Vozite avto?

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

15. jan 2008 19:47

Jelenckova: nismo vse tako pogumne. Jaz na primer ne maram vozit ponoci izven mesta (tam, kjer ni javne razsvetljave), pa kadar je treba kam, kjer se nisem bila, se dosti bolje pocutim, ce imam s seboj sovoznika za navigacijo. Ampak ti moram nekaj povedati: vecji avtomobil je dosti prijetneje vozit kot malcka (vecja stabilnost zaradi daljse medosne razdalje), parkirat pa nic bistveno tezje - poskusi kdaj, pa bos videla, da micre niso vse...:))) tudi ce so rdece :))) lp, proxima

tadeja 13  

član od: 8.11.2007

sporočila: 226

15. jan 2008 19:53

Avto vozim takrat ko "moram" in to že več kot 25 let. Vse v zvezi z avtomobilom mi je tuje in se v to sploh ne poglabljam.Ko kupujemo nov avto sodelujem pri izbiri barve, o ostalem pa itak nimam pojma. Zato občodujem vse, ki vse same uredite. tadeja 13

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

15. jan 2008 19:53

O, proxima, ni res, kjer se moj mali rdeči avto (ki sicer  ni micra) mirno parkira skoraj sam, tam največji mojster velikega avta nikoli ne uspe parkirati.

Aja, jelenckova, saj lahko še koga tam naokoli obiščeš, ne le mami.......

rimljanka

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

15. jan 2008 20:02

K mehaniku ne tehnični ga pelje mož jaz samo vozim in tankam po potrebi.Če pa opazim kakšno napako povem možeku in to on uredi. mamazeljka

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

15. jan 2008 20:04

Proxima, se en subaru fan! Ampak imam svojega soferja, ce se le da. Avtomehanikom se izogibam v velikem loku, pac - pustim moskim, da se pogovorijo med sabo. Ce pa me le doleti usoda, zelo naivno in neumno gledam, kar se definitivno izplaca. Me moskim ne pustimo nadvlade v kuhinji (kar priznajte), zato imajo moski zaradi mene lahko celo avtomobilsko kraljestvo. Bistveno mi je, da pravocasno pridem na pravo mesto. Ostalo so nianse. Sicer pri nas zelo uspesno deluje taxi sluzba in solski avtobus. slepakura slepakura

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8714

15. jan 2008 20:12

21. februarja bo 30 let od kar vozim. Mož je v mladosti imel hudo prometno nesrečo in od takrat se ne usede za volan, tako da jaz vozim, prevažam, navažam in tako naprej. Na vsak servis - jaz, na vsak tehnični pregled - jaz, vsaka registracija - jaz. Novi avto kupujeva skupaj - odločim jaz. S serviserji imam zelo dobro izkušnjo. Mož skrbi za kontrolo gum na pumpi, doliva tekočine - saj ne vem, kakšne vse; če sem sama jaz tankam gorivo, če sva skupaj - on. Ampak, skorajda da neznam odpreti pokrova motorja. Vsak naj dela svoje delo, a ne? Zato so mehanikarji. Od začetka me je komandiral za volanom... danes pa ne sme več. Želim vam še naprej veliko uspešnih kilometrov. Pozdravček!

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

15. jan 2008 20:20

Avto je sicer moj,tanka se na moževo kartico,pojma nimam kdaj se menjajo gume,kje je kakšen filter,edino mora biti vedno R,to je sedaj Laguna.Je pa res,da ko je moja teta imela manjši karambol,ki se je kasneje izkazal za zelo velikega in je tuja državljanka ,.....Takrat pa ,...Groza,ki se je presedlala na moja ramena,od avtovleke do servisov,mehanikov,zavarovalnic,skoraj tri mesece.Če sem mislila,da je z birokracijo pri nas križ,je v Italiji prava petarda in pogreb.Tolikokrat kot sem se takrat predstavila in povedala kaj,pa to in ono,če bi bila telefonistka na Kc bi imela manj dela.Sem pa dobila dobro šolo,nikoli se ne pusti ,vedno si vse zapiši,pa če je treba uporabi tudi diktafon. Še dobro da te stvari pri nas ureja mož in je štedilnik moj. anaeva

zokiena  

član od: 18.11.2007

sporočila: 17

15. jan 2008 20:24

JA,kajpak vozom avto in sicer relacija dolga 60 km.vsak dan kadar grem v službo,tako pač je če imaš službo daleč. zokiena

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

15. jan 2008 20:26

rimljanka je napisal/a:

O, proxima, ni res, kjer se moj mali rdeči avto (ki sicer ni micra) mirno parkira skoraj sam, tam največji mojster velikega avta nikoli ne uspe parkirati.

Aja, jelenckova, saj lahko še koga tam naokoli obiščeš, ne le mami.......

[rumenimak] rimljanka
Velja Jelenckova

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

15. jan 2008 20:41

He he he, berem tole debato, ki jo je načela Jelenčkova in priznam, da si ne predstavljam, kako bi bilo biti brez izpita za avto. Živim sicer čisto blizu LJ, v Domžalah, pa bi bila brez izpita odvisna od javnih povezav, ki so katastrofalne, vsaj kar se tiče moje službe, tako lokacije kot delovnega časa. Pa to seveda ni vse, gre le za najbolj banalen primer. Niti si ne predstavljam, kako bi hodila v trgovino, rada grem enkrat kupiti več, brez avta pa bi morala hoditi vsak dan, ojoj. Da pa bi neprestano koga prosila za prevoz (živim namreč sama), pa tudi ne gre. Avto je res ena taka odlična pridobitev, ki nam močno olajša vsakodnevno življenje, želim si le, da bi vsi vozili po pameti in da bi bilo nesreč čim manj, če pa že, pa zgolj z gmotno škodo. Sporočilo je spremenil(a) Sasenka dne 15. jan 2008 20:41:49

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti