica) je, da se ČIMVVEČKRAT SAMA pelješ. Saj ni treba daleč, nekaj km, nekajkrat na teden, pa kdaj malo dalj, pa......... vaja dela mojstra. Pa ne vedno po istih poteh, seveda. Verjemi meni, sem šla izpit delat, ko sem že imela kar nekaj let službe. Zdaj v vožnji uživam, bala se je pa res nisem nikoli. Še zdaj pa ne prenesem pripomb sopotnika (pa kdorkoli to je). Saj veš, kakšne pripombe mislim, a ne? rimljanka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

15. jan 2008 19:06

Imam svoj avto, izbrala sem ga sama, (placal pa moj moz) vozim kar precej( sovrazim pa avtoceste in velika mesta,ki jih ne poznam!), prej sem vedno peljala tudi na tehnicni pa so mi se kaj zamizali, ker sem bila baje vsec enemu izmed kontrolorjev, ali kako se jim ze pravi..., ..zdaj ko sem pa "stara kokos" bi verjetno morala placati dvojno ceno , zato vse zadeve okrog tehnicnih in zavarovanja opravi kar moj moz,he he! Ce je pa sila, se kar znajdem, celo gumo sem sama zamenjala in-prisla ziva domov! lucka

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

15. jan 2008 19:08

Joj, ja tankala sem samo enkrat, po moje ravno do polovice,... Ja, šnorca, ti dam prav, po moje se res lahko zgodi, da pozabim, kako se vozi. Čeprav jaz vseeno peljem, vsaj 1 x na mesec, še več, če grem kam sama,...je pa to res kriza. Ja, rabim Nissan Micro. Pa financ ministra tudi. Jelenckova

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

15. jan 2008 19:09

Ja, Rimljanka imaš prav, saj se peljem sama, v Rimske pa nazaj. Bo treba še večkrat mami obiskat. Jelenckova

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. jan 2008 19:25

Nisem vsega prebrala, ampak sama bi bila v dno duše užaljena, če bi se kateri od moških pripadnikov mojega klana odločil vtikati v moj avto, trenutno ga sicer nimam, ampak do sedaj sem vse počenjala sama. Tudi kupovala sem ga z lastno glavo. Sicer pa naši moški vedo o avtomobilih toliko kot jaz, torej, zakaj bi si dala soliti pamet še z njihove strani. So me bili pa tudi pri mehaniku že navajeni, ker sem vtaknila nos v vsako zadevo.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti