Vozite avto?

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

16. jan 2008 8:28

Ja gospa Jelenčkova; pridi k štorklji, te bo naučila furat....... Ej, čimvečkrat se pelji sama, ker vaja resnično dela mojstra ( pa po možnosti brez možeka ) Avtošola te nauči samo osnov, izkušnje so pa le izkušnje...... Nč bat, ti kar lepo mirno za volan, globoko vdihni, štartaj in greeeemooo..... Veš, jaz sem na začetku delala take scene, so me domači imeli za popolnoma nesposobno šoferko, še posebej mož. Razumljivo, saj sem mu avto "poknala" z vseh strani ( spedaj, zadaj, levo, desno...) in sva eno leto delala samo za popravila. Bila sem popolnoma brez občutka... Pa vendar sem vztrajala in sem danes solidna šoferka, le nogo imam malce težko ( omejitve mi niso lih pri srcu ). No, jaz samo vozim, ostale stvari pa ima mož čez, čeprav sem že tudi jaz dirkala na tehničnega........

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

16. jan 2008 8:48

Še nekaj sem pozabila povedati.

Tudi moj mož je vedno kritiziral moj način vožnje, ker sem imela poln kufer raznih opazkov sem pritisnila na gastako, da je on dobil telečje noge. Od tedaj se ne vozi več z mano.

lp

Anamarija

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

16. jan 2008 9:01

Hehe Anamarija, PRAVILNO. Kaj bodo nas podcenjevali, a ne ?! Včasih smo ženske za volanom bolj uspešne kot moški.... Jaz že norim zraven mojega moža, se mi zdi, da je cepljen proti hitrosti ( men se vedno mudi ). Pa čeprav ne vozim tko čudno fejst hitro, sam če je omejitev 60, ne vozim 40 kot moj mož. Če ni problemov ( megla, gužva... ) peljem normalno, če pa le ti so, pač omejim po zmožnostih.....

bibaleze  

član od: 15.12.2006

sporočila: 43

16. jan 2008 9:56

Letos bo 36 let, odkar sem pri 18-ih opravila vozniški izpit, pred 30 leti sva kupila prvo bolho, mož pa je opravil izpit šele čez deset let, tako da sem glavni šofer v družini jaz. Jasno je, da sem sama vozila avtomobile k mehanikom in na tehnične preglede (to delam tudi sedaj, čeprav smo pri hiši štirje šoferji). Prevoženih kilometrov po Sloveniji, Jugoslaviji in Evropi pa ne štejem več. Jaz in avto...brez ne morem Lep dan še naprej bibaleze

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

16. jan 2008 10:04

Tudi jaz vozim ,kar se tiče popravil je zadolžen mož ,on se zmeni z mehanikom jaz pa ga peljem in ga grem tudi iskat. Mehanika poznam in vem ,da bo vse vredu. Tudi tehnični pregled opravi no ,ker se bojim da nebi zapeljala v kanal.Drugače pa voziva vsak svojega je najbolje.Tudi jaz mislim, da smo ženske bolj previdne na cesti in boljše voznice. Milži

akim  

član od: 10.4.2007

sporočila: 141

16. jan 2008 10:09

Izpit imam že 32 let in ker sta pri hiši dva avtomobila, vsak načeloma skrbi za tistega, ki ga več vozi. Se pa zgodi, da jaz vozim "ta velik" avto in grem tankat po potrebi, lani mi je mož peljal avto k vulkanizerju menjat gume, kakor pač nanese. Na vikend se vozimo s "ta malim", ker manj popije, vozim pa jaz. Če pa gremo na zabavo s "ta velikim" peljem jaz, ker ne pijem. Ne gre toliko za moj in njegov avto, ampak za "ta mali" in "ta veliki", oba sta kupljena iz družinskega proračuna. Je pa res, da mož čuti, da mi mora dati kakšen nasvet v zvezi z vožnjo, kar pa zelo težko prenašam in mu to tudi povem. akim

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

16. jan 2008 10:19

No, da malce popravim statistiko. Jaz pa nimam izpita. Imam pa zelooooo dobrega šoferja, ki mu ni problem, da me kam zapelje. Sem pa že šla z njim na tehničnega za moralno podporo. vanya

gerna  

član od: 26.11.2007

sporočila: 228

16. jan 2008 10:31

Tudi meni bo letos že 19 let odkar sem naredila izpit. Pri hiši sta ravno tako dva avtomobila, saj zaradi oddaljenosti službe potrebujeva z možem vsak svojega. Z mehanikom ni problema, saj živi zelo blizu nas, tehnični je ponavadi v moževi pristojnosti, čeprav sem ga pa enkrat tudi sama že peljala in je bilo vse uredu, tudi v "kanal" nisem zapeljala. Tankam sama odkar so pred nekaj leti v bližini našega kraja zaprli črpalko, kjer so mi vedno fantje natočili, tako da sedaj tudi to ni več problem. Za ostale malenkosti pa poskrbi mož. Če gremo na daljšo pot ponavadi voziva vsak malo. A ja pa še to. Prejšni teden sem ostala na cesti s prazno gumo in sem jo tudi sama uspešno zamenjala. Tako še en dosežek več- hi hi! Vsem želim kljub dežju lep dan pa srečno na cesti! LP. gerna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. jan 2008 10:35

Današnji avtomobili so itak tako sofisticirani, da se jih ne da popraviti v lastni izvedbi. Ni več junakov, ki so odpirali pokrove, lezli izpod avtomobila, imeli svoj "mehaničarski" kombinezon, ki so ga oblekli vedno, kadar so hoteli imeti mir in so šli v garažo nekaj šraufat. Skratka, avto ni neka zadeva, ki bi bila po definiciji primerna zgolj za en spol. Glede vzdrževanja avtomobila je takole. Tisti, ki je lastnik (ali pa pretežni šofer v tem vozilu) avtomobila, temu pritiče tudi redno obiskovanje servisa, mehanika, vulkanizerja, pa čiščenje avtomobila, pa obisk tehničnega pregleda in čakanje v vrsti za plačilo zavarovanja (sem probala elektronsko, pa se ni izšlo, morda bo letos kaj bolje), znanje in vedenje, kaj se stori ob prometnih nesrečah (da zna izpolniti tisti evropski formular itd.... in pobrati kontakte od ostalih udeležencev, oziroma poklicati policijo) - in v osnovni ne vidim nobenega razloga, da bi ta opravila prenašal na kogarkoli drugega. Kdor takih nalog ne zmore opraviti, naj bo pa sopotnik. Jaz to za svoj avto počnem že vrsto let. Sem se tudi naučila overižiti gume (sem vadila v septembru, ko ni bilo snega) - dasiravno se poskušam izogniti situacijam, ko bi jih v resnici potrebovala in mi je do sedaj uspelo. Zmorem tudi zamenjati gumo (sem prav tako vadila), je pa res, da mi je še ni bilo treba zamenjati. Vendelina jr.

Vanilija  

član od: 18.8.2005

sporočila: 208

16. jan 2008 10:55

Ja, sem voznica in vozim z velikim veseljem, tako po Ljubljani kot na dolge razdalje. Vse v zvezi z servisi, popravili, menjavo gum si uredim sama, saj se mi zdi neumno s tem obremenjevat fanta samo zato ker sem jaz ženska in on moški. Na servisu so vedno korektni. Ne vem pa, če mi kdaj zamenjajo kakšen del preveč, ker se zanašajo na to, da sem ženska in se itak ne spoznam?! Se pa spominjam enega vulkanizerja, ki mi je zamenjal gume po super ugodni ceni s super popustom, samo zato, ker sem tolk simpatična, pa je bila na koncu cena enaka, kot kjerkoli drugje v Ljubljani in ne verjamem, da je v resnici to bil kakršenkoli popust. Iz računa ni bilo nič razvidno. Pa še hotel mi je marca kar prodati gume za naslednjo zimo. Seveda še iz prejšnje sezone. Ne vem, a gume tko pogumno ponuja tud moškim, al se je zanašal na mojo naivnost, ampak meni se je to zdelo takrat dokaj podcenjujoče in me tam niso več videli. Vanilija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti