Vozite avto?

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

15. jan 2008 20:53

tudi sama imam izpit za avto in ga tudi vozim. ponavadi ko kam greva, sem vedno jaz za volanom. imam pa tudi to srečo, da se vedno meni na avtu kaj zgodi. npr. v dveh mesecih mi je šla guma, akumulator enkrat lansko leto, ko sem imela njegov avto, mi je šel alarm in sem ga peljala k avtoelektričarju... v glavnem imam srečo z avti, tako da sem tudi pri mehanikih že bila. imava pa tudi srečo, da je sosed mehanik in tudi veliko sproti poštima. tehničnega pa včasih jaz, včasih pa on. kar se pa tiče prijaznosti, pa nikoli nisem imela problemov. lp tanjaj

Kajcika  

član od: 6.10.2007

sporočila: 64

15. jan 2008 21:06

Sem voznica že več kot 20 let. Moj prvi avto je bil fičo-Zastava 750. Ni bilo nobenega problema za popravilo. Veliko sem lahko popravila kar samo, tudi prerobnico sem bila primorana zamenjati. Z leti pa se je spremenilo. Z možem imava sedaj vsak svoj avto, vendar pa mi včasih tudi on dolije olje, vodo, pregleda in menja gume, tankam sama, k mehaniku morava ponavadi kar oba, da se lahko potem odpeljeva z enim avtom domov. Kaj je narobe oz. kaj bi lahko bilo narobe pri mehaniku za avto, ki ga vozim, povem sama in nimava zaradi tega nobenega problema, tudi na teh.preg. nimam problemov. Za nakup avtomobila se odločiva skupaj. Tudi jaz si ne dovolim komandirati za volanom, upoštevam pa dobronamerne nasvete. Mož vozi družinski avto in ga vozi tudi takrat, ko gremo kam skupaj, vendar to ni pravilo. Mislim, da smo ženske voznice zelo samostojne, a upoštevati nas bi morali tudi vozniki, ki se včasih zelo nesramno obnašajo. Vsem želim še veliko uspešnih kilometrov. Kajcika

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

15. jan 2008 21:36

Vozim avto in vedno odpeljem avto k mehaniku sama. Imam zelo dobrega mehanika, ki je strokovnjak na svojem področju. Slabih izkušenj pa na srečo nimam, razen enkrat pri vulkanizerju, ko so mi odrgnili platišče.

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

15. jan 2008 21:58

Ja vozim po sili razmer.Priznam,da ne rada. K mehaniku, pa te stvari, še tankat ne ... zato imam pa dedca.. Pa ne samo zato,no !! Lepo pa radi se imejmo ursa40 Sporočilo je spremenil(a) ursa40 dne 15. jan 2008 21:59:28

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

15. jan 2008 22:27

Vozim sama, avto tudi kupim sama, tankam sama, k mehaniku in na tehničnega pelam sama, prav tako na zavarovalnico .... Tudi žarnico zamenjam sama, dolijem tekočino za šipe in hladilno tekočino, preverim olje ... aja pa gumo sem že tudi menjala - kaj sploh rabimo moške? Do sedaj večinoma same pozitivne izkušnje, le enkrat sem se malo kregala z enim od cenilcev, ker mi ni verjel, da sem zbila lisico (čeprav jo je blo še pol na avtu ) ampak je reku da sem zadela en steber .... na koncu se je vse izteklo ok. maserka

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

16. jan 2008 6:24

Tudi jaz vozim že zelo dolgo. Moj prvi avto je bil nekaj posebnega, in ga nikoli ne bom pozabila. Imel je še čok in vžig na sajlo, ne na ključ. Ko je enkrat šla sajla, ni vžal, jaz pa v mestu in morala sem domov. Pa sem šla v trgovino in kupila ročaj za lopato. Odprela sem pokrov z motorje, ta je bil zadaj, dala s ključem kontakt in zadaj z lopatinim ročajem vžgala avto. Okoli polno publike, jaz pa hladnokrvno zaprem pokrov, se vsedem za volan in veselo domov. Ljudje pa so ploskali, hehe. To je bil P-ejek, legenda, haha

Vedno in rada vozim, dosti sem na cesti, tudi po sili razmer, ker v službo moram priti, drugega prevoza ni. Tudi na daljše poti voziva oba z možem, menjaje.

K mehaniku, na servis in tehnični ga peljem sama, vedno imava dva avta, enega manjšega in enega večjega. Oba sva namreč odvisna od avta, ko se gre za službo. Nikoli nisem imela težav pri raznih serviserjih, olje in tekočine preverjam in dolivam sama, ko so še bile stare svečke, sem jih tudi menjala, prav tako kolo, ko se je guma preluknjala. Tudi vulkanizer ni problem. Če sem morala avto kje pustiti, me je že mehanik peljal domov. Dan danes pa to ni problem, ker dobiš nadomestni avto. Moj mož pa tudi nikoli ne komplicira, ko jaz vozim.

Skratka, meni je avto nujno potreben, se pa ne obremenjujem z znamko in velikostjo. Vozim vse živo, po potrebi tudi motor, kombi....

Dostikrat pa sem že pomagala komu na cesti, pa kaki nevešči prijatelljici. Tudi z divjadjo sem se že 2x srečala, vedno na škodo srne, boga. Enkrat sem jo povozila, enkrat pa je skočila na cesto točno v bok avta. Pa sem poklicala ppp in cmo rešili zadevo , tudi z lovcem.

Želim vam čim manj peripetij na cestah in srečno vožnjo.

Kyara

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

16. jan 2008 6:48

Tudi jaz rada vozim, čeprav padajo komentarji, da dobro pa ne :). Najraje se vozim sama, radio na ful al pa slušalko gor in čvek. K mehaniku grem ponavadi sama, ker ga imam v drugem kraju, na tehničnega pa kdor utegne. Tudi njegov avto sem že jaz peljala. Meni je čisto normalno, da vem vsaj nekaj osnovnega o avtomobilu. Trenutno sem veliko na cesti - po 2.000 km na teden, tko da se ob vikendih pustim vozit. Pa lepo zadremljem na prvem sedežu :) Tina

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

16. jan 2008 7:31

Jelenckova je napisal/a:
Joj, ja tankala sem samo enkrat, po moje ravno do polovice,... Ja, šnorca, ti dam prav, po moje se res lahko zgodi, da pozabim, kako se vozi. Čeprav jaz vseeno peljem, vsaj 1 x na mesec, še več, če grem kam sama,...je pa to res kriza. Ja, rabim Nissan Micro. Pa financ ministra tudi. Jelenckova

 

Ti mene posluši, jaz sem tudi imela telečje noge, ko sem vozila, potem sem bila prisiljena se spraviti za volanom in ti povem, da gre danes ko šus, najraje vozim rikvercRes je, vaja dela mojstra

lp 

Anamarija

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

16. jan 2008 7:44

vozim avto. pa glede na to, da sem samska, ga tudi sama vozim k serviserju in na tehničnega. klavdija

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

16. jan 2008 7:53

Jaz tudi vozim, sicer ne prav pogosto, vendar nimam problemov peljat avta k mehaniku, pokličem ga včasih sama včasih partner, vendar ni problem, je pa res da raje vidim če gre on to uredit, zakaj ne vem, mogoče ker se mi ne ljubi ukvarjat še s tem, mehanika pa sedaj tudi že poznam in on naju, pa avto tudi Na tehničnega ga pa še nisem sama peljala pa v avtopralnico tudi ne, imam nek strah da bom tam mimo zapeljala ko je treba it na tiste rampe, pa vem da ne bi, samo nisem ravno navdušena nad vozenjem avta, mogoče zato

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti