Polnozrnat kruh v aparatu

gladiola  

član od: 11.4.2006

sporočila: 100

tema odprta - 10. jan 2008 16:56 | ogledi: 4.404 | odgovori: 16

Kako pečete polnozrnat kruh v aparatu za peko kruha? Dodate samo polnozrnato moko ali jo mešate z rženo, namensko...?

Jaz sem sedaj dala v aparat samo polnozrnato moko. Tudi s suhim kvasom bom danes poskusila prvič.

Kaj menite, kakšna vrsta moke oz. mešanica le-te naredi najbolj zdravi kruh?

lp

gladiola

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

10. jan 2008 17:12

hoj! jaz počnem to kar iz hoferjeve mešanice. pa je kar v redu . GOSPAKATJA

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

10. jan 2008 17:12

Če dam samo polnozrnato moko, potem dodam malo kuhane polente (cca 8-10 dag jo skuham za eno pečenje), da se kruh ne drobi in je bolj sočen. Ponavadi pa dodam malo ržene moke in tudi pire krompir je odličen, kadar mi slučajno ostane. Krompirjev kruh je prav tako dologo svež. zoja2

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

10. jan 2008 17:26

Tudi jaz dam kar moko že iz hoferja,mi je pa tudi iz Lidla zelo dobra.Dodam pa kar včasih tudi sezam ali pa kakšne otrobe,ali pa pšenični zdrob oziroma durum. anaeva

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

10. jan 2008 18:22

Delam "sve i svašta". Hoferjeve mešanice so okusne, če jih ravno nimam, dam pol pirine, pol polnozrnate, včasih malo ržene ali ajdove, pač kar imam. Tudi zojine variante so super. Včasih del vode nadomestim z jogurtom, mlekom, včasih dodam olivno olje, glede na to, kakšen kruh delem. Dodajam tudi razna semena. Še zmeraj je bil okusen. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

gladiola  

član od: 11.4.2006

sporočila: 100

10. jan 2008 19:45

Ja vem da je možno sve i svašta. Ampak sem trenutno na dieti in bi rada jedla čim bolj zdravo in čim manj kalorično pa ne vem kakšne sestavine izbrati. gladiola

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

10. jan 2008 20:09

Polnozrnat kruh in hkrati dovolj rahel, boš dobila iz polnozrnate pirine  moke. Za zdravje odličen, malo manj za denarnico.

Polnozrnat iz drugih mok pa zrahljaš z uporabo jogurta, kefirja ali kislega mleka, lahko tudi z limoninim sokom, ali pa z mineralno vodo z mehurčki.

Če nimaš nič od tega doma, pa bi kljub temu rada naredila dovolj dober polnozrnat kruh, mešaj 2/3 polnozrnate moke, 1/3 pa krušne moke(T-850).

Kadar se mi da odpirat škatle v katerih hranim različne moke, dodam po kako žlico ajdove, ržene, prosene, čičerikine, ovsene , koruzne.....

Preberi moj recept za polnozrnat kruh, morda sem tam napisala še kaj več: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=4749

Tu pa je recept za multizrnate rogljičke :

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=6709 

Če te še kaj zanima vprašaj. Sem ena tistih, ki išče črke po tipkovnici in sem zato običajno  bolj kratka. Ko smo imeli še klasične pisalne stroje sem temu rekla, da pišem s tako hitrostjo, da se mi trak smodi.

Aki

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

10. jan 2008 21:43

Tudi jaz imam od praznikov aparat za peko kruha in sedaj eksperimentiramo: - pekla sem iz domačih mešanic moke (bele, ržene, koruzne moke.....) - 1x sem uporabila solnokvasno emulzijo (kruh je bil preslan, moram poskusiti še 1x) - uporabljam vodo, jogurt, kefir Nikoli ni bil kruh slab, ampak najboljši najboljši kruh (izgled, rahlost, obstojnost,...) do sedaj pri nas je bil iz kefirja in sparove mešanice za kruh! v Lidlu in Hoferju še nisem nič nabavljala... V Sparu imajo mešanico: - iz bele pšenične moke, - iz črne pšenične in ržene moke - pšenične polbele, polnozrnate in bele moke, cca 11% semen Vse mešanice poleg soli in kvasa vsebujejo: - emulgator E 472e / encim /sredstvo za obdelavo moke aksorbinska kislina Mi lahko katera razloži kaj to je! Cena 1 kg mešanice za kruh v Sparu je 0,83 EUR. Zanima me, kakšne so cene v Lidlu in Hoferju? lp, Simona

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

10. jan 2008 21:58

ojla katka, no ja malo smo se morali, he, he sem že nekaj časa razmišljala, malo povprašala pri kolegici, prebrala forume, zdaj sem se pa odločila.... lp, Simona

poka  

član od: 6.10.2005

sporočila: 29

10. jan 2008 22:48

Jaz pečem kruh po receptu, ki ga je pripela aki ,pa je res zelo dober. Malo improviziram včasih, mešam različne moke: največkrat po 15 dkg pirine, polnozrnate in črne, 15 pa ržene ali ajdove- skupaj je je pač vedno 60 dkg. Dodam le kake pol deci več vode zato da se seme napije in ga vnaprej ne namakam-samo podaljšam čas za vsaj 2 uri tako da se napne samo kar v kruhomatu.Pa kvasa svežega dam samo 1/4 ali celo manj tam nekje 8-10 g ker sicer v mojem aparatu Bomann)kruh preveč vzhaja in se nato sesede. Kruh je zdrav, odličen in ga vedno pojemo vsega. poka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti